Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gonosz (vagy önző) emberek,...

A gonosz (vagy önző) emberek, azok mind Isten kegyelméből garázdálkodhatnak, vagy az ördög erősebb, mint Isten akarata?

Figyelt kérdés
Isten miért rendelte el a bűnt? Miért nem lehet szabad akaratunk?

2020. szept. 29. 00:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó.
2020. szept. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek.

"Miért nem lehet szabad akaratunk?"

Pont azért lehetsz gonosz vagy önző mert szabad akaratod van.

A természeted szerint élhetsz.

2020. szept. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A Földön egy olyan ember sincs, aki ne követett volna el gonosz vagy önző cselekedetet. Akkor most mind a pokol tüzében fogunk porladni egy örökkévalóságon át?
2020. szept. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Időnként én is felteszek hasonló kérdéseket...


Az utóbbi néhány évben erősen megfogyatkozott a hitem Jézus Krisztusban újra - ennek egy egészen különös oka volt részben (érzelmileg kötődtem egy római katolikus paphoz, aki viszonzott szimpátiát érzett irántam.)


Miután elhelyezték ezt az atyát a lakókörnyezetemből, kénytelen voltam "felszámolni" ezeket az érzéseket - nagyon nem ment könnyen. (Nemsokára jött egy másik római katolikus pap, akivel NAGYON HASONLÓ szituációba kerültem, mint az előzővel.)


A leginkább elviselhetetlen érzés, amikor úgy érzed, hogy az Ördög VALÓBAN ERŐSEBB - pont azért, mert egy látszólag független férfit "fogsz ki" és nagy sokára kiderül, hogy ÉRZELMILEG ELKÖTELEZETT EGY MÁSIK HÖLGY IRÁNT (Utóbbi esetben NEM FELSZENTELT PAP és nem házasember az illető...)


Ui: van még a leírtaknál is sokkal "cifrább" közvetlen tapasztalatom, de azt inkább nem írnám ki ide. (Néha tényleg azt érzem, hogy az önző és gonosz emberek tudnak "nyerni", ezért fogyatkozik meg a hitem...)

2020. szept. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A fent leírtakhoz kapcsolódik, hogy a távolabbi helyszínre elküldött egyházilag felszentelt atyát VISSZAHELYEZTÉK a lakókörnyezetembe nemrég - bizonyos változások miatt már nem működik közöttünk úgy a kémia, mint régebben. (6 év eltelt, tehát sok mindenféle tapasztalat ELVÁGHATTA az érzelmi kötelékeinket...)


Bizonyos értelemben "eltévedek" VESZÉLYES ÖSVÉNYEKRE - szerencsére a hétköznapok bizonyos fokú realitásérzéke VISSZAVEZÉREL a nagyon is kínkeserves valóságba.

2020. szept. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ahogy eddig megfigyeltem a vallásos emberek a leggonoszabbak és az ateisták az elfogadobbak.. Míg ha keresztény vagy akkor 1 logikus vita közt ateista próbára teszi a hited utána békén hagy, addig ha nem vagy keresztény akkor a vallásos pokolra reménykedi a nem vallásost.
2020. szept. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Isten kegyelméből. Nem létezik gonosz, csak fejletlen. Ők mind még picikék. Spirituálisan kisbabák.
2020. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mansour ***** válasza:

#6

Ne csak a GYK-n olvasott válaszok alapján ítéld meg a vallásosakat!

Igaz, hogy sok kiábrándító dolog van itt, sőt sok más szituációban is lehet szerezni negatív tapasztalatokat vallásos emberekről, de azért általánosítani nem lehet. Vannak szelíd, szeretetteljes és jóakaratú vallásos emberek is, sajnos tényleg nem túl sokan.

2020. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy Isten kegyelmáből!

Nem az Ördög adta az embernek a szabad akaratot.

.

Mi a gonosz ember kritériuma?

Az, hogy nem azt akarja, amit én, netán önmaga hátrányára?

2020. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mansour ***** válasza:

Szerintem nincs gonosz ember, csak pszichopata. Tipikusan ők azok, akik nincsenek tekintettel másokra, mert nem képesek rá. Legfeljebb úgy tesznek, mintha.

Egyébként én úgy gondolom, hogy létezik Gonosz. De nem mint egy önálló szellemi entitás, hanem mint egy az emberben nagyon mélyen élő erő. Az emberen múlik, hogy mekkora teret enged neki. Viszont azzal, hogy az emberen múlik, nem azt mondom, hogy a szabad akaraton múlik. A szabad akarat bonyolult kérdés, túl sok szempontból determinált az ember ahhoz, hogy konkrétan, minden megkötés nélkül kimondhatnánk, hogy szabad akarata van. Viszont azt sem mondanám, hogy egyáltalán nincs szabad akarat. Órákig lehetne elemezgetni, hogy akkor miben is áll, hogyan is érvényesülhet a szabad akaratunk.

2020. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!