Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szól a gyakorin ennyi...

Miért szól a gyakorin ennyi kérdés Jehova tanúihoz/tanúiról?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok,nem kötekedésnek szántam a kérdést. :)
2020. szept. 17. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Kezdjük ott, hogy ő mit gondolnak magukról: isteni kiválasztottságúnak tekintik magukat, akik egyedül birtokolják a helyes tanítást Istenről. Ezt a Szentírás önkényes, meghamisított, szétfacsart értelmezésére alapozzák, a valóságban azonban nagyon buta emberek. Pont ez a kettősség az, amely miatt felfigyelnek rájuk: buta emberek, de mégis azt hiszik, hogy az ők az elit. Ez pedig okot ad arra, hogy felfigyeljenek rájuk, amit ők természetesen üldözésként élnek meg.


Hasonló ez ahhoz, mint amikor Mészáros azt nyilatkozta, hogy ő okosabb, mint Zurckerberg. Nyilvánvaló, hogy nem, így ez eléggé nevetségesen hangzik, tehát rögtön rá is szálltak.


Kb. ugyanez itt is a helyzet: sokan szórakoznak Jehova tanúival, mert nagyon buta emberek, akik ennek ellenére azt hiszik, valami isteni tudás birtokában vannak.

2020. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 uyscuti ***** válasza:
13%

#1

Természetesen a Te véleményed is egy vélemény .

Feltételezem -ha vallásos vagy - Te is a saját vallásodhoz ragaszkodsz , azt tartod igaznak és követendőnek. Ha nem így volna valószínű más irányba keresgélnél. Ebből a szempontból a Tanúk sem különböznek más vallásos emberektől , akik maguk is ragaszkodnak a nézeteikhez.

Volt már olyan aki egyértelműen lejáratós szándékkal halmozta el az oldalt ,,Tanús" kérdésekkel. Úgy gondolom az őszinte , valóban érdeklődő kérdés a kevesebb. Azt , hogy ,,nagyon buta emberek " volnánk , nem gondolom , persze láthatod ezt másként. Az ,,önkényes ,meghamisított , szétfacsart " bibliaértelmezésről pedig csak annyit , hogy nem kötelező természetesen egyetérteni velünk . Nem vagyunk tévedhetetlenek , nem gondoljuk magunkat ,,elitnek" , de a Bibliát megvizsgálva , igen , úgy gondoljuk , hogy megtaláltuk az igazságot , amit a korai keresztények is képviseltek.

2020. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

#2


Én magam nem vagyok vallásos, de minden embernek joga van gondolni, amit akar. Az a helyzet, hogy vannak olyan vallások, akik hozzátok hasonlatosak, de ők mégsem kapnak itt annyi figyelmet. Pl. a Church Of God gyülekezetei, bár ők nagyon kevesen vannak, és tudomásom szerint nem is intézményesített felekezet, ezért érthető, ha róluk nincs szó.


A hetednapi adventisták viszont már intézményesített vallás, sokban hasonlítanak hozzátok: közös gyökerek, és közös teológiai nézetek jellemzik őket. Annyi a különbség, hogy nekik vannak szakembereik, nagyobb ott a véleményszabadság, és - ez a legfontosabb - kb. 100 év után elfogadták a Szentháromságot. De ettől függetlenül lehetne őket is cikizni a tudománytagadásuk, a világ vége várásuk, vagy a resztoránus nézeteik miatt.


Mégsem teszik. Miért? Azért, mert ők tudnak viselkedni, nem feltűnősködnek.


Ilyen értelemben érdemesebb lenne tanulni tőlük nektek. Én évek óta járok erre az oldalra, és több Tanúval vitáztam már, és igen, meggyőződésem, hogy buta emberek. De nem összességében a butasággal van baj, hanem azzal, hogy olyan témákban okoskodnak, amihez abszolút nem értenek, de mégis azt hiszik, hogy igen.


Én pl. tanulok jelenleg, de nem értek az autókhoz. Akkor nem fogok olyan témákba beleszólni, ami az az autókkal kapcsolatos. Egyéb gondok is vannak még a Tanúkkal, de ez - hogy okoskodnak abban is, amiben nem jártasak - az egyik probléma.

2020. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2020. szept. 17. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Mert ők a legprovokatívabb "keresztény" felekezet.
2020. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Ohhh, baromi egyszerű.


Mert a sok unatkozó, provokatív troll ilyen témájú kérdések kiötlésében és közzétételében leli örömét. Nőt még egyik sem látott meztelenül, s valamire el kell élvezni. :)

2020. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

1-es

Nagyon jól tudsz általánosítva és másokat lekezelni. Gratula! Csak így tovább.

3

Miért kéne " cikizni " bárkit is azért, mert hisz a világvége dátumokban? Vagy miért lenne nagy piros potn, hogyha 100 (száz) év után elfogad egy ideológiát (szentháromság)?

Ezt te állapítod meg?

2020. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!