Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti miért lettete...

Keresztények! Ti miért lettetek keresztények, és miért kezdtétek már elutasítani az evolúciót?

Figyelt kérdés

Én azért lettem Jézus hívő, mert tetszett a tanításai, és jó tanítónak látszik. Az evolúciót pedig lassan én sem fogadom el, mert rossz a világnézete. Állatok vagyunk, nincs értelem, nincs örök élet.


Akkor hiszem el az evolúciót, ha egy akváriumban csinálnak értelmes életet csalás nélkül. De nekem egy törzs elég. Utána azt a törzset az akváriumban ellehet pusztítani tornádóval.



2020. okt. 16. 19:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
6%
Én így születtem, hogy tudom hogy Isten létezik, mert ő küldött ebbe a világba. Az, hogy az emberek evolúcióznak, kit érdekel?
2020. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
50%

Mert minden erre mutatot. Kereszténynek lenni tömören annyi hogy istent követed, a jóságit szólgálod, mindenkire figyelsz. Ez a legjobb lét. Minden számára így a legjobb. Erre rájöttem, megértettem, ezért lettem keresztény.


Nem kezdtem el sose elutasítani az evolúciót. Mint gondolkodó, kritikus elme, eleinte meg akartam ismerni mi ez. Utána ahogy fejlődtem, átláttam, hogy lényegileg mi ez. Az evolúció a fejlődés része. A fejlődés pedig isten része és egyértelműen jelen van.

Bár közel sem csak annyi és olyan, mint amilyennek azt most elismeri a tudomány, de ettől még számomra tény a létezése.

2020. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
92%

"Akkor hiszem el az evolúciót, ha egy akváriumban csinálnak értelmes életet csalás nélkül."


Hát a pronóoldalakon biztosan találsz olyan videokat is, amikben akváriumban csinálják. Biztos van olyan is, aki akváriumra gerjed, az a fétise :)

Az evolúciót egyébként nem muszáj elhinni, meg is lehet róla győződni. Be kell ülni az iskolába, és eljutni egy valamilyen biológiai bsc-ig, legkésőbb a diplomaosztóig az odáig eljutottak kb. 99%-a érteni szokta az evolúció működését. Nem ördögtől való, ugyanúgy a természetben megfigyelt folyamatot ir le, mint a vizkörforgás, vagy a nitrogénkörforgás, vagy a fotoszintetizálás.

2020. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
25%
Az utolsónak írnám, hogy ez is szerepel a Bibliában "Hogy az okosak tudását eltörlöm." Tehát a másvilágon kitörölheted a segged a BSC-vel. Bocs feneked sem lesz.
2020. okt. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúciónak nincs keresztényellenes mondanivalója.

Nem állít olyat, hogy nincs túlvilág, olyat sem hogy nincs lélek, sem olyat, hogy nincs értelem.

Azt viszont nem az evolúció, hanem a rendszertan állítja hogy állatok vagyunk, és ez tény.

Ez nem jelenti azt hogy nem vagyunk külömbek a többi állatnál.


Segítek megérteni kérdező.

Mitől állat az állat:


Heterotrófok, egészen pontosan kemoheterotrófok, azaz az életműködésükhöz szükséges energiát és a testük felépítéséhez szükséges szenet és nitrogént is csak szerves anyagokból képesek kinyerni.

Eredendően többsejtűek, de léteznek olyan állatok, melyek életük során elvesztik valódi többsejtű jellegüket. Ilyenek a nyálkaspórások, amiknek egy bizonyos életszakaszukban sejtjei egy sokmagvú szincitiummá olvadnak össze.

Életük nagy részében diploidok, csak az ivarsejtjeik haploidok, azaz a növényeknél ismert haploid-diploid nemzedékváltakozás nincs.

Nem képesek a lizin bioszintézisére.

Kizárólag az állatok képesek a kollagén szintézisére.

A HOX gének expresszálódnak bennük.


Ezek a szempontok mindegyikével rendelkezünk.

2020. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Pombe ***** válasza:
100%

#24: "Az utolsónak írnám, hogy ez is szerepel a Bibliában "Hogy az okosak tudását eltörlöm.""


Hol szerepel ez benne? Csak kíváncsiságból...

2020. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
És ha szerepel benne, akkor az azt jelenti, hogy odafenn mindenki kőbuta lesz?
2020. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Mansour ***** válasza:
100%

Szerintem erre gondolt:

"Mert meg van írva: „Elvesztem a bölcsek bölcsességét, és az értelmesek értelmét elvetem.” Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol e világ vitázója? Nem tette-e bolondsággá Isten a világ bölcsességét? Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket. (1Kor 1)"

Csak éppen ez nem azt jelenti, hogy a világi bölcsesség téves lenne, vagy hogy amit az értelem megállapít a világról az ne lenne igaz. Hanem azt, hogy a világi bölcsesség útján nem ismerhető meg Isten, az értelem önmagában nem vezet el Istenhez és az üdvözüléshez. Isten ismerete, az üdvösség útja csak olyan úton-módon hozzáférhető, ami a világ szemében bolondságnak tűnik. Aki felvállalja ezt a bolondságot, az fog a valódi, isteni bölcsesség birtokába jutni. És számára a világi bölcsesség nem lesz többé fontos. De a világi bölcsesség ettől még nem válik tévessé, csak már nem olyan fontos annak számára, aki az Isten útját választja. Aki pedig valamennyire is részesül az isteni bölcsességből, az nem fog már a világi bölcsesség ellen küzdeni, miért is küzdene az oroszlán a hangyával? Tehát ha valaki a világi bölcsességet, értelmet támadja, arról tesz tanúbizonyságot, hogy nincs semmi köze az isteni bölcsességhez...

2020. okt. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Pombe ***** válasza:
100%

Mansour(#28): "Csak éppen ez nem azt jelenti, hogy a világi bölcsesség téves lenne..."


Igen. Én is így sejtettem, csak ugye a #24 idézőjelek közé tette ezt az állítólagos biblikus szöveget: "Hogy az okosak tudását eltörlöm."


Magyarán, alighanem nincs ilyen biblikus szöveg, valamint újabb szép példáját láthatjuk a bibliahamisításnak a magukat "szó szerint értelmezők"-nek nevezők részéről (pl. kreacionisták tömegével, és sajna' a média meghajol előttük, és elfogadja őket szó szerint értelmezőkként, nem pedig félreértőkként vagy koholmány gyártókként - pl. 6x24 órás világteremtés, 6000 éves Föld hite..stbstb).


Szvsz. a #24-esnek is lenne nem kevés félnivalója a másvilágon. Talán több is...


Pl. a Zsoltárok könyvéből 101:7 "Nem lakozik az én házamban, aki csalárdságot mível; aki hazugságot szól, nem állhat meg szemeim előtt."


Olyat viszont nem ír a Biblia, hogy a természet megismerésének vágya üldözendő lenne.

2020. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy te #29-es, viszed az agyad is a másvilágra a BSC-del, ahol a tudásod raktározódik? Te sem vagy észnél...
2020. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!