Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudom féken tartani a...

Hogy tudom féken tartani a gonosz gondolataimat?

Figyelt kérdés
Néha teljesen elvesztem a kontrollt felette

2020. aug. 7. 12:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Mikor semmi ok nincs arra hogy ilyeneket gondoljak de mégis előjönnek
2020. aug. 7. 12:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen gondolatokról van szó?
2020. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tanítványainak adott egy pohár víz is elnyeri jutalmát
2020. aug. 7. 12:26
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat rosszat másoltam:


„a szívből törnek elő a gonosz gondolatok, a gyilkosság, a házasságtörés, a kicsapongás, a lopás, a hamis tanúság, a káromlás” (Mt 15,19).

2020. aug. 7. 12:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor megvan a megoldás: másnak adott egy pohár víz is elnyeri jutalmát!

fordulj egy kicsit a világ felé, emberek felé, állatok, növények felé

És ahol tudsz, segíts. Élményeidet naponta ÍRD LE naplóba, rajzold le. Estére elfáradsz és nyugodt lélekkel mész aludni.

2020. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ima az egyik kincs, amit Istentől kaptunk.

Ha van barátod, nyilván szivesen beszélgetsz vele, ha a barátság szoros, akkor megosztjátok egymással a bánatokat, örömöket, és ha lehetőség van segitetek egymásnak.

Istennel is lehetsz ilyen barátságban. Beszélgess vele, mond el neki hogy hálás vagy az életért, stb, és szeretnéd ha segitene, mert ez neked problémát okoz.

Kutass a Témában, Mit mond Isten ezekről, és hogyan tudsz ellen állni ezeknek.

Ebben az esetben segíthet a szív megvizsgálása. Mennyire érzékeny Isten szavára? Hajlamos félválról venni, amit Isten mond?

Fejlessz ki egészséges Istenfélelmet. Ez nem azt jelenti hogy betegesen félj Istentől, hanem attól félj, hogy olyat tegyél amivel szomorúságot okozol neki.

Ha nem szeretnéd a szüleidet megbántani, akkor nyilván kerülöd azokat a dolgokat, helyzeteket amikről tudod, hogy nem kedvelik, vagy nem értenek egyet.

Ugyan igy tegyél az Istennel ápolt kapcsolatodban is. LEgyél rendszeres az imában, a Biblia olvasásában.

2020. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első, hogy megtudd különböztetni a gondolataidat!

Minden ami épít, buzdít és vigasztal az Jézustól forrásozik, minden olyan gondolat ami rombol, elkeserít és kétségbejt, az való a gonosztól!


A kísértéseket nem tudod megakadályozni, nem arra kell törekedned, hogy ne legyenek, hanem arra, hogy minél előbb felismerd és le tudd leplezni azokat!

Azokat a gondolatokat, érzéseket, sugallatokat melyek ez utóbbi kategóriába tartoznak, azokkal nem kell azonosulnod, hanem miután lelepleztet ártó erejüket "ki kellene tudnod nevetni".

pld. ha egy rossz akaród arra akarna rávenni, hogy ugorj bele a mély kútba, mert milyen jó lenne neked ott! Akkor ott ezt egészen biztos, hogy ki tudnád nevetni, hogy milyen hüle is, ha azt gondolja, hogy megtennéd! :) Így kell tenni a gonosz gondolatokkal is, kinevetni!


Nagyon fontos még a kinevetés mellett a hálaadó ima ilyen helyzetben, mert ha még hálát is tudsz adni Jézusnak azért a kísértésekért, hogy téged "támadnak", akkor ezt sokáig nem bírják az un. gonosz gondolatok, egyszerűen félnek a hálaadó imától, mint ördög a tömjénfüsttől!

Hálát adhatsz azért is mert támadnak, azért támadnak, mert nem vagy övék! Ha az övék lennél, akkor nem támadnának, ezért nagyon is hálát kellene tudnod adni Jézusnak!


