Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia mit ír a halál utáni...

Biblia mit ír a halál utáni életről? A hívőhőz megy a mennyei angyal, vagy pedig a hívő is alszik a feltámadásig? A keresztények és Jehova Tanúi miért máshogyan gondolják?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 09:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező,


Érdemes úgy gondolkodni róla, ahogy Jézus is tanított róla.

Jézus tanítása szerint az egyik ember a halála után a pokolban gyötrettetett a lángoktól, a másik pedig a vigasztalás helyére ment.


Jézus nem volt hamis tanító, az ő tanítását érdemes elfogadni.

A jehovisták és mások miért tanítanak mást, azt nem tudom, valószínűleg megcsalattatásban vannak, nem érdemes velük foglalkozni.

2020. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát ha hiszek Jézusban, és az evangéliumokban akkor halálom után a Mennybe kerülök? :) Meg persze ha követem is Jézust.
2020. szept. 14. 09:27
 3/26 anonim ***** válasza:
46%
Igen.
2020. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a vallás talán a gyáva embereknek való stb... De a tudomány nem add neked örök életet és boldogságot a halál után. Talán Jézus igen :)
2020. szept. 14. 10:12
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem ad aki nem létezik. Nincs ilyen hogy ad. Vagy van, vagy nincs. Vagy van Jézus (/isten stb), vagy nincs. Volt Jezus. Egy jeruzsalemi kovács, meg is halt mar regen.

Es nem attol fugg a halal utani let, hogy tudomany vagy hiszel e jezusban stb. Hanem a halal utani let az van es kesz. Annyi van, hogy megszunsz letezni.

Ezt nyilvan nehez feldolgozni es ezert hisznek az emberek badarsagokban, mint ahogy te is irtad. Orok eletet "ad", legalabbis annak kepzeled, es nyilván mikor meghalsz fel sem fogod majd hogy meghaltal, mert leall az agyad mint egy szamitogep es ennyi, nem lesz ami feldolgozza. Szvl az illuzioban elhetsz, de ettol meg nem lesz valosag.

Meg tőlem hihetsz is benne, nem is irtam volna ide, csak ne allitsunk a hit menten valotlansagokat.

2020. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
"33De aki megtagad az emberek előtt, azt én is megtagadom mennyei Atyám előtt!"
2020. szept. 14. 10:36
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Nincs alvás. További feladatok vannak, megy tovább a fejlődés.

Nem gondolják máshogyan, max az egyházkövető agymosottak.

2020. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Pl. a Jehova Tanúi mi?
2020. szept. 14. 13:26
 9/26 anonim ***** válasza:
25%

Jézus nem tanitott mást, mint amit az Atyja szándékozik helyre állitani.

(János 8:22, 23) . . .” 23 Így folytatta: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Egyedül Jézus mondhatta el, hogy már élt mielőtt emberként megszületett. Minden más ember a föld alkotó elemeiből lett megalkotva, és a halála után oda is tér vissza. Jézus volt aki vissza mehetett ahonnan jött.


Isten azért hozta létre a földet, hogy az emberi teremtményei és más teremtményei akik innen valók itt éljenek. Halál, betegség, és egyéb problémák nélkül.

Jézus nem az égi életre váltotta meg az embereket, mert nem az veszett el.

Az örök életet az embernek a földre tervezte, az angyalainak meg az égbe.

Sajnos az első ember az utódaira vonatkozóan ezt az örökséget eltékozolta, és Jézus halála az, ami visszaállitja az eredeti Isteni szándékot.

az angyaloknak nincs megváltás, mert nincsenek utódaik, ezért nekik abszolut megsemmisülésük lesz, nem élhetnek tovább sehol, azért sem, hogy ott gyötörhesse Isten őket.

Az élet Szent, és nem kinzásra lett tervezve.


Az tény, hogy Jézus halálával egy másik titok is feltárult. Mégpedig, hogy szövetséget köt némelyekkel a királyságára. Nekik van lehetőségük a feltámadást az égre vonatkoztatni. Ők lesznek Jézus társ királyai és papjai a királyságban, a Földön maradottak felett.

A paradicsom Földi, a királysága pedig égi. A kettő nem ugyan arra a helyre szól.

2020. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
37%
Köszönjük az Őrtorony tanítás részeket, jó hogy a pokol tagadását nem rajtad be. Engem inkább a Biblia érdekel, nem az Őrtotony hamis tanításai.
2020. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!