Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok imákat kifejezetten...

Tudtok imákat kifejezetten bűnbocsánat kérésre?

Figyelt kérdés

2019. júl. 3. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját szavaiddal, szívből imádkozz.
2019. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem Dávid király 51. (50.) zsoltára a legszebb ilyen ima:

[link]


Én egy kicsit "versesebb" fordításban ismerem, de azt neten sehol sem találtam most.

2019. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

A bibliában lévő imák nem azért és úgy vannak leírva, mint egy költő verses kötete, hogy ami tetszik azt bemagold. Még amikor Jézus tanította imádkozni a tanítványait, az az ima sem egyformán szerepel kéz különböző evangélium szerint!


A Biblia nem olyan, mint József Attila verses kötete.

2019. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha hiszed szívedből, hogy Jézus meghalt a bűneidért és feltámadt a halálból, és ezt megvallod a száddal, akkor meg vannak bocsátva a bűneid.
2019. júl. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Valóban mint írták, a saját szavainkkal tudjuk leginkább elmondani Istennek azt, ami bánt minket.

De van néhány ima, ami mintául szolgálhat, mint pl. Salamon imája a 1Királyok 8:22–53; vagy 2Krónika 6:12–42.

Vagy Dávid bűnbánó imája a Zsoltárok 51 fejezetében.

Dávidnak az 51. zsoltárban található szavai sokat elárulnak egy könyörgő egyén érzéseiről. Így fohászkodott: „Könyörülj rajtam én Istenem a te kegyelmességed szerint; irgalmasságodnak sokasága szerint töröld el az én bűneimet!"

2019. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is a saját szavaiddal, szívből jött imádkozásra biztatlak.

A tanult imákat úgy mondod, hogy közben arra figyelsz, helyesen ismételd az előírtakat.

A saját szavaiddal mondottaknál pedig valóban azt mondod el, ami a lelkedet terheli, vagy a vágyaidat, kérésedet foglalja magába.

A saját szavakkal mondott imákkal Te beszélsz a Teremtőhöz, vagy Jézushoz.

Persze ez nem érthető a Mi Atyánk imára, vagy a Mária imákra, Szent Mihály arkangyalhoz szóló imára.

2019. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jézus a PÉLDA nekünk, Ő példát adott azzal, amit a tanítványainak tenniük kell! Nos Ő imádkozott az Atyjához, a mi Atyánkhoz. De nem önmagához, még az égbemenetele után sem! A Biblia szerint nem Jézushoz kell imádkozni, csak bizonyos pontatlan fordítások keverik meg a képet.
2019. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felejcsd el az imát a pics@ba, menj le a kocsmába és b@sszál jól be 'oszt jónapot ;)
2019. júl. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!