Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meleg férfiként lehetek igaz...

Meleg férfiként lehetek igaz jó katolikus?

Figyelt kérdés

Igen meleg vagyok de szerintem ezt Isten akarta ugyanis nem tehetek róla.

jelenleg katolikus vallású vagyok, tartom a vallásom mély hívő vagyok, áldozom és gyónok és tudom hogy Isten szeret..

Viszont igen van egy férfi barátom... de nem tudok mit csinálni...


2020. okt. 22. 11:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
72%
Komolyan egy olyan közösséghez akarsz tartozni, aminek a jelentős része elítél egy olyan dologért, amiről nem tehetsz?
2020. okt. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
1. Ennek kereszteltek, szüleim nagy katolikusok, végig katolikus nevelést kaptam,
2020. okt. 22. 11:08
 3/40 anonim ***** válasza:
76%
Ettől függetlenül dönthetsz máshogy.
2020. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
69%
Attól mert ennek kereszteltek, nem kötelező úgy élni.
2020. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
82%

A kereszténység sajnos erkölcsi kérdést csinál egy olyan dologból, amelynek okairól (még) szinte semmi egyértelműt nem tudunk.


"Igen meleg vagyok de szerintem ezt Isten akarta ugyanis nem tehetek róla."


Itt van egy különbség a keresztény emberfelfogás és a modern pszichológia között:


1. A modern pszichológia szerint a szexuális orientáció az ember lényének része, és a személyiségbe bele kell integrálni. A psziché és a test lényegében egyek.


2. A kereszténység szerint a testtől elkülönülő lélek vagy személy valami misztikus és metafizikai dolog, aminek nem része a szexualitás: ezt a részt, mármint a lelket tisztelni kell, a testnek ezt a tulajdonságát, a homoszexuális hajlamot azonban nem, bár önmagában a hajlam nem bűn. Bűnt akkor követsz el, amikor a hajlamnak engedsz.


Mondanom sem kell, hogy elég nyakatekert az egész, és az ilyen attitűd, ami egyszerre elfogad és elítél, meglehetősen életszerűtlen.

2020. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyedben nem kérnék egy ilyen álszent, gyűlölködő, primitív vallásból. És ez nemcsak a katolikusra igaz. Ha hinni akarsz Istenben, ahhoz nem kellenek ezek a véglények.
2020. okt. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
67%
Lehetsz, minden embernek vannak helytelen hajlamai, te így születtél, erről nem tehetsz. Az üdvösségben az ember megtisztul minden szexuális vágytól, olyanok leszünk, mint Isten angyalai. Addig pedig a legjobb helyen vagy, hogy elnyerd az örök életet.
2020. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

Tökèletes lennèl.

Ritka nőgyülölő vallás hála pál apostolnak.

2020. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
4es miért lett lepontozva. Hát nem kötelező úgy élni.
2020. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%

Lehetsz.

Az ó szövetség egészen más erkölcsöt képviselt, mint amit Krisztus tanított. És Krisztus száját nem hagyta el egyetlen melegellenes szó sem.

2020. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!