Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ért egyet a "Keresztények...

Ki ért egyet a "Keresztények a Bibliai Egyenlőségért" (CBE) szervezet hitvallásával és értékrendjével?

Figyelt kérdés

Ez egy amerikai szervezet, a keresztény egalitarizmus képviselője, férfi és nő szellemi szerepeinek megítélésében.

Két álláspont lehetséges: férfi és nő egymás kiegészítői, a férfiak szellemi vezető szerepével; ez a komplementarizmus álláspontja.

A másik az egalitarizmus, mely szellemi értelemben nem lát különbéséget férfi és nő között, egyházi tevékenységek tekintetében, úgymint tanítás, vezetés, stb.


Lásd még Wikipedia Christian egalitarianism



2020. okt. 4. 16:39
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#21 én teljesen egyetértek az Apostoli hitvallással, nagyon fontos közös pont keresztényeknek.


Nem állt szándékomban új hitvallást írni, félreértetted, csak egy egy keresztény szervezet, gyülekezet szokott hitvallást írni pl. egy honlapon, ha közzéteszik. És ilyen hitelvek felsorolása szerepelt a CBE honlapon (ami, sehol nincs ellentmondásban az apostoli hitvallással).

2020. okt. 4. 20:30
 22/32 A kérdező kommentje:

#20 köszönöm a választ, te református/lutheránus vagy?


Sajnos az evangéliumi kisebb közösségek mind nagyon konzervatívak.

Mellesleg szerintem Fabiny Tibor se biztos, hogy leírhatna ilyeneket ha nem világi evangélikus teológus lenne, hanem mondjuk lelkészként dolgozna. :(

2020. okt. 4. 20:38
 23/32 anonim ***** válasza:

"sehol nincs ellentmondásban az apostoli hitvallással"

Hogyne lenne, ha hozzátesz, illetve elvesz belőle? Nézd meg bármelyik igazi keresztény felekezet oldalát, azok hitvallásait, mindenhol ugyanazt találod, legfeljebb apróbb fordításbeli különbségek vannak benne.

2020. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Szerintem ne vesszünk össze, mert nem új, az apostoli hitvallás helyére szánt hitvallásnak szánták a pontokban felsoroltakat!


De igazad van, az apostoli hitvallás közlése is teljesen megfelelő egy igazi keresztény szervezet honlapján.


Nem is felekezetről van szó, hanem felekezetközi szervezet, mely az egalitárius álláspontot képviseli.

2020. okt. 4. 20:44
 25/32 anonim ***** válasza:
64%

24


anglikan vagyok, de jol ismerem az evangelikus vallast is, foleg a finn valtozatat

az anglikanon belul un. "liberalis anglo-katolikus", akik formailag a romai katolikusra hasonlitanak (tanitasban es szellemisegben nem!), de a liberalis valtozata elfogadja a noi papsagot. a konzervativ (nem liberalis) anglo-katolikusok donthetnek legalisan ugy, hogy csak ferfi lehet pap egy plebanian, es ok akkor mas puspok ala tartoznak.


az anglikan vallas haromlabu szeke a "scripture, reason, tradition" (Biblia, ész, hagyomány), es a kulonbozo agazatai kulonbozokre helyezik a fo hangsulyt. nalunk a reason es a tradition a fontos, persze a Biblia is!! de az embernek azert van jozan esze, hogy hasznalja. nekunk azt tanitjak, hogy vannak reszei a Biblianak, pl. a Predikator konyveben, amelyeket egyszeruen nem kell figyelembe venni - pl. az ilyen "a feleseg engedelmeskedjen a ferjenek" jellegu reszek. mas tortenelmi kort es tarsadalmi hagyomanyt tukroz.

az anglikanoknal 1990 ota van noi papsag, akkor szakadtak az anglo-katolikusok, es a mai napig sok konzervativ pap csorog at a romai katolikus egyhazba emiatt, ahova a pápa kulon protokoll alapjan felveszi oket (ezek nos, csalados papok...).


