Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény (főleg katoliku...

Egy keresztény (főleg katolikus) mégis hogy írhat ilyet?

Figyelt kérdés

(A kategóriákkal kapcsolatban nem voltam biztos benne, hogy ide tegyem a kérdést vagy a politikába, de hátha itt nagyobb arányban vannak keresztények, legfőképp hozzájuk szól a kérdés)


Nemrég olvastam egy cikket. Megosztó témáról van szó, ezt nem tagadom, a pápával kapcsolatos a cikk:


[link]


Jó, az igazság az, hogy ezzel a színvonaltalan oldallal kapcsolatban már semmi sem meglepő, de azért a kommentek elgondolkodtatóak annak fényében, hogy az ott kommentelő emberek nagy része (elvileg) kereszténynek vallja magát (még ha nem is mondják ki szó szerint, a legtöbb cikk alatt azért érződik, hogy ezek a harcos megmondóemberek a "keresztény értékek" mellett tesznek állásfoglalást, és valamiféle morális fölényt is feltételeznek maguknak. Aztán itt van ez a cikk a pápáról. Magához a témához nem szólnék hozzá, arról külön vitát lehetne indítani, itt most nem ez a lényeg. Visszataszító hozzászólásokat produkáltak ezek a "keresztény" hozzászólók, Mónika Show-színvonalon, alpári módon mondták el a pápát mindennek: "rohadék sátánista féreg", "sátán küldötte", "vén sátánista g**i" és ezekhez hasonló színvonalú "kritikákat" kapott a pápa. Termeszetesen lehet a pápával egyet nem érteni katolikusként, de ilyet írni, hogy "sátánista g**i" egy pápára, ilyet egy valóban katolikus és a vallását komolyan is gondoló ember NEM ír! Még egy katolicizmus-ellenes fundamentalista neoprotestáns sem ír ilyet, nemhogy egy elvielg katolikus illető. Sőt, egy magára és a szóhasználatára valamit is adó keresztény nem ír ilyet senkiről, nemhogy egy pápáról. Mi a véleményetek arról, hogy ilyen igénytelen, Mónika Show-ba kívánkozó emberek hirdetik a legnagyobb hangon, hogy ők márpedig a "keresztény értékek utolsó védelmezői"?! Azt hiszik magukról, hogy még a pápánál is nagyobb keresztények, közben pedig nyomorult képmutató viselkedést produkálnak. Keresztényként mi a véleményetek erről? Nekem az, hogy siralmas ez a helyzet, képtelen vagyok felfogni, hogy lehet valaki ennyire, de ennyire híján mindenfajta önkritikának, és ezek mellett abban a nyomorult illúzióban tudnak élni, hogy ők márpedig "Krisztus követői".


Egyébként pedig nem ajánlom senkinek a kommentszekció elolvasását.... egy szellemi tortúra azt a sok mocskot olvasni, amit ott kihánytak magukból ezek a "mindenkinél is nagyobb keresztények".



2020. okt. 23. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Divat katolikusok...azt sem tudják mi az, de attól még azok...
2020. okt. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Ezeknek semmi köze a keresztényekhez. Tudom, felénk is van pár ilyen túlbuzgó, erősen jobboldali emberke, aki gyakran hozakodik elő Istennel, a vallással, stb... de még életemben nem láttam őket a vasárnapi misén. Amikor egyszer felhoztam ezt, akkor annyi választ kaptam, hogy itt nem az a lényeg. Hát akkor mi. Így hagytam is a fenébe a hülyét.


Ezek legfeljebb báránybőrbe bújt farkasok, akikről Krisztus is beszélt. Az idézett oldalnál még a napiszar is színvonalasabb. De azt se olvasom.

2020. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te is tudod, hogy nem keresztények, hiszen idezojelbe teszed a szót. Akkor meg ne húzd fel magad, mert árt a szépségednek 😉 (meg kulonben is ott az 5. parancsolat, ugye).
2020. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Magyarország régóta a káromkodás és veszekedés fellegvára.. Valamit tenni kellene ezek ellen... De azt is unom, hogy a kérdező is beáztatja a katolikusokat. Én meg azt mondom éljenek a protestánsok szeretetben a katolikusokkal. Védjük egymást inkább az iszlám európai hódítