Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az evolúció igaz, de félig...

Ha az evolúció igaz, de félig a Biblia is, és az Első Ember pár nem létezett, mert szimbolikus történet, akkor miért van halál, és gonoszság? Mit csinált az ember, ha nem volt Ádám és Éva?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 20:14
1 2 3 4 5 6
 51/55 Pombe ***** válasza:
89%

Titus Pullo(#22): " Az állatok nem dolgoznak. Az ember az egyetlen, aki felismeri, hogy a jelenben hozott áldozattal előnyösebb jövőt képes biztosítani."


[link]


Itt a csimpánzok a szájukba nem férő fejnagyságú gyümölcsöt, a Treculiat, három szerszám együttes használatával apró darabokra vágják, pont mint egy emberi szakács. Ha szerinted a majmok nem dolgoznak, akkor a szakács se. :)


A három szerszám egyidőben való használata kizárólag csak úgy történhet, hogy tudják előre, hogy az milyen hasznos eredményt fog hozni nekik.


[link]


Itt olvashatod, hogy csimpánzok is képesek a csoport érdekében áldozatot hozni, vagyis az alkalmi személyes előnyüket feláldozzák. Az elvedet már az cáfolja, hogy a csimpánzoknál rendszeresen járőrök kutatják át a horda területeinek határait, és pontosan tudják (látható a feszült viselkedésükből), hogy ha más hordák ilyenkor elkapják őket, akkor nagyon komoly esélye van annak, hogy roppant kegyetlen módon ki is végezhetik őket.


#22: "De pont ennek az öntudatnak köszönhető, hogy képes gonoszságra."


A majmok is képesek gonoszok lenni, nem is kevéssé. A csimpánzok olykor egyes társaikat szabályosan bekerítik, majd elképesztő kegyetlenséggel megölik. Pl. a nemi szervét kiszakítják. A szörnyű tettük után a holttestet ott hagyják, vagyis egyszerűen gonoszkodtak vele. A túl agresszív, túl gonosz hímek uralkodását olykor megelégelik a makákó hölgyek, és összefogva elüldözik. Pontosan tudják, hogy mikortól kezdődik az a viselkedési forma, ami már elviselhetetlennek tekinthető.


#22: "Az öntudatnak ezt a kétélű tulajdonságát nevezi az írás jó és rossz tudásának. "


Számos állatnál mutatták már ki az öntudat jelenlétét, így a csimpánznál is: [link]


Idézve: "A csimpánzok agyának szerkezete meglepően hasonlít az emberéhez. Viselkedésük, szociális kapcsolataik, érzelmeik kifejezése és annak igénye, intellektuális képességeik több tekintetben hasonlóak az emberéhez. Különféle mentális jellegeket, amelyeket egykor kizárólag az embereknek tulajdonítottak, már kimutattak a csimpánzoknál is. Ilyenek az értelmes gondolkodás, az absztrakció, az általánosítás vagy az én-tudat. Nem-verbális kommunikációt, úgymint ölelést, csókolást, hátba veregetést, csiklandozást is leírtak náluk. Sok érzelmük, pl. öröm és szomorúság, aggodalom és kétségbeesés, hasonló vagy akár ugyanolyan mint a miénk."


Alaposan túlmisztifikálod az öntudat jelenlétét, már abból a szempontból, hogy emberi léptékben mérve valójában az öntudathoz nem kell sok ész. Régebben úgy gondolták, hogy az öntudat az ember esetében olyan 4-5 éves korban jelenik meg, de az öntudat "nyers" kifejeződését most már akár az 1-2 éves korú gyermekeknél is kimutatták. Azért az öntudat működéséhez nem kell se Newtonnak, se Einsteinnek lenni.


[link]


Még mentális betegek esetében is működik az öntudat, még egészen súlyos esetekben is, csak ott többször jelentkezik az öntudat zavara.

2020. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 Pombe ***** válasza:
89%

Titus Pullo(#27): "A jó és rossz tudás..."


Ezzel az ismerettel némely állatok is rendelkeznek, és pl. jelnyelvre tanított majmok ezeket a fogalmakat teljesen jól a helyén is kezelték.


#27: "Kizárt dolog, hogy értenék, inkább csak komplex tanult viselkedésmintákat követnek."


Kizárt dolog, hogy ne értenék, hiszen tömegével gyártják az új kreatív ötleteket.


https://www.youtube.com/watch?v=wRM7vTrIIis


Újabb és újabb gondolatokat lexigramon nem lehet pusztán tanult viselkedéssel kifejezni.


Még az elefántok is idővel simán megértették ebben a kísérletben, hogy a partner segítsége nélkül nem tudják a kötél segítségével magukhoz húzni az asztallapon lévő csemegét. Sose találkoztak még ilyen szituval, de mégis megoldották a nem egyszerű feladatot.


[link]


#27: "Ne mond nekem, hogy tudnak számolni a majmok"


De mondom. Sőt, alkalmasint olyan gyorsan, amire neked esélyed nincs: https://www.youtube.com/watch?v=lAEwYj5Nma4


Itt olvashatsz arról, hogy az Ai nevű majom képes volt az arab számokat megtanulni, sorrendbe helyezni, és az értéküket is képes volt társítani valós tárgyakhoz.

[link]


Azt is olvashatod, hogy a számolás gyakorlatilag a főemlősök veleszületett képességei közé tartoznak.


#27: "de anélkül meg nincs olyan, hogy pénz."


Pedig a majmok idővel pontosan megértették a pénz jelentőségét, és szó szerint elkezdtek ugyanúgy kereskedni vele, mint az emberek. Olyannyira megértették, hogy megjelent közöttük a pénzlopás jelensége, sőt a prostitúció is. Pénzért szexuális szolgáltatás.... (bár ez utóbbi megfigyelés inkább a "mintha" kategóriába tartozik, ugyanakkor a prostitúció az állatvilágban pingvinek, csimpánzok és kapucinus majmok esetében is valószínűsíthető, csak nem pénzért - [link] ).


[link]

[link]

2020. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 Pombe ***** válasza:
85%

@27 (Titus Pullo)


Ja... még...


A majmok teljesen maguktól rájönnek arra is, hogy mire jó az üzletelés, sőt, az alkudozást is alkalmazzák. Nem mellesleg tudják, hogy a lopással a károsított félnek hiányérzetet okoznak, és ezt keményen ki is használják.


[link]

2020. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:
A kutyákat is meglehet tanítani a helyedre, és hozd vissza és parancs társaira. Ahogy a gorillákat is :)
2020. szept. 25. 15:27
 55/55 Pombe ***** válasza:
85%

A kutyák sose jönnének rá maguktól, hogy a víz mélységét hogyan kell megmérni eszközzel. De a gorillák igen:


[link]


Ja. És mutass nekem egy üzletelő kutyát, pláne olyat, aki érti a pénz fogalmát.

2020. szept. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!