A sok-sok ima, Jézus megismerése és megértése tisztítja a lelkedet, ha erre fordítod az idődet és energiáidat!



"Csak akkor tudok neked segíteni, ha megtérsz Hozzám Jézushoz!

Ez annyit jelent, hogy egy nagyon komoly összeszedett imában elfogadsz Engem Uradnak, Megváltódnak, Megmentődnek.


Könnyebb ezt megtenned, ha előbb megismersz Engem olyannak, amilyennek az evangéliumaimban megismerhető vagyok, vagyis amilyen valójában vagyok. Ha alaposan áttanulmányozod evangéliumaimat, akkor látni fogod, hogy nem alaptalanul kérem a bizalmadat, nagyon is rászolgáltam.

Médiumommal eddig már 23 HANG-kötetet adattam ki, ezek segítségével hatékonyan alakíthatod át gondolkodásodat az Én szándékom szerint. Az imák közül számodra a legfontosabb most a hálaadó ima. Már a rohamok előtt jóval, sőt bármikor, amikor eszedbe jut, adj hálát Nekem ezekért az állapotokért, buzgón és állhatatosan dicsőítsd érte Istent, áldjad azokat, akik ezt csinálják veled! A Sötétség Fejedelme nem örül annak, ha ténykedéseinek Istent-dicsőítés a következménye, s ha elég kitartó leszel a hálálkodásban, dicsőítésben, akkor előbb-utóbb el fog téged hagyni. A hálaima egyébként is létszükségletek! Ez nyitja meg a szemeiteket arra, hogy észrevegyétek életetekben Isten végtelen nagylelkűségét, kifogyhatatlan adását, felülmúlhatatlan szeretetét. Ha hálát adtok mindenért, ami ér benneteket, legyen az földi szemmel nézve a legnagyobb rossznak tűnő is, akkor hamarosan megtapasztaljátok ti magatok, hogy az enyéimet csak jó érheti, hiszen az abszolút JÓSÁG gyermekei, s az abszolút JÓSÁG csak jót adhat.


S ha már elkezdted gondolkodásodat Hozzám Jézushoz igazítani, akkor a párbeszédimában még fokozottabban tudok rendelkezésedre állni (lásd részletesen a HANG 1. kötetében!).


Megáldalak a MEGTÉRÉS KEGYELMÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 2550

2020. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy ha elfogadod magad, és elgondolkodsz miért vannak. Egy kicsit kényszeresen hangzik, hogy nem tudod féken tartani. Normális ember belátja, hogy a másiknak való ártani akarás nem helyes (önmagában nem baj ha feltámad ilyen gondolat), belátja, hogy nem érdemes belelovalnia magát. Mondok egy példát. Nem akarok megbocsátani valakinek, bosszúra szomjazom. Mivel oltható ki ez? Azzal ha belátom, hogy nekem is ezer jellemhibám van, amit Isten megbocsát nekem. Amint az Újszövetség írja:

6,14 Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.

6,15 Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.


Belátom ennek az igazságát és elszáll a megbocsátani nem akarás.


Nem természetellenes ha az embernek gonosz gondolatai támadnak, nem kell pusztán ezért rossznak gondolni magunkat. Csak be kell lássuk, hogy ne maradjunk benne hosszú távon. (Például, engem nem is egy családtagom felidegesített már úgy hogy azt kívántam, bárcsak ne élne!. Ettől én még nem vagyok rossz. Csak ha megmaradok a haragomban.)

2020. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ember a gondolatait nem tudja feken tartani, automatikusan jonnek.

Paradox modon, minel tobben foglalkozol vele, elemzed, annal gyakrabban.


Biztos ismered a tortenetet arrol, hogy "ne gondoljatok a feher elefantra".

Ha eszedbejut, eszedbejut - ha nem koveti cselekedet, akkor csak egy gondolat volt. Ahogy jott, ugy megy is.

2020. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!