Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti miért lettete...

Keresztények! Ti miért lettetek keresztények, és miért kezdtétek már elutasítani az evolúciót?

Figyelt kérdés

Én azért lettem Jézus hívő, mert tetszett a tanításai, és jó tanítónak látszik. Az evolúciót pedig lassan én sem fogadom el, mert rossz a világnézete. Állatok vagyunk, nincs értelem, nincs örök élet.


Akkor hiszem el az evolúciót, ha egy akváriumban csinálnak értelmes életet csalás nélkül. De nekem egy törzs elég. Utána azt a törzset az akváriumban ellehet pusztítani tornádóval.



2020. okt. 16. 19:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
a keresztények közül is csak kevesen látják úgy mint te. a legtöbb szerencsére nem hülye.
2020. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
igen 12-es
2020. okt. 16. 21:38
 13/32 anonim ***** válasza:
89%

"Az evolúciót pedig lassan én sem fogadom el, mert rossz a világnézete. Állatok vagyunk, nincs értelem, nincs örök élet."


Az evolúciónak nincs világnézete. Az embereknek lehet világnézete. Az evolúció egy folyamat, ami a természetben játszódik. Ennyi erővel azt is irhattad volna, hogy a vizkörforgást azért nem fogadod el, mert rossz a világnézete :)

Egyébként sem mondja azt az evolúció, hogy állatok vagyunk. Legfeljebb annyit, hogy mi is ugyanazon gyökerekből alakultunk ki, származunk, mint bármely más élőlény a Földön. Én ebben semmi olyat nem látok, hogy azt mondaná, hogy állatok lennénk. Ezt azok a jobbára kreós, jehovás, meg hasonló szerzetek szokták mantrázgatni, akik valamilyen szent kötelességüknek érzik, hogy az evolúció elméletét rossz szinben tüntessék fel.

Az alatt mit értesz, hogy "nincs értelem"?

Örök életről pedig nem mond semmit sem az evolúció, akár még az is lehet, ha a körülmények lehetővé teszik.

2020. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Pedig az evolúció világnézet. Egyesek úgy néznek rá a világra, mások pedig így.
2020. okt. 16. 23:19
 15/32 anonim ***** válasza:
93%

No, hát ezek az egyesek meg a mások az emberek, akik a világra néznek. :)

Az evolúció elmélete tudományos tény, nem valamiféle világnézet.

2020. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Az nem tudományos tény. Punktum. Tégedet is sikerült átvernie a Sátánnak. Grat.
2020. okt. 16. 23:32
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
:D
2020. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
93%
mosz aztán jól megmondtad! kér hogy ettől a valóság még ugyanaz
2020. okt. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Mansour ***** válasza:
100%

"Tégedet is sikerült átvernie a Sátánnak."

Attól tartok Kérdező, hogy téged meg bizonyos emberek vertek át. És az talán még rosszabb. Mert a Sátán elől menekülhetsz az Úrhoz, de az Úr nevében szóló ember elől hová menekülsz?

2020. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a butaság pont úgy terjed mint az influenza: szájról szájra.
2020. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!