Finnorszagban az evangelikus az allamegyhaz, es vannak noi papok, de ott is van egy szakadar csoport (a "sley"), akik nem hajlandoak lelkesznokkel egyutt dolgozni, aztan idonkent meg is buntetik oket. ott illegalis ez a munkastilus, es a finn lelkesznok nem sokat gondolkodnak, mielott feljelentik oket.

naluk ez abban mas, hogy az evangelikusok jelszava a "csak az Iras", tehat a Bibliat inkabb igyekeznek szo szerint venni, mint az anglikanok


Szerintem is felesleges ezen veszekedni, es olyanokat mondani, hogy aki nem ert velem egyet, az nem "igazi kereszteny" stb. Ahany ember annyifele, es annyifele a hite is. Raadasul ez nagyon szemelyes dolog is.


Fabiny Tibor talan rokona a Fabiny Tamasnak, aki a magyar evangelikusok vezetopuspoke?

2020. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

#27, köszönöm! Magyarországon élsz, vagy Angliában? Itt Magyarországon nem is gondoltam, hogy vannak anglikánok.

Én pont egy konzervatívabb, evangéliumi gyülekezettel voltam kapcsolatban, de a nők másodrendűként kezelése, vannak akik kendőt is viselnek, nem tudtam valahogy magaménak érezni.

Pont ma leltem rá Fabiny Tibortól egy egész igehirdetés gyűjteményre, tanár létére!


Jelenleg szenvedek, mert nincs közösségem. De ezeket a luteránusokat megnézem magamnak. A Fabiny miatt. Bár én más városban lakom.

2020. okt. 4. 22:17
 27/32 A kérdező kommentje:
2020. okt. 4. 22:18
 28/32 anonim ***** válasza:

Angliaban, persze

nem tudom, szerintem Magyarorszagon nincsenek, inkabb csak metodistak, akik az anglikanokrol szakadtak le (methodists)


evangelikusok azert vannak Magyarorszagon mindenfele, bar kevesebben, mint a reformatusok

ok nagyon szimpatikusak, pozitivak

naluk is sok lelkeszno van

nyugodtan probald meg oket! a finnekkel nagyon jo kapcsolatuk van, es sok ujitast atvesznek


az evangelizalo neoprotestansok mindenhol fundamentalistak es ragaszkodnak a Bibliahoz szo szerint, es sok mindenben merevek

komolyan, befedtek a nok a fejuket?

Angliaban rengeteg ilyen kis egyhaz van, van, akik amerikai mega-egyhazak itteni csoportjai, de fuggetlenek is

az anglikan egyhaznak is van karizmatikus csoportja, de olyanban meg nem voltam, csak lattam oket videon

a neoprotestansok / karizmatikusak kivulrol modernek, de ha jobban megismered, nagyon konzervativok

az anglo-katolikusok pont forditva: gyertya, tomjen, keresztet is lehet vetni, oltarok, nagyon hagyomanyos zene es liturga - aztan rajossz, hogy kb. mindent szabad es barmit gondolhatsz, ha akarsz imadkozol Mariahoz, ha nem akarsz, nem (de van Maria oltar), gyonni mindenkinek lehet, de senkinek nem kell, mindent tiszteletben tartanak


amugy no vagy vagy ferfi?

2020. okt. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

most neztem meg, Fabiny Tibor a Fabiny Tamas batyja

edesapjuk lelkesz volt

Fabiny Tamas a magyar evangelikusok "elnok-puspoke", tulajdonkeppen erseknek kellene hivni, de a magyar evangelikusok elnok-puspoknek nevezik az egyhazfot

nagyon szereny ember


megneztem, amit belinkeltel, jo szovege van a Tibornak!

tulajdonkeppen maga Luther is egy jo nagy fazon volt ...

2020. okt. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
A hülyék!
2020. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!