Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok gonosz, kétszínű ember...

Sok gonosz, kétszínű ember miért tartja magát kereszténynek?

Figyelt kérdés

Elvileg a szeretetről, meg ilyesmikről szól ez a vallás

De ahogy én tapasztaltam, ők a leginkább kétszînűek, nem szabad bennük soha megbízni



2020. okt. 22. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Enis ismerek jo par ilyet. Ok is tudjak hogy egy romlott emberek, es azhiszik majd istennel tudnak takarozni mutatjak a kulvilag fele, ez megnyugtatja oket. "Beteg emberek" ezek mind kuzdenek a demonjaikkal
2020. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Amiért magadat olyan szuper jónak tartod, hogy bárkit megítélhetsz és bírálhatsz.
2020. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudok, talán nem is lehet általánosan nyilatkozni, csak a személyes tapasztalatom alapján.

Nagyon is tisztában vannak a tetteikkel és így próbálják elérni, hogy megváltásban részesüljenek a túlvilágban. Szóval félelemből. Meg hiszékenységből.

Csak ezzel tudom magyarázni, hogy a vakhitet gyakorló testvérem miért nem áll szóba velem, egy ateistával, annak ellenére, hogy állítólag szeret.

2020. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Cicanacis, én nem ismerek olyan vallásos embert, aki nem itélkezik mások sorsa felett, csupán csak az alapján, hogy vallásosak-e és hogy melyik vallást gyakorolják, ha igen.

Lehet, hogy nekem volt nagy szerencsém mikor az ismerősöket osztogatták, de ez a helyzet.

2020. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

3# Tudod, mi sem vagyunk idióták, és vannak érzéseink, így amikor te úgy jellemzel valakit, hogy vakhitet gyakorol, majd pofátlanul testvérednek nevezed (legalább annyit tudnál, hogy nem vagy az neki, de még ez sem megy), akkor az ember, mert hogy a hívő is ember, nem fog veled szóba állni. Mert minek. Te úgyis jobban tudod, és egy értelmes ember nem áll le veled vitatkozni, inkább kerül.

Az álszent és képmutató ateisták egyik legnagyobb fegyvere ellenünk, és ezáltal Isten ellen az, hogy a PILLANATNYI viselkedésbe kapaszkodnak és ujjal mutogatnak, hogy ők azért nem hisznek, mert csúnya, ronda hívők hát hogy viselkednek már???

Térj meg és mutass példát. Vagy pedig hallgass, mert a sima erkölcs is ugyanezt mondja, nem csak Isten szava.

2020. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Cicanacis, ki vagy te, hogy megmond nekem, ki a testvérem? Ismered a családfámat talán?


Nagyon felháborodtál, pedig nem is rólad beszéltem. Hogy van ez? Az ilyen kiborulások miatt van olyan vélemenyem, amilyen.

Ha valóban jólelkű és szerető ember lennél, nem hordanál le vadidegeneket az interneten.

Szép napot neked.

2020. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem igazán nem értik mit is jelent kereszténynek lenni. Bár tudják, hogy mit vár el tőlük Isten, például, hogy szeresse felebarátját, segitsen másokat...stb, de lehet, hogy túl megterhelőnek érzik ezeket megtenni.

Sajnos sokan csak mondják, hogy vallásokat, meg hogy Isten félők, de a tetteiket nem ez látszik.

2020. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
6: a reakcióm egy reakció volt, előbb nézd meg magad és utána ne csodálkozz, hogy igazam van.
2020. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Leírtam, hogy személyes tapasztalat alapján vélekedek. Miért érzed úgy, hogy mindenképpen bizonyítanod kell a te igazadat? Egyáltalán, miért kéne hallgatnom rád, miután álszentnek és képmutatónak bélyegeztél annak ellenére, hogy nem ismersz, és csak annyit tudsz rólam, hogy ateista vagyok? Vagy ez elég is volt ahhoz, hogy levond rólam a végső következtetést? Nem minden vallásos emberről írtam, csak olyanokról, akikkel negatív tapasztalatom volt. Sajnos ebből az üzenetváltásból is ez lett...
2020. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs. Mármint rengeteg kétszínű ember van. Teljesen mindegy, hogy kereszténynek nevezi-e magát vagy nem. Pl. én hiába nevezném magam portugálnak, nem vagyok az. Nem én döntöm el, hogy mi vagyok, és nem is mentesítem magan egy hazugsággal a hibáim alól. Én keresztény vagyok, de ezt határozottan nem vállalom a való életben. Gyakorlom a vallásom, de pont az emberek ilyen jellegű (nem 100%-ban jogtalan) előítéletessége miatt jobb nem nagydobra verni...
2020. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!