Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi nem csak az...

Jehova tanúi nem csak az evolúciót tagadják, hanem a nyelvészet egyes területeit is? (Például a nyelvek kialakulásának a tudományos magyarázatát)

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a tudományos magyarázat? Mármint ami tény és nem csak elképzelés, teória.
2016. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy a földrajzi izoláció miatt alakultak máshogy a nyelvek.
2016. szept. 6. 09:16
 3/8 Pietrosol ***** válasza:
62%

Szia!


Nem vagyok J.T., de a nyelvek kialakulásának több elmélete van. Elmélete!


Márpedig, ha több van, akkor az egyik ugyanúgy tagadja, megkérdőjelezi a másikat. Ehhez pedig nem kell tanúnak lenni, hiszen valószínűtlen, hogy az elméletek hívei kerek e világon kizárólag tanúk lennének.


Amúgy feltehetően a bibliai Babilon kutyulásban hisznek.

2016. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Szervusz


Isten a szavában leíratta, hogy a Bábel tornya építésénél zavarta össze a nyelveket, hogy a szándéka szerint széledjenek szét a földön, és ne egy helyre tömörüljenek.

Így nyelvi csoportokat hozott létre, hogy az emberek ne értsék meg egymást.

Hogy a későbbiekben ez, hogy változott nyelvjárások szerint arról nem ír. De nem is ez a lényeg.

2016. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vagyok tanú, de keresztény vagyok, és nyelvész. Elárulom, hogy a nyelvek kialakulásának nincs semmiféle tudományos magyarázata, senki sem tudja, hogyan alakultak ki és miért pont úgy. Feltételezések vannak, de egyiket sem lehet bizonyítani. Nyilván amit nem lehet bizonyítani, azt tagadni is elég nehéz. Mint pl. Isten létezését is. Gondoljunk csak a klasszikus vitára:

- Bizonyítsd be, hogy van Isten!

- Bizonyítsd be, hogy nincs!

El lehetne ezen vitázni napokig.

2016. szept. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző:


Az teljes mértékben igaz, hogy a nyelvek kialakulásának nincs elfogadott tudományos magyarázata, de Jehova tanúi esetében ennek semmiféle jelentősége nincs. Az ő életüket és hitüket ugyanis erősen megszabják a vezetőik döntései, tehát ha azt tanítják nekik, hogy a Genezis 11-et szó szerint kell értelmezni, akkor a Tanú engedelmeskedni fog, akkor is, ha annak mind a nyelvészet, mind pedig az ószövetségi szentírástudomány ellentmond. Előbbi még nem bizonyítható, de utóbbi már igen.


Dante

2016. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:
9%

Iden, kedves Dante!


Én szó szerint elhiszem azt, amit Isten ihletés alatt leíratott:

1Mózes 11:1–9

Az egész földnek pedig egy nyelve és egy szókincse volt. És történt, hogy amikor kelet felé mentek, találtak egy síkságot Sineár földjén, és ott letelepedtek. Ezt mondták egymásnak: „Gyertek! Vessünk téglát, és égessük ki.” A tégla szolgált nekik kő gyanánt, a bitumen pedig habarcs gyanánt. Majd ezt mondták: „Gyertek! Építsünk magunknak várost és tornyot, amelynek a teteje az egeket éri,+ és szerezzünk magunknak hírnevet, nehogy szétszóródjunk az egész föld színén.”

Jehova pedig lejött, hogy megnézze a várost és a tornyot, amit az emberek fiai építettek. Azután Jehova ezt mondta: „Íme, ez a nép egy, és a nyelvük is egy, és most ehhez fognak hozzá. Így hát semmi sem lehetetlen nekik, amit elgondolnak. Menjünk csak le, és zavarjuk össze a nyelvüket, hogy ne értsék egymás nyelvét.” Jehova tehát szétszórta őket onnan az egész föld színére, és végül abbahagyták a város építését. Ezért nevezték azt Bábelnek, mert ott zavarta össze Jehova az egész föld nyelvét, és Jehova szétszórta őket onnan az egész föld színére.


én ezt a beszámolót akkor is hiszem, ha másik fordítású Bibliából másolod be...:-)

2016. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
12%
"Az ő életüket és hitüket ugyanis erősen megszabják a vezetőik döntései," - Dante ebben is egyetértek veled, mert CSAK Jehova és Krisztus vezetését fogadom el, ők az én vezetőim, erősen ők :-)
2016. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!