Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek azok a keresztény...

Melyek azok a keresztény egyházak, egyházközségek, gyülekezetek elsősorban Bp.-en, amelyek kifejezetten a gazdag, elit emberek közössége?

Figyelt kérdés
2020. okt. 4. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudom. Te mire tippelsz?
2020. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, érdemes az adó 1% alapján megkeresni, talán a zsidó közösségek és krisnások, ahol a legmagasabb volt az egy főre vetített felajánlás. De ennek utána kell nézni, nem vagyok benne teljesen biztos.
2020. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, éppen ezért írtam ki a kérdést.


Sok kisebb egyház, pl. Hit Gyülekezete gazdagnak tűnik, de a vezető elit gazdag ott inkább, a hátsó sorokban és vidéken úgy gondolom sok a kispénzű ember.

A Jehova Tanúinak is szép, új, rendezett épületei vannak, viszont ők sem túl gazdagok, esetleg erejükön felül adakozó átlagos vagy az alatti emberek.

Ha megnézzük az egy főre jutó felajánlott 1 %-ot, ez a két közösség van a végén.


Nyilvánvaló, hogy a Mazsihisz a legjobbmódú közösség, de én kifejezetten a keresztényekre szűkítettem a kérdést.


Úgy gondolom, hogy a református/evangélikus/katolikus egyházak néhány egyházközsége ilyen, főleg amik eleve gazdagabb területen vannak. Pl. Rózsadomb, Svábhegy, stb.

Orbán Viktor közössége is a Svábhegyi Református Gyülekezet, ez a szóbeszéd legalábbis.

2020. okt. 4. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sok kisebb egyház, pl. Hit Gyülekezete gazdagnak tűnik, de a vezető elit gazdag ott inkább, a hátsó sorokban és vidéken úgy gondolom sok a kispénzű ember."

Nézd, nálunk a faluban van ha nem is sok, de jó néhány hitgyülis, többségük mély szegénységben élő cigány. Tagjaik többsége nem biztos, hogy a vidámvasárnap műsorban látható jól szituált gazdag, öltönyös nyakkendős embereke. Pláne nem olyan, mint a milliárdos vezetőjük, Németh Sándor.


"Orbán Viktor közössége is a Svábhegyi Református Gyülekezet, ez a szóbeszéd legalábbis."

Lassan OV-nek hivatalosan jövedelme se lesz :D Pénztáros meg nem biztos, hogy átutalja a milliárdok utáni egy százalékot bárhova is.

2020. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

A gazdagok történelmi egyházakba szoktak járni. Szép régi templom ahol meg tudják mutatni egymásnak, hogy igen itt vagyok én is...

Londonban jártam egy anglikán templomban ismerőssel, igazából bútorokat hordani segítettünk. Volt egy másik helyiség ahol a gyülekezet Istentisztelet után be tud menni, teázni meg ilyenek. Maga a helyiség igen fényűző volt, a régi bútorok festmények, csillár, teaskeszlet, padlószőnyeg, szóval ja el tudod képzelni. Tipikusan az a helyiség ahova a posh emberek bemennek megvitatni az élet nagy gondjait. Budapesten is 100% vannak ilyenek konkrét templomot nem tudok de a katolikus/református/ evangélikus trióban lesznek.

2020. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

"Budapesten is 100% vannak ilyenek konkrét templomot nem tudok de a katolikus/református/ evangélikus trióban lesznek."

LoL Ha nem tudsz egyet se, akkor miért 100%? :D

2020. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
Vannak Budapesten templomba járó gazdagok? Igen 100%
2020. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!