Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon a szabad akarat csupán...

Vajon a szabad akarat csupán illúzió? És ha igen miért? Ha illúzió, miért nem állatként viselkedünk? Akkor nem ÉN irányítom magamat, hanem az agyam? :O

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a ketrec más. Hol aranyosan csillogó, hol rozsdamarta.
2020. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Az "és ha nem, miért" nem érdekes? választ ad a többi kérdésre.

Nem állatként viselkedünk, mert megtehetjük, hogy ösztöneinket uraljuk, morálisan felülvizsgáljuk, és döntsünk, mi a jó mi a rossz. (egy oroszlán pl ezt nem tudja megtenni, a szép gazellát megeszi, ha éhes, nem tud vega lenni stb) Én vagyok, aki az agyamat eszközként használom a gondolkodásra. Én vagyok, aki érzéseimre hallgatok. Én vagyok, aki megfigyeli az intuitív szabad állapotot. Én vagyok, aki FIGYEL. A figyelem vagyok.

Dióhéjban.

2020. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, jó lenne hinnem hogy szabad akaratomból cselekszem, de szerintem nem így van, ez csak illúzió. Az agyam sokkal hamarabb eldönti mi jó nekem, én csak az eldöntendő kérdést teszem fel. Igenis viselkedünk állat módjára különben nem maradnánk életben. Szerintem ez is belénk van kódolva. Persze mindezt kultúráltan hiszen megtanultuk, elsajátítottuk, tapasztalatot szereztünk hogyan kell élni, életben maradni.
2020. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az agy Én vagyok, nem? Tehát Én döntöm el, nem az agyam :D
2020. szept. 28. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
"Az ember sohasem egység, hanem összetettség" (Henry David Thoreau)
2020. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tanult ember, tehát csak a magam egyszerű módján próbálom mondani. Addig rendben hogy úgy tekintesz magadra hogy Te vagy az egész. Mégis az agy az ami dönt helyetted. Lehet úgy érzékeled vagy magyarázod Te hozod a döntést, pedig nem. Pl. elugrasz egy száguldó autó elől, nem tudatosan cselekszel mert az agyad már rég kiadta az utasítást.
2020. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert az állatnak is van szabad akarata a maga szintén.
2020. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Illúzió, ahigy a fizikális világ. Ettől még valóságos és működik. Egyszerre van szabad akarat, és minden előre megírt. Ezek harmóniában vannak.
2020. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Az állat ugyanúgy dönt, mint te, kérdező csak az elméjének a szintje egy oktávval lejebb van.
2020. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Állat, ember, absztrakt fogalmak. Téged a külső hatások irányítanak és a molekuláid/elektromos töltéseid döntik el, hogy milyen ellenhatást fejtesz ki a külvilágra, bár azokat is legfőképp a külvilág irányítja a születésedtől.

Ez alapján pedig kvantumfizika ide vagy oda, a te szemszögedből a jövőt csak egyféleképpen fogod megismerni úgyis; az ahogyan történni fog. Ha úgy döntesz most, hogy kimégy a hűtőhöz megnézni mi van benne akkor kimentél a hűtőhöz megnézni mi van benne, ez kétféleképp nem történhet meg. Ezt felfoghatod sorsnak is ha úgy tetszik.

2020. szept. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!