Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúktól kérdezem!...

Jehova Tanúktól kérdezem! Szerintetek hogyan lehetne bebizonyítani, hogy Jézus tényleg Isten fia? Mondjuk rá a Biblián kívül.

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Nem fognak válaszolni, mert a szervezetnek nincs előre legyártott válasza erre a kérdésre, saját gondolataik meg nincsenek.
2020. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy egyesek szerint ez miért nem elég bizonyíték?


[link]


Én nem Tanú, hanem hívő. Nekem bővel elég amit a link összeír. De milyen bizonyítékok vannak még a linkel kívül?

2020. okt. 10. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Egyszerű. Minden ami van istenben létezik, ergő annak gyermeke.

Qed.

2020. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező. A Biblián kivül nem tudod bizonyitani. Megmondom miért.

Mert ha az első ember nem vétkezik, akkor nem készült volna el Isten szava, a Biblia. Nem lett volna szükséges könyveket irni ilyen oknál fogva.


Soha nem lett volna messiási küldetés, megváltás, vallások kialakulása, stb stb. Nem kellene vitatkozást inditani Isten létéről, a Teremtési szándékairól, stb stb.

2020. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1

Gyalázatos ez a hozzászólás. Nincs ilyen hogy előre legyártott válasz.

Miért kell trollkodj, gyalázkodj, támadj és provokálj már az első hozzászólásban?


A kérdezőnek pedig:

Biblián kívül nem nagyon lehet. Jézus bibliai személy.

Vannak olyan nem hívők, akik olyan teóriákkal jönnek, hogy nem is létezett, s csak egy jól hangzó eredettörténet.

2020. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel Nagy Sándor is egy nagy kamu.
2020. okt. 11. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj. Nagy Sándor történelmi személy. Persze ameddig vannak laposföld hívők, addig lesznek történelem szkeptikusok is.

Viszont Jézusról a Biblia tesz említést. Az evangéliumok számolnak be róla. Sem a rómaiak, sem a britek, sem a kínaiak nem ismerték őt abban az idóben,nem maradt feljegyzés róla. Az életéről csak annyit tudunk, amit a Biblia elárul.

Aki elfogadja a Bibliát, az elfogadja Jézus letezését is. Ugyanígy pl aki hívő, az hisz Istenben. Egy ateistát a Biblia sem győzi meg sem Isten, sem Jézus letezéséről

2020. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sehogysem lehet bizonyítani. Bizonyság az, amit Jézus mondott, azt pedig, hogy mit mondott, azt a Bibliában lehet olvasni, ahogy azt is, amit Isten mondott és nyilatkoztatott ki az embereknek.


Mt.17,5.Mikor ő még beszél vala, ímé, fényes felhő borítá be őket; és ímé szózat lőn a felhőből, mondván: Ez az én szerelmes Fiam, a kiben én gyönyörködöm: őt hallgassátok.

Mk.9,7.És felhő támada, mely őket befogá, és a felhőből szózat jöve, mondván: Ez az én szerelmes Fiam; őt hallgassátok.

2020. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!