Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik felnőttként elhagyták a...

Akik felnőttként elhagyták a katolikus egyházat azoknak mik maradtak meg? (Lent.)

Figyelt kérdés

Gyerekként elég erős katolikus kötődésem volt, amit 18 éves korom körül elhagytam.


Nem vágyom vissza és nem hiányzik. (Nem lettem ateista csak vallást váltottam.)


Aki esetleg kilépett a katolicizmusból az mit érez?



2020. okt. 10. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Azt érzem, hogy HATALOM ÉS ÜZLET KEVERÉKE AZ EGÉSZ!


A protestánsok JÓVAL KEVÉSBÉ színlelik a lelki közösséget másokkal - inkább őszintébben ÜGYFÉL CENTRIKUSAK.


Nyilván ott is előfordulnak nehézségek, de kevésbé tapasztaltam. BÉKÜLÉKENYEBBEK, BELÁTÓBBAK!!!

2020. okt. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%

Ja, nekik az Emberélet Méltósága, "tisztelete" egyáltalán nem szent! (Még a közeli hozzátartozó hamvai felett sem...)


KŐSZÍVŰSÉG, RIDEGSÉG, LELKETLENSÉG!!! (Hadd pusztuljon, aki nem tetszik a fizimiskájuknak...)

2020. okt. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki esetleg kilépett a katolicizmusból az mit érez? - Megkönnyebbülést főként és felszabadulást.

Meg egy nagyon kevert érzést,(amit még rendbe kell tennem magamban)hogy annyi éven át hazudtak nekem és hagytam (minek ?), mert csak egy másik hazug világképre válthattam volna és az nem vonzott, hanem csak az Igazság.

2020. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit is jelent elhagyni a katolikus vallást?


Engem gyerekként katolikusnak kereszteltek, noha azt sem tudtam eszik vagy isszák. nem igazán gyakoroltam.


Aztán húszon évesen az első házasságom templomi esküvő volt. Meg kellett felelni mindenféle ceremóniának. Akkor még nem értettem semmit az egészből, de el kezdett érdekelni Isten és Jézus, mivel előbb hittanra kellett járni és első áldozónak kellett lenni.


Aztán néhány évvel később, valóságos hitre jutottam Jézusban az Élő Istennel. Megvilágosodtam és tudatában voltam, hogy minden vallásos ceremónia hiábavalóság. Isten nem az ember keze által csinált templomban lakik. Valamint az a hitünk, amit megélünk, amit adunk és nyújtunk másoknak.


Semmi nem maradt meg a katolikus vallásból, csak az, hogy a kérdéseimre nem tudott kielégítően megválaszolni a pap.

2020. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!