Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten és a büszkeség megfér...

Isten és a büszkeség megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés
Ha van egy jó teljesítményem, szorgalmam és elérem a célom, büszke vagyok magamra. Elcsendesedve tudom, hogy Istennek is hálás lehetek, amiért lehetővé tette, hogy elérjem a vágyott célt, de ennek tudatában nem bűn büszkeséget érezni, amiért megdolgoztam? Szerintem nem, de valaki másképp gondolja, gondoltam megkérdezem itt.
2019. jan. 23. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az embert mindig jó érzéssel tölti el, ha sikeresen megcsinál valamit, főleg ha ezt sikerül saját erejéből megtennie. Nincs ezzel gond, főleg ha nem felejted el, hogy a sikerekben nagyon gyakran mások is segítenek, legyen az Isten, akár szüleid, osztálytársaid/munkatársaid, vagy bárki aki közben támogat, akár csak szavak szintjén is.

Szóval szerintem megfér a büszkeség és Isten egymás mellett, amíg a büszkeségből nem válik túlzott önhittség.

2019. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetnél büszke arra amit elértél?Isten is ugyanolyan büszke rád.

Csak ne hagyd hogy a büszkeség a természeteddé váljon.

2019. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
alaptermészeteddé*
2019. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Igen, és ahogy az előzőek írják, egészségesen. A torz változata a kevélység, a gőg, a pökhendiség - az káros, mindenkinek, és nem fér el.És a hála az nagyon hasznos. Mert mélyén ez ajándék, hogy megkaptad potenciálisan a képességet- amit te magad szorgalmas, kitartó erős munkával aktualizáltál. Csak erre gyakorta nem szoktak gondolni/emlékezni.

Goethe - aki egyike a kivételes alkotóknak, költőknek, aki sikeres is volt (a sok éhen-halt művész mellett kivételként erősítette a szabályt), egy helyen ezt írja (itt van az asztalomon a képeslap, melyen áll, hogy ne feledjek):


"A mély gondolatokat és a tiszta szívet az Istentől kell kikönyörögni" (J.W.Goethe)

2019. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Ugyanaz vonatkozik erre is, mint a dicsekvésre. Aki dicsekszik, Krisztusban dicsekedjék. Aki büszke, Krisztusban legyen büszke. Ne feledd, hogy amit elértél, ahhoz Isten adott minden szükséges dolgot és tulajdonságot!


"Elcsendesedve tudom, hogy Istennek is hálás lehetek"

Csak Istennek lehetsz hálás. Nincs "is"


Amúgy semmi baj sincs ezzel, ahogy előttem is írták, és ezt a kérdésed is mutatja.

2019. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KZitus ***** válasza:
38%

Szia


Attól függ, milyen szempontból nézzük. Nem tudom mennyire veszed figyelembe a keresztény alapelveket? Mert ez befolyásolhatja, hogyan tekintsd az elért eredményeidet.

Gondolj kérlek Krisztusra, aki nem akátmilyen "teljesítményt" ért el, amikor itt volt a földön. Szerinted ő büszke volt az eredményeiért?

Persze lehetünk örömteliek(ez nagyon fontos a boldog élethez) amikor eredményeket érünk el, amikor sikerül elérnünk azt a célt, amit kitűzünk magunk elé. Ez egészséges, örömteli érzés. Csak ne hagyjuk ki Istent soha belőle, vagyis ne feledjük megköszönni neki, hogy erőt, egészséget, képességet adott nekünk, amellyel elérhettük az eredményeinket.

A büszkeség lehet káros is."„Az összeomlás előtt büszkeség jár, a botlás előtt gőgös szellem” – írja a Példabeszédek 16:18.

2019. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Az egészséges büszkeség igen. Alkoholos példa:a bor Krisztus vérét is szombolizálhatja. Napi egy pohár borra mondják ,hogy egészséges. Na de napi 1-2liter bor,rombolja a testet és a lelket.

"Ne részesegeskedjetek,mert a bor léhaságra vezet."(Filipi levél talán).

A kellő mértékü büszkeség= egészséges önbizalom.Márpedig Isten szereti a önbizalommal rendelkező embert.


"Lehetővé tette" =elkűldte számodra a Szentlelket és te az elmédbe engedted. Szentlélekkel eltelve,Isten dicsőségére munkálkodtál.

2019. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Rachel Warner ***** válasza:
14%
Nem. Én is pont ezért hagytam el a vallást. A személyiségemet nem tudom és nincs is szándékomban kukába dobni.
2019. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
8-as abszolút egyetértek veled! Aki büszke ember, az szerintem ál "keresztény"!
2019. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

#9

"De nektek, pogányoknak ezt mondom: ameddig én a pogányok apostola vagyok, büszkén teljesítem szolgálatomat,"

Ezek alapján Pál apostol álkeresztény volt a te mércéd szerint? Én nem gondolnám, sokkal inkább egy kereszténynek szükséges a büszkeséget helyén kezelni. Erre találsz példát többek között Pál apostol leveleiben is.


Jakab apostol pedig rámutat, hogy mikor rossz a büszkeség.

"Ti azonban most dicsekedtek büszkeségetekben – pedig minden ilyen dicsekvés rossz."

2019. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!