Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mit gondoltok...

Jehova tanúi mit gondoltok arról, hogy a tudomány már elért arra a szintre, hogy bizonyítsa, hogy nem kell Isten ( sajnos ) a világ születéséhez és kialakulásához? Én most csak a Jehova Tanúira fogok reagálni. Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak erre.

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 19:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Volt kezdete annak, ahogyan a mai formajaban ismerjuk. Siman lehetett az osrobbanas elott is valamilyen, meg azt megelozoen is valamilyen, es igy tovabb.
2020. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ez is olyan paradox, mint a ki teremtette Istent :D
2020. okt. 22. 20:18
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

első mozgató mindenképpen kell valamilyen formában.


am én szoktam értelmes és szórakoztató építő jellegű vitákat folytatni egy sok éve jehova tanúja barátommal.

szerencsére nem túlérzékeny,ezért vallásosok számára sértő és szentségtörő témákról is beszélgetünk.

amiken egészen meghökken időnként,de beleáll és elfogadja az én nézőpontomat is.

központi konfliktusunk,hogy én történelmi alapokon nézem a vallástörténelmet,ő pedig a biblia alapján.

és amikor közöltem vele,hogy mózes,dávid,vagy salamon létezésére nincsen történelmi bizonyíték így valószínűleg nem többek,mint mondjuk artur király kitalált alakja,egészen elképedt.

de mikor felvázoltam neki a tényeket ezekkel kapcsolatban,akkor képes volt elfogadni,hogy ezek tények,és a történetükben róluk írt mesékben lehet példamutatás-bár tömeggyilkos dávid király esetében,ez megint csak kérdéses-de ők nem létező személyek voltak,kitalált alakok,nem pedig történelmi alakok.

2020. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Jelenleg semmilyen módon nem bizonyítható és nem cáfolható sem a teremtés, sem pedig más elmélet, amely az univerzum létrejöttét magyarázza.
2020. okt. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 uyscuti ***** válasza:
0%

Noah(3x19)

A 6-os kommentedre:

Hogy miért mondják sokan , hogy nem kellett semmilyen isten az élet/univerzum létrejöttéhez?

A véleményük háttere többféle lehet , viszont ha a tudományos módszertant nézzük , akkor valójában senki nem állíthatná TÉNYKÉNT , hogy BIZTOSAN NEM ISTEN hozta létre a világegyetemet.

A tudományos módszertan lényege ( kellene , hogy legyen), hogy a tudományos feltevéseket megfigyelésekkel , kísérletekkel vizsgálja ÉS igazolja. Ebből következik , hogy egy elméletet csak AZUTÁN fogadnak el tényként , ha azt a megfigyelések és a kísérletek igazolták. Sem megfigyelésekkel , sem kísérletekkel nem bizonyította még senki , hogy nem Isten volt az , aki előidézte az univerzum létrejöttét. Tudom, hogy a tudománynak meg vannak a korlátai ezen a téren. Éppen ezért jó volna , ha egyes tudósok , akiknek a szava mérvadó lehet , nem beszélnének a feltevéseikről úgy , mintha azok tények volnának.

2020. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudja bizonyítani a tudomány. Csak feltételezései vannak, hiányos pontokkal. Egy kerek választ egy tudós sem tud adni a teremtés kérdésére. Mindig marad valami, amit nem tudnak megválaszolni.

Hawking atheista volt, nem hitt Istenben. De ő sem tudott kerek váladzt adni semmire, csak elméleteket gyártott

2020. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!