Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidók, keresztények és...

Zsidók, keresztények és muszlimok imádkozhatnak egymás templomában, zsinagógájában, mecsetében?

Figyelt kérdés

Konkrétan:


1, Zsidó imádkozhat templomban vagy mecsetben?

2, Keresztény imádkozhat zsinagógában vagy mecsetben?

3, Muszlim imádkozhat zsinagógában vagy templomban?



2020. szept. 23. 13:47
1 2
 11/18 Prókátor ***** válasza:
Nem tudom már, melyik német városban a ami napig megy a vita, mert valamikor a 60', 70' években a helyi katedrálisban megengedték, hogy muszlimok is használhassák szakrális céllal. Azóta a muszlimok úgy tartják, hogy az egy mecset, és semmi keresnivaéójuk nincs benne a keresztényeknek.
2020. szept. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

Ha az ember a kisujját nyújtja...

Persze mit várjunk, a Hagia Szophia is mecset szerintük. Ahova egyszer beteszik a lábuk, azt gondolják, hogy már az övék.

2020. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
11-es, Persze, hihető. Nem tudod hol, nem tudod mikor. Egyébként is, ha átadták a muszlimoknak, akkor az mecsetként működik. Nyilván keresztények már nem tartottak rá igényt.
2020. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

12-es,


Isztambul lassan 600 éve a törököké, a Hagia Szophia pedig 600 éve mecset. Még jó hogy a törökök döntik el, mit kezdjenek az épülettel. Egyébként keresztények is látogathatják.

2020. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mennyi önhitt, vélt tudású ember jár ide! Lepontozták a HELYES válaszokat(5 tegnap 14:19 és 10 tegnap 21:23 - ezeket nem én írtam, de attól még helyes válaszok).

Szóval: zsidónak nem szabad keresztény templomban imádkoznia, mert abban szobrok, festmények (ha más nem, egy oltárkép), vagyis "bálványok" vannak, ami a zsidó vallás szerint tilos. Valószínûleg így vannak ezzel a muszlimok is.

Kivétel esetleg a református tempolm, ha jól rémlik nekem az, hogy abban nincs se festmény, se szobor.

(Megjegyzés: Izrael egy korábbi országos askenázi fõrabbija itt jártakor a Dohány zsinagóga elõtti téren be nem ment az orgona miatt.)

Ugyanakkor, bár esetemben nem merült fel ilyesmi, de azt gondolom, a mecsettel nincs gond és lehet, a muszlimoknak is szabadna imádkozni zsinagógában. Más kérdés, hogy a szélsõségesek a zsinagógát legfeljebb összefirkálják kívûröl.

Hogy keresztényeknek holszabad, hol nem, azt nem tudom.

2020. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14-es, még iszlám se volt, amikor az a templom épült. 😄

Egyébként úgy tudom, hogy évtizedeken át múzeum volt. Néhány évszázadon át mecset, előtte meg egy évezreden át templom, aminek a keresztények építették. De a barbárok lehet nem tudnak a mai napig ilyet építeni maguknak, ezért inkább lenyúlták.

2020. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"De a barbárok lehet nem tudnak a mai napig ilyet építeni maguknak, ezért inkább lenyúlták."


Szeretném felhívni a figyelmedet arra hogy Törökországban nagyon sok történelmi keresztény templom van amit keresztények használhatnak. Ellenben Magyarországon a muszlimok nem imádkozhatnak mecsetben. A történelmi mecseteket keresztények lerombolták vagy templommá alakították és 1-2 pedig múzeum. A Magyarországi muszlimok irodaházakban, raktárépületekben kénytelenek imádkozni, a magyar állam nem engedi mecset építését. Na akkor most ki a barbár? A Hagia Szophia pedig 600 éve volt utoljára templom. Azóta mecset, majd a 20. század közepén múzeum státuszt kapott. Tehát nem arról van szó hogy egy keresztény templomot alakítottak át mecsetté.



Egyébként ez az én kérdésem, végigolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2020. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 madaraszi válasza:
Egy katolikusnak mindenhol "szabad" imádkoznia, az teljesen más kérdés, hogy ha egy más vallás istentiszteletén, imáján vesz részt, akkor olykor majd mosolyog a bajsza alatt, hogy na ezt mi nem pont így gondoljuk, tanítjuk... Mennél közelebbi felekezethez megy valaki, annál kevesebb az efféle anomália. Egy házaspár például, ahol a férfi református, a nő katolikus, egy életet leélhetnek úgy békességben, hogy felváltva járnak hol ebbe, hol abba a templomba.
2022. ápr. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!