Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet békés életet élni,...

Hogy lehet békés életet élni, mint Jézus?

Figyelt kérdés
Veszekedni, vitázni kell a szomszéddal, a munkahelyen megvédeni magad, mérgelődni a Kormány intézkedésein, SZFE-n ordítozni, békétlenséget szítani. Így élünk minden nap, nem értem, ki mondhatja, hogy követi Jézus tanításait?
2020. okt. 16. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Ember, ki kényszerít mindezekre? Nézz magadba, mindez belülről indul ki. Van egy elvárás a külvilággal kapcsolatban, és az nem úgy van, és jön a frusztráció. Innen származnak a zúgolódások, békétlenségek civódások:


Jak 4:1 Honnét vannak háborúk és harcok közöttetek? Nem onnan-e a ti gerjedelmeitekből, amelyek a ti tagjaitokban vitézkednek? 2. Kívántok [valamit], és nincs nektek: gyilkoltok és irigykedtek, és nem nyerhetitek meg; harcoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek, mert nem kéritek.

2020. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért az SZFE bonyodalmat én csináltam? Eddig nem is tudtam létezik, pl.
2020. okt. 16. 12:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Aki meg rendesen akar élni, azt elnyomják a civódók. Azok vannak többen. Ha nem véded meg magad a munkahelyen, eltaposnak.
2020. okt. 16. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Sokan nem is mondják, hogy Jézus tanításait követik.
2020. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

"Veszekedni, vitázni kell a szomszéddal, a munkahelyen megvédeni magad, mérgelődni a Kormány intézkedésein, SZFE-n ordítozni, békétlenséget szítani. Így élünk minden nap, nem értem, ki mondhatja, hogy követi Jézus tanításait?"

Pl. én. Ha haladsz a megszentelődésben, és kemény eledelen élő hívő vagy már, akkor ezeket is meg fogod tudni oldani szeretetben

2020. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Szögeltesd fel magad 30 évesen 😏
2020. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Most akkor Isten fiát, tanítását akarod követni, vagy a magad akaratát? Nem azt tanítja, hogy aki egy mérföldre kényszerít, menj el vele kettőre és hogy ne álljatok ellene a gonosznak, hanem jóval győzd le?
2020. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

"Hogy lehet békés életet élni, mint Jézus?"

Úgy csinálsz, mintha Jézus élete fenékig tejfel lett volna. Az írástudók álandóan kötekedtek vele és sértegették. Az emberek folyamatosan nyaggatták valamivel, nem volt nyugta. A tanítványai pedig a felét sem értették annak, amit mondott, szóval folyamatosan fárasztották az értetlenségükkel. Majd mind azok után amit tett, igazságtalanul megölték.


Mindannyian ebben a világban élünk, Jézus is ebben élt. A körülményeinket nem tudjuk megválasztani, csak azt, hogy hogyan viszonyulunk hozzájuk.

2020. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mansour ***** válasza:
83%
Hát pont úgy, hogy amiket felsoroltál, nem csinálod! Miért "kell" veszekedni a szomszéddal, miért kell békétlenséget szítani? Megvédeni magad? Azt időnként kell, de nem mindegy, hogy miért és hogyan. Ha a lelkiismereted igazságáért állsz ki, akkor pont a jézusi úton jársz. Csak igazából azon múlik a dolog, hogy a lelkiismereted hangját nem téveszd össze a világ hangjával.
2020. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
(Róma 12:17–19) . . .. 18 Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek. 19 Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem engedjétek, hogy Isten mutassa ki a haragját,. . .
2020. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!