Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliai Istennek van neve?...

Bibliai Istennek van neve? Tényleg Jehova a neve? isten = rang, nagybetűvel Isten = név.

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Én eddig azt hittem, Zsolt, de most, hogy mondod, rémlik ez a Jehova.
2020. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia,


Ez bár wikipédia, de elég korrekt válaszokat ad: [link]

2020. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Szia,


A kérdés jogos, ezt kérdezte Mózes is 3500 évvel ezelőtt, és meglepő választ kapott: "Ha majd elmegyek Izráel fiaihoz, és azt mondom nekik: atyáitok Istene küldött engem hozzátok, és ők megkérdezik tőlem, hogy mi a neve, akkor mit mondjak nekik? Isten ezt felelte Mózesnek: Vagyok, aki vagyok. Majd azt mondta: Így szólj Izráel fiaihoz: A „Vagyok” küldött engem hozzátok." (II.Móz. 3:13-14)

Majd később ezt olvassuk: "Azután beszélt Isten Mózessel, és azt mondta neki: Én vagyok az Úr! Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg, mint „Mindenható Isten”, de azt a nevemet, hogy „Úr”, nem nyilatkoztattam ki nekik. (II.Móz. 6:2-3)

Itt az "Úr" kifejezés helyén a héberben a JHVH tetragarmmaton áll, aminek a pontos kiejtését nem ismerjük, tekintettel arra, hogy a héber "Adonaj" szó - ami azt jelenti Úr - szó magánhangzóit írták a héber mássalhangzók alá. Így képződött a Jehovah név, ami a valóságbn nem létezik, ugyanis amikor a zsidók ezt a szöveget felolvasták és ehhez a szóhoz értek, akkor az Adonáj - Úr szót ejtették ki. Ezért szerepel a mai magyar fordításokban az Úr kifejezés.

Ami nyilvánvaló ebből a két szövegből, hogy istennek több "neve" is van, melyek az ő tulajdonságait írják le. Például a JHVH kifejezés Isten örökkévaló voltát fejezi ki, azért is nevezik a zsidók a mai napig Örökkévalónak az Istent. De ahogyan láthatjuk Ábrahám, Izsák, Jákob nem ezen a néven ismerte, hanem a Mindenható Isten néven, amit héberül Él, Elohim kifejezésekkel adnak vissza. Ezen túlmenően itt van nekünk egy név, ami a Biblia szerint minden név felett való: "Az az indulat legyen bennetek, amely Krisztus Jézusban is megvolt: aki Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és emberként élt; megalázta magát, és engedelmes volt mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alattiaké; és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." (Filippi 2:5-11)


Üdv. Péter

2020. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Az Isten kifejezés egyben név is és van definíciója is. Az egyetlen, akinél nagyobbat (szellemben) nem tudunk elképzelni. Istennek hívjuk az abszolútumot (intelligenciát), aki saját maga lényegéből létezik, azaz nem feltételes létező, nem függ mástól a léte, csak saját magától, pontosabban a létet is abszolút birtokolja, mint minden más tulajdonságát.

Ő az Isten, a Lét, a Szeretet, stb. Minden pozitívum, ami létezik a világban az Ő abszolút erejéből létezik és marad fent, mindenhez Ő adja a kiinduló információt. Minden negatívum ezeknek az ellentettje, az pedig az Ő hiányából adódik. Isten hiánya a halál, a nemlét, a bűn, stb...


Ez a könyv ezt fejti ki bővebben: [link]


Többit Péter leírta.

2020. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nem bibliai Isten, hanem az egyetlen Isten a Bibliában közölt információkat az ember felé.
2020. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Jhve az teljesen más. Ő csak egy szellem. Nem az egyetlen végtelen teremtő.
2020. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Eredetileg van neve. Hisz Lilith is Istent nevén szólitotta ezért számüzte őt. De tippek szerint Jahve (Nem jehova) lehetet az Istenség neve mielőtt a vallás tovább alakult volna a zsidó vallássá. Majd zsidó vallásból keresztényé. Kb történelem előtti időkből xd
2020. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szp72 ***** válasza:
100%

Mindenkinek az a neve, ahogy nevezzük. Az isten szó eredendően egy rang jelző cím, de amióta tisztázódott, hogy rajta kívül nincs más isten, azóta névként is használjuk, s ezért nagybetűvel írjuk. Ő az Isten, az egyetlen Isten. Egyesek szerint a cím az nem név, ami persze hülyeség, mert minden névvé válik, ha egyszer névként használjuk.


Isten leggyakoribb neve az Ószövetségben a JHVH név, aminek a Jehova egy téves olvasata, az igazi kiejtése nagy valószínűséggel Jahve, ami azt jelenti: aki Van, a Létező. Ez egy igen találó név, ami jelzi, hogy a többi isten, aki nem van, vagyis nincs.


Jehova tanúi üdvösségi kérdést csináltak abból, hogy használjuk-e a Jehova nevet vagy sem, szerintük nincs is ennél fontosabb dolog a világon. Istent nem lehet akármilyen hangsorral tisztelni, hanem szükséges, hogy nagyjából J betűvel kezdődjön, hiszen maguk is különböző módon ejtik. Mert ha nem tesszük, akkor megsértjük Istent megfosztva őt drága nevétől.


Istent azonban a legkevésbé érdekli a hangsor, mert a lényeg valójában az, hogy elfogadjuk-e azt, amit a neve igazából jelent. Nevezzük bárminek az Istent, jelölje őt bármilyen hangsor, ha az egyedül létező Istenre gondolunk, akkor lényegében Jahvénak nevezzük őt csak nem betű, hanem szellem szerint. Az Ószövetségben számos parancs van, amit nem tartunk meg betű szerint, miért pont a JHVH név használatával kéne ezt tennünk, amit egyébként már az Újszövetség sem tesz.

2020. okt. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor már Yahweh nem Jehova.
2020. okt. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Eredetileg van neve. Hisz Lilith is Istent nevén szólitotta ezért számüzte őt. "

Na ez is bizonyítja, hogy az apokrifek hamisítványok, nem ihletettek. Ezért csak a mózesi törvények hatálya alatt száműzhette volna, előtte nem

2020. okt. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!