Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isaac Newton csak azért volt...

Isaac Newton csak azért volt hívő keresztény, mert aki ateista tudós, annak halál járt? Napjainkban miért vannak hívő tudósok? Sőt az egyik, harcos ateista volt, de utána hívő lett. Mit gondoltok ezekről?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 16:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mert én csak ilyen öregeket ismerek, ateista öreggel nem találkoztam.
2020. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

A legközelebb a halálbüntetéshez ami eszembe jut az Galilei, aki a heliocentrikus világkép hirdetése miatt került összetűzésbe a katolikus egyházzal. Könyveit betiltották és élete végéig házi őrizetben tartották.

Biztos volt több hasonló eset is, elvégre ezért is volt az inkvizíció, csak én nem tudok mondani.


Napjainkban azért vannak hívő tudósok mert vallásos neveltetést kaptak. Azt amire egész addigi életedben neveltek, nehéz elhagyni. Egy tudományos terület ismerete miatt nem feltétlenül kell elhagyniuk a hitüket teljes mértékben, ha egy kémikus vagy nem feltétlenül kell elfogadnod az evolúciót. Ha biológus vagy akkor is lehetsz keresztény csak a teremtéstörténetről esetleg átvitt értelemben gondolkodsz és nem szószerint akarod értelmezni.

A vallás és a tudomány nem zárja ki egymást, csak a legagyamentebb protestánsok gondolják csak így.


Ha valaki ateizmusból megtér bármelyik vallásba az általában személyes okokból történik vagy egyéni spirituális tapasztalatok miatt. Mindenkinek joga van a hitvallásához. Nem tudom mi a problémád az ateistával aki megtért, de szerintem te elvből elutasítod a tudományt mert te "vallásos" vagy.


Hétköznapi emberek (ateisták és keresztények egyaránt), szerintem nem "igaz hívő"-ként, hanem bigott maradi vadkatolikusként tekintenek rád; és ha komolyan úgy gondolkozol ami ebből a kérdésből lejön, akkor azt kell hogy mondjam teljes mértékben igazuk van.

2020. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
semmirekellő tudósok. Inkább az örök életet találják fel. Akkor már tudósok lennének :D
2020. okt. 13. 16:09
 14/20 anonim ***** válasza:
Ki akar ebben a szar világban örökké élni? Az kéne, hogy Orbán Viktor is örökké éljen, pfff.
2020. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nyugi, aki Krisztus követői azok a Mennybe mennek :D
2020. okt. 13. 16:23
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mert én csak ilyen öregeket ismerek, ateista öreggel nem találkoztam."


Ja értem. Akkor gondolom azt a következtetést is levonhatjuk, hogy a 65 év felettiek 95%-a beszél magyarul, mivel ilyenekkel találkozol. Szóval érdemes egy kicsit óvatosan bánni a személyes tapasztalatok mindenkire való ráhúzásával.


Amúgy ha igaz lenne, hogy a 65 év felettiek 95%-a vallásos... ez mire lenne bizonyíték? Közelebb vannak a halálhoz, valószínűleg nagyobb biztonságot adna nekik, de azt, hogy van-e valami a halál után semmilyen szinten nem bizonyítaná. 65 év felett az emberek intellektusa már bőven hanyatló fázisban van tehát az, hogy a 65 évesek 95% hisz valamiben azt nem csak úgy lehet értelmezni, hogy "a bölcs öregek már megértették az élet értelmét és megvilágosodtak" hanem főleg úgy, hogy a hanyatló illetve gyengébb intellektusú emberek sajátja az istenhit.


Szóval ezt az áltényt a helyedben inkább nem reklámoznám.

2020. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%
Na hiába várok nevekre, hogy mely ateista tudósokra várt halál?
2020. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az szomorú, hogy a 65 év felettieket gyenge értelműnek titulálod. Hidd el okosabbak mint egy 25-30 éves, semmi baj nincs az agyukkal. Te meg így általánosítasz. Pl. Orbán Viktor is elég öreg, szerinted 5 év múlva gyenge elméjű lesz?
2020. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem tituláltam őket gyengeelméjűeknek azt mondtam, hogy akkorra bőven hanyatlik az intellektus. Ha ezzel vitatkozni szeretnél akkor sok sikert a valóság elleni küzdelmeidhez.
2020. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Persze... Biztos... Biztos azért voltak rettenetesen hosszú teológiai munkái, mert rá volt kényszerítve. Biztos azért írt ebben a témában is, mert rá volt kényszerítve. Biztos azért nevezték el róla a saját iskoláját a teológiában, mert rá volt kényszerítve. Biztos azért volt aktív hívő, nem pedig csak a háttérben, hétköznapi emberként megbúvó személy a kérdésben, mert félt a haláltól. Így szokott ez lenni... Aki bele van kényszerítve a hitébe, az kő keményen tevékenykedik a teológia témakörében is, saját tételeket, értelmezéseket dolgoz ki, és a hitéről nyíltan beszél szinte bármikor.


A szóismétlésekért elnézést, gondolom világos, hogy mit akartam vele érzékeltetni.


Enyhén szólva megmosolyogtató felvetés, durvábban szólva rettenetesen ostoba felvetés. Néha kezdem azt érezni, hogy a vallásellenes tábor sokkal inkább manipulál, mint a hívő. Ezenkívül a vallásellenesek között sokkal többet tartják a vallást a tudománnyal összeegyeztethetetlennek, mint maguk a vallásosak, akik között csak egy nagyon csöppnyi tábor tagja ilyen szektáknak, amik mindent, ami tudomány tagadnak.


Miért ne lehetnének vallásosak a tudósok? Elárulom, hogy tényleg hatalmas tudósok között sosem alkottak többséget a vallásellenesek, még akkor sem, ha volt néhány.

2022. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!