Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor Jézus láncra verve,...

Amikor Jézus láncra verve, fogolyként ment a nép között, akik mindenféle csúnyát kiabáltak rá, és leköpték. Stb, akkor Jézus egy kicsit sem volt dühös az emberekre?

Figyelt kérdés

Tehát miközben vonszolták végig az utcán, a nép közben köpködte, és elmondta mindennek. Látszólag nem látszott Jézuson, hogy dühös lenne (meg hát ő senkiről nem gondolt rosszat, ő mindig megbocsájtott), de egy idő után magában csak dühös lehetett az emberekre, talán még gondolt is róluk rosszakat. Vagy ő tényleg ennyire jó volt, hogy egy kicsi rosszat sem kívánt a népnek emiatt?


Mert szerintem bármennyire is türelmes és jó legyen valaki, ha körülötte mindenki ilyen undorítóan viselkedik vele, akkor ha nem is mondja ki, magában gondolhatja, hogy "bűnhödjenek meg, hogy ezt teszik velem, én nem ártottam nekik, vesszen az összes szemétláda". Vagy ha nem is ennyire durvákat, de mondjuk olyanokat, hogy belül úgy érzi az ember, hogy legszívesebben emiatt ő a dupláját adná a népnek a rosszból.



2020. ápr. 12. 21:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
9%

Ahhoz már túlzottan összeverték akkor.

Amúgy ő jó eséllyel nem létezett, szóval az egész történet kitalált.

2020. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem volt dühös, inkább szánakozott rajtuk, amiért nem látták az igazságot.
2020. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%

Jézus végtelenül tudatos, sőt fel volt erre készülve, egész élete erről szólt. Jézus globálisan látta a világot tértől, időtől függetlenül. Ugyanakkor tisztában volt vele, hogy ő is hasonlóan viselkedne, ha olyan szűk látókörű lenne, mint az őt alázó emberek. "Bocsásd meg nekik Istenem, mert nem tudják mit cselekszenek."

Jézus számára az élet csak játék volt, egy jelmezbál. Mert felette állt mindennek. Földi eszközökkel sérthetetlen volt. A hatalmával nem a támadóit befolyásolta, hanem önmagát testét, tudatát fejlesztette olyanná, hogy bármit el tudjon viselni. Ez is mutatja, hogy mekkora hatalma volt.

2020. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
21%
Ott esett le neki,hogy nem isten fia hanem egy zabigyerek.Legfökèpp önmagára lehetett dűhös vègtelen gőgjèèrt.
2020. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%

Még a haláltusájakor is imádkozott az emebriségért, hogy az Atyja bocsásson meg nekik, mert nem fogják fel mit tesznek.

Jézus önzetlen szeretete volt az amiért igy tett vagy érzett. Mindenképen segiteni akart nekik, ezért ez tompitotta a haragját, a negativ érzéseit.

Az ember a tökéletlenségében előfordúl, hogy ez első reakciója, a harag, és a dűh. Azonban ha utánozni akarja a a megváltóját, akkor elsajátitja azt a személyiséget, hogy sajnálja azokat, akik nem tudják mit tesznek.

Ha haragudott is, azért tette, mert az atyjáról hamis képet festettek a vallás vezetők, akik kiforgatták Isten szavát, és a népet is elnyomták ezzel, terheket rájuk téve.

Ezért az Istennek járó imádat az emberek életében nem az öröm forrása, hanem teher volt az egyszerű emberek számára.

Nem lehetetlen ezt kifejleszteni, ellenben Jézus nem mondta, vagy kérte volna a követőit, hogy utánozzák Őt.

2020. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
2%

tévedésben vagytok.

jézus nem "létezett".

2020. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem végtelenül szomorú volt.
2020. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha pl. én nem hittem volna, hanem személyesen ismerem az Istent, akkor kit érdekel, hogy leköpködnek? Most gondolj bele, szerintem Jézus egyrészt nevetett rajtuk, sőt inkább sajnálta, hogy nem tudja megmenteni a lelküket.
2020. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
74%
Először is tegyünk tisztába pár dolgot! Egy-két előttem válaszoló felhasználó megkérdezte Jézus létezését... Figyelj, Muci! Jézus létezése nem hit kérdése, hanem tény kérdése. Történelmileg, leletekkel, és bizonyítékokkal támasztható alá Jézus létezése! Történelmi módon bizonyítható hogy volt a földön 2000 éve egy ember akit Jézusnak hívtak, betegeket gyógyított, és hogy keresztre feszítették, majd sírba helyezése után ismételten járt emberek között! Ezt régészek bizonyították be, ugyanúgy ahogy tanultál az iskolában más történelmi személyekről, mint pl.: Nagy Sándor, vagy Julius Cezar. Az már a te ügyed hogy isten fiának hívod, vagy csak földi halandónak... A kedves válaszolóhoz szólva pedig azt tudom mondani hogy nem, nem haragudott, és érzett düht Jézus! A kereszten pontosan így szólt a Mennyei atyához: „Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek” (Lk 23,34) Ezt arra mondta hogy nem tudják az ő kínzói, hogy ki ő és mit csinálnak vele! Jézus tudta hogy mi lesz itt a küldetése a földön amielőtt már ide született volna.
2020. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt régészek bizonyították be"

Na ez az, ami 𝐧𝐞𝐦 𝐢𝐠𝐚𝐳.

Vagy tudnád idézni a régészek nevét és a hivatalos, tudományos lapokban közzétett munkáikat?

2020. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!