Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Beleszólhat az igazgató/hittan...

Beleszólhat az igazgató/hittantanár?

Figyelt kérdés

Ebben az évben fogok bérmálkozni és választanunk kell egy bérmanevet. Én azt olvastam, hogy lány létemre én felvehetek férfi bérmanevet, de ezt a hittantanárom/igazgató nem engedi. Ő apáca, ha ez bármit is számít.

Szóval beleszólhat, hogy milyen nemű nevet választok magamnak?

Számomra egy férfi szent a szimpatikus és őt szeretném választani.

A válaszokat előre is köszönöm. <3



2020. szept. 27. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem láttam rá előírást, bár lehet azért, mert általában ilyesmi senkibe se merül fel. Mondjuk biztos nem te vagy az első, de akkor se lehet gyakori.

Egész biztos van olyan női szent is, aki példaképed lehet a Krisztushoz vezető úton.

2020. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Hol olvastad? Miért nem érvelsz vele?

Ha a férfiaknál még a keresztnevek közt is lehetett a Mária, akkor logikusnak tűnne, de nem tudom, mi a szabály, van e szabály.


Kérd meg, hogy mutasson erre valamilyen szabályt.

Végső esetben azzal a plébánossal beszélj, aki bérmálásra fog bocsátani.

2020. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy csak téged akar megvédeni az értetkenkedő tekintetek kereszt-tűzétől, hiszen a bérmálkozás során az új, választott neveden fognak szólítani a szertartás közben.
2020. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Az egyházjog mindenesetre nem írja elő, hogy nő csak női szentet választhat.
2020. szept. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mindenképp megkérdezem őt, legvégső esetben az atyával fogok beszélni és tőle megkérdem.

És ha még így sem engedik, akkor nézek egy női szentet...

2020. szept. 27. 14:29
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

A bérmanevet a bérmálkozó választja. Bármelyik szentnek a nevét választhatja, általában annak a nevét szokták választani, aki a bérmálkozónak a példaképe, akinek az élete vonzó példa számára.


Az igazgatónak/hittantanárnak meg semmi köze sincs a te bérmanevedhez.

2020. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem engedik, ne menj.
2020. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Na, megint a tipikus "nekem senki ne mondja meg, mit lehet, mit nem" hozzáállást olvashattuk 6-tól...
2020. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként jó kérdés. Elvileg bármilyen szent/boldog nevét lehet választani.

Abban fura, hogy ha nem női név, hogy bérmáláskor a püspök a bérmanevedet fog szólítani.

Tehát a te esetedben pl. "Ferenc, vedd a Szentlélek ajándékának jelét!" Szóval ez így kissé bizarr.

Emiatt én is javasolnám inkább a női szentet. És attól még ez a férfiszent ugyanúgy lehet példaképed. Nekem is van több férfiszent, akit nagyon tisztelek.

2020. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én Szent Ágostont szerettem volna választani, de női Szentből nem találtam olyat, aki olyan lenne számomra, mint Szent Ágoston.

Talán Szent Skolasztika, de róla alig van valami írva, így nagy valószínűséggel nem választhatom, mert rövid az élete és mesélni kell róla.

Egyébként megkérdeztem az osztályfőnököm erről és ő nagy meglepetésemre nem lepődött meg, azon, hogy férfi szentet szeretnék választani. Azt mondta, hogy megkérdezi erről a hittan tanárom. Meglátjuk mi lesz ebből.

És köszönöm mindenki válaszát! <3

2020. okt. 1. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!