Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit csináljak, nem bírom...

Mit csináljak, nem bírom elviselni a fasiszta, antiszemita katolikus hittantanáromat? (részleteen lent)

Figyelt kérdés
4 éve sajnos, mivel egyházi iskolába járok ennek a műveletlen, büdös, igénytelen, buta embernek kell a hülyeségeit hallgatnom. Jó tanuló vagyok, nem akartam botrányt, nem szóltam senkinek. Miután, telefonomat zsidó kémnek tituálta a hittanórán, felszólaltam a zsidók és egyéb vallásúak védelmében. Ezenkívül, mikor szóltam neki, hogy II. Józsefnek nem voolt 6000 egyházzal kapcsolatos rendelete, még ő kezdett kioktatni! Ezek után teljesen rámszált, 18 éves vagyok, és anyámat akarja felhívni! Most fogok szóbelizni, úgyhogy nem akarok botrányt, de erőssen fontolgatom, hogy az érettségi után, OMBUDSMANhoz, vagy akár még a főrabbihoz is elmegyek, de ezt nem akarom szó nélkül hagyni. Egy hitoktatónak nincs joga ilyeneket mondani. Igazából, az a legnagyobb baj, hogy ezeket a véleményeit, terjeszti az osztályban, a szlovák miniszterelnököt le nacinalista szemétlásázta, amikor ő beszél folyamatosan a románokról, de megengedhetetlen hangnemben. Hangfelvételt nem készítettem, és nem nagyon akarom, hogy az iskolát vagy az osztálytársaimat meghurcolják. Lehet, csak a drága katolikus anyaszentegyház figyelmét kéne felhívnom erre.

2012. jún. 5. 22:07
1 2
 1/19 rajcziz ***** válasza:
100%
Én a helyedben rögtön leléptem volna abból az iskolából. Most sajnos már nem sokat tudsz tenni, maximum megpróbálhatod minél több embernek eljuttatni ennek az iskolának a valódi arcát.
2012. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Halkan mondom,neki van igaza.pontozzál le.
2012. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
11%
Szóval,ha neked nem tetszik valami,te egyből lepontozol.de ha a tanárnak nem tetszik slota ne fikázza?
2012. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudlak érteni, sajnos a papok között is vannak antiszemita és eléggé képzetlen alakok. Ombudsmanhoz fordulni nem rossz ötlet, de azért tényleg várd meg az érettségit.
2012. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Hát én most nagyon sok durva, kegyetlen, pszichopata dolgot írtam volna neked, hogy mit tegyél, de az erőszak semmire sem vezet és Jézus sem erre bíztat téged!

Annyit tudok mondani, hogy próbálj meg nem azzal a barommal foglalkozni. Engedd el a füled mellett, amiket ugat! Már nincs sok hátra és soha többet nem kell látnod a hülye fejét! Mások sem ostobák, hogy szűrés nélkül átvegyék a marhaságait.

Ha többeteket sért, akkor szóljatok a szüleiteknek, mert több ember sokkal többre megy, mint egy!

Ha mégis vitába kerülsz vele, akkor csak idézd neki Jézust és a tananyag alapján oktasd ki őt, mennyi osotba és lelki szegény. Idézzen neked a Bibliából, hol van benne az a sok marhaság, amit beszél.

Én itt most csúnya dolgokat írok. De ha ténylegg nagyon rossz a helyzet és tényleg zavar, akkor beszéld meg vele, de ne szemtelenül.


Kérdezd meg, hogy miért üldözi Jézust?

És miért sérteget ártatlan embereket, ha hittantanár?

Ezt tanulta?

2012. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok ártani az iskolának, nagyon szimpatikus, rendes tanárok oktatnak benne, színvonalas képzést nyújtanak. Bocsi, de nem szívesen hagytam volna ott ezt a nagyszerű intézményt egy ilyen alak miatt, egyébként menekülni a legkönnyebb.
2012. jún. 5. 22:44
 7/19 rajcziz ***** válasza:
93%

#3-as: Slota sosem volt miniszterelnök.

És igenis, egy tanárnak rendelkeznie kell egy bizonyos értelmi szinttel, amibe az is beletartozik, hogy nem politizál az iskolában, a véleményét megtartja magának.

2012. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a töri tanárom volt elég nyíltan soviniszta, és ugyan ezt nem hangoztatta, de nyílt titok volt, hogy holokauszttagadó is. Hát, nem örültem, de legalább nem volt unalmas az óra. :D Az oszt. társaim viselkedése sokkal jobban zavart, mert ők (illetve csak a fiúk, 1 kivételével az összes) minden szünetben összegyűltek és szidták a zsidókat. Szerintem nem mindenki értett egyet velük, de inkább beálltak a sorba, mert nem akartak kiközösítve lenni. A tanárok kevés kivétellel elengedték a fülük mellett az antiszemita megjegyzéseket. Egy tanár volt, mellesleg amúgy jobboldali katolikus, aki nem. Ő nagyon intelligensen tudta kezelni ezeket a megjegyzéseket. Nem veszekedett velük, nem alázta őket le, hanem éreztette, hogy "érdekel a véleményetek, de nagyon nem értek vele egyet". Igazából erre annyit tudok mondani, hogy sz*r ügy, de nem tudsz mit csinálni. Senki nem fog melléd állni az illetékesek közül, nagy csoda kéne ahhoz. :( Ha meg melléd áll, akkor árral szemben kéne úsznotok.


Amúgy bocsi, hogy megkérdezem, de te katolikus vagy, aki együtt érez a zsidókkal, vagy zsidó, aki valamiért kat. iskolába jár?

2012. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Papíron katolikus vagyok, de nem vagyok hívő. Azért járok egyházi iskolába, mert itt magasan az állami intézmények fellett van az oktatás színvonala. Bár ezt jókor mondom, mikor pont a fasiszta tanáromról beszélgetünk XD

Amúgy semmi közöm nincs a zsidókhoz ahogy szlovákokhoz sem., csak nem bírom elviselni ha valakit a származása, vallássa miatt hátrányosan megkülönböztetnek.

2012. jún. 5. 23:19
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet azért is idegesít mert nnyira ellentétes az én elképzeléseimmel. Szerintem a XXI. században z embereket nem a nemzettudat vagy a vallás tartja össze. Ezek a tényezők Nyugaton már rég feledésbe merültek, érdekes, hogy egyre keletebre (iszlám) ezek a tényezők még fontosak.
2012. jún. 5. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!