Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ért egyet a "Keresztények...

Ki ért egyet a "Keresztények a Bibliai Egyenlőségért" (CBE) szervezet hitvallásával és értékrendjével?

Figyelt kérdés

Ez egy amerikai szervezet, a keresztény egalitarizmus képviselője, férfi és nő szellemi szerepeinek megítélésében.

Két álláspont lehetséges: férfi és nő egymás kiegészítői, a férfiak szellemi vezető szerepével; ez a komplementarizmus álláspontja.

A másik az egalitarizmus, mely szellemi értelemben nem lát különbéséget férfi és nő között, egyházi tevékenységek tekintetében, úgymint tanítás, vezetés, stb.


Lásd még Wikipedia Christian egalitarianism



2020. okt. 4. 16:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nő találta ki ezt és olyan, aki nek nagyon értette meg a Bibliát. Mondom ezt nőként. Aranyos, meg minden, de kicsit túltolják már ezt az egyenlőségetakarunk dolgot. Egyenlőség van, csak épp a szerepek mások.
2020. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

#13 köszönöm a hozzászólást.

Másképp értelmezzük a Bibliát, szerintem ez még belefér a testvérségbe. (Van akinél nem.)

Ha lehetne megfogalmazni egy közösség hitvallását, pont ezeket írnám bele (s nem többet), mint a CBE honlapon.

2020. okt. 4. 19:17
 13/32 anonim ***** válasza:
Ennek köze nincs se a Bibliához, se a keresztény értékrendhez.
2020. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Annyiban viszont kritikát gyakorlok magam felett, hogy nem hiszem hogy ez az értékrend népszerűvé válhatna az egyházak gondolkodásában, egészen Jézus visszatértéig.

Én a megváltott világot, nemek közötti "hierarchia nélküliséget" úgy képzelem, el, amint bemutatja a Gyönyörű zöld (La belle verte) c. film, mondjuk az egy másik bolygón játszódik.


A Biblia értelmezésem Fabiny Tibor írása szerinti. Azaz nem tekintem Pál minden egyes mondatát Isten örökérvényű akaratának, hanem a kultúra befolyásolta gondolatokat is tartalmaz nyomokban.

[link]

2020. okt. 4. 19:32
 15/32 A kérdező kommentje:
#15 nem akartam vitatkozni, de a kérdés témájába vág. Szóval, te mely felekezethez, irányzathoz tartozol? És melyik pont nem keresztény?
2020. okt. 4. 19:34
 16/32 anonim ***** válasza:
Inkább Krisztus szerinti lenne.
2020. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
S csak az lehet a Krisztus szerinti, ahogy te látod?
2020. okt. 4. 19:38
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

én is egyetértek Fabiny Tibor irásával, azzal is, hogy lehet a Bibliahoz valo szo szerinti ragaszkodas balvanyimadas


altalaban nagyon ellene vagyok, amikor valaki kiszed egy bibliai mondatot a szovegkornyezetebol, es ugy alkalmazza modern szituaciokra


a CBE hitvallasat nem olvastam el reszletesen, de szerintem lehet no pap, lelkesz stb.

sok felekezetben vannak, akik elitelik a noi papsagot

ide tartoznak az amerikai neoprotestans fundamentalista kisegyhazak (pl. a punkosdista karizmatikusok), es persze a romai katolikusok

de az anglikanokon es a skandinav evangelikusokon belul is vannak szakadar csoportok ebben a temaban, ez a konfliktus mar nagyon regota fennall


egyebkent Fabiny Tibor evangelikus

2020. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
A keresztényeknek már van egy hitvallása, a Níceai Hitvallás. Újra nincs szükségünk, s nem is értek egyet más hitvallással. Aki más hitvallást vall magáénak, az nem keresztény.
2020. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

A 21. században ilyen írányba kell módosítani az egyházi èrtèkeket.

A vègèn mèg az apácák meg kispapok is elkezdenek meetoo-zni.

2020. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!