Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallás böjtje még...

A katolikus vallás böjtje még mindig hús tilalomról szól vagy már modernizáción ment át ez a dogma?

Figyelt kérdés

Mikor még tanultam hittant szigorú hústilalmat tanultam.

Akkor sem értettem hogy miért pont hús amikor ez minden csak nem böjt. Ma amikor már nagyon divat lett a Vegán táplálkozás szerintem nincs ennek létjogosultsága.

Apukám is aki bigott katolikus a böjt idején eszi a mákos tésztát ami a kedvenc étele.

Szóval még mindig erről szól a böjt vagy már inkább az van hogy lemondás vagy csak kenyér víz..


2020. okt. 13. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Sose volt dogmatizalva a böjt, nem tudom miről beszélsz.


Nyilván aki vega, az nem hússal böjtöl, hanem mással. A szigorú böjt pedig azt is jelenti étel szempontjából, hogy jóval kevesebbet eszel, nem laksz jól.

2020. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az olyan böjt tetszik, amikor leoldod a jogtalanul fölrakott bilincseket, kibontod a járom köteleit, szabadon bocsátod az elnyomottakat, és összetörsz minden jármot!

Ézsaiás 58:6 RÚF

[link]

2020. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Ez sosem volt dogma. A dogma egészen mást jelent.

A böjt nem kifejezetten a hústilalomról szól. Nyilván, aki vegán az mással böjtöl. A hústilalom azt fejezi ki, hogy az étkezést visszafogjuk, kevesebbet, kevésbé ünnepélyeset eszünk. Egy vegán pl. mondjon le az édességről. Vagy a tv-zésről, vagy bármi másról, ami a kényelmét szolgálja.

2020. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8%
A katolikusoknál a böjt az a gyakorlatban a hús elhagyása. Sokan ráadásul úgy gondolják, hogy a hal az nem is hús, ezért ilyenkor halat esznek! :)
2020. okt. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!