Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azért fogadjuk el az evolúciót...

Azért fogadjuk el az evolúciót és az ősrobbanást is, mert nem akarunk hülyének látszani? Mind a kettő sajnos tény. Én mint Biblia hívő szerintem minden tudományos dolog elfér a Biblia mellett.

Figyelt kérdés

Bár remélem megfog bukni az evolúciós tény :D


Amíg fel nem fedezik a multiverzumokat és az ufókat addig nem fogadom el ezeket az elméletetek. És az lehetséges, hogy Jézus Krisztus több bolygóra is elment, hogy ott is meghaljon az idegen fajért valahogyan? És az idegeneknek ugyanolyan saját Bibliájuk van, csak másképp.


Az ufók létezése vajon cáfolni fogja-e a Bibliát?



2020. okt. 11. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
98%
Sem a Biblia, sem az evolúció nem épül az idegenekre és a többi zöldségre. Irreleváns a létezésük a témában. Mi a kérdés?
2020. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:

Amit feltettem.


Ha olyan nagy a világegyetem, akkor lennie kell egy másik Földnek ahol értelmes faj létezik, mint itt.

2020. okt. 11. 13:26
 3/73 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell lennie. Ha végtelen sem. Unikorsnak sem kell lenni.
2020. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
91%
Tehát bárminek lennie kell, mert elég nagy a világ?
2020. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
100%

"akkor lennie kell egy másik Földnek"

Lehet - de az én kérdésem, hogy ez miért érdekes? Itt és most mi van, hogy van, hogy kell az élőlényeket megérteni, szeretni, részvéttel lenni, ki vagyok én, és hogy jutok az Abszolútumhoz (Isten, Allah, Buddha-tudatállapot, Brahman, Tao) ? ez érdekesebb, nem? csak merthogy a "vallás"-hoz írtad. A mai technikával egy olyan helyzetű bolygóra eljutni, mint a Föld (levegő, hőmérséklet, víz életfeltételek) ~30 ezer évbe tellene, de lehet, hogy csak 25ezerbe. Na? Kérdésem továbbá: miért volt az újplatonikus Plótinosznál a JELENLÉT istenszinonima?

2020. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
4%

Nem azért. Inkább mert így informálódtak és elhitték.

De amúgy mindkettő a természet része. A fejlődés mellé remélem nem kell érveljek, az evolúvió ennek egy mellékterméke. Az ősrobbanások pedig az univerzum pulzálása.


Szerintem is elférnek egymás mellett. Eddig egy dolgot sem láttam se bibliában, se tudományos elméletekben, amik egymás ellen álltak volna.


Ürlény*eket már elfogadták, de matematikailag is stagnál a 100%hoz a létezésük. Csak ismerni kell az univerzum életteremtő folyamatait. Sőt ebből csak egy nagyon kis részt látunk, de ez is bőven elég látni, hogy ennyi idő alatt hemzsegnie kéne az életnek már csak az ismert univerzumon belül. Amúgy spirituális karanténban vagyunk. Amíg ez tart, nem lesz hivatalosan elfogadott tény.

Az ürlények és a multiverzum létezése nincs összefüggésben az evolúció elméletével és az őrobbanással. Fura, hogy nálad ezek függnek egymástól.


Jézus valszeg nem járt más bolygókon, de ott nem is kellett ilyen színjáték. Az idegenek nagy része mélyen spirituális beállítottságúak. Nincs vallásuk, csak tudásuk istenről és az ő rendszeréről.


Nem az ürlények létezése nem cáfolja a bibliát. A víz létezése sem cáfolja a kenyér létezését.

2020. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell elfogadni semmit, élhetsz a mítoszok világában is.


De ha arról kezdesz el beszélni, hogy a modern fizika és biológiai tudományos körökben elfogadott kidolgozott elméleti hazugságok, akkor lököttnek fognak nézni.


Mondanám, hogy menjetek az ELTE-re természettudományt tanulni, hogy jobban belelássatok abba, amit tagadtok, de ennek nincs értelme. Egy fundamentalistát korbáccsal sem lehetne rávenni arra, hogy legalább egy BSc-t elvégezzen.


Szóval a legjobb amit tehetsz, talán az, ha csendben maradsz.

2020. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:
:D vicces vagy.
2020. okt. 11. 14:50
 9/73 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad: azért fogadjuk el ezeket, mert tények.

Ennyi.

A Bibliát meg mindenki annyira fogadja vagy nem fogadja el, ahogy a hite mondja neki.

Mert az viszont nem tény.

2020. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 KZitus ***** válasza:
7%

Szia

"Ha olyan nagy a világegyetem, akkor lennie kell egy másik Földnek ahol értelmes faj létezik, mint itt." - ha ilyesmit képzelsz el (mert bizonyítékod nem lehet), akkor miért akkor miért csak egy földet szősz bele a fantáziád világába? Miért nem 10-20 vagy akár 100 másik földet is?

Sajnos az a helyzet, hogy ezt, amin élünk már eléggé tönkretettük, pedig Édenkerté kellett volna alakítanunk, de jelenleg úgy néz ki erre képtelenek vagyunk Isten irányítása, útmutatása nélkül.

Azt tudjuk, ezt a földet milyen csodálatosan alkotta meg Isten a számunkra. Mi szüksége lenne Istennek egy másik lakható földre? Ha lenne ilyen, nem gondolod arról informálna minket? Hiszen ha lenne, "rokonok" lennénk az ott lakókkal. Miért gondolom így? Mert angyalokat milliárd számra teremtett az ember előtt, és erről is elég bőségesen tájékoztat minket embereket.Szóval ha logikusan gondolkodunk, abban a csodálatos helyzetben vagyunk: bizony CSAK mi vagyunk, az angyalok (Sátán és démonai) és drága Teremtőnk.

Annyira jó lenne az összes szeretetünket itt a földön élő emberek felé öntenénk ki, mert ha minden ember ezt tenné, akkor szeretet uralkodna a földön. Talán ezért is írja a Biblia, a hit, remény szeretetről, hogy a szeretet örökre megmarad, nem múlik el.

2020. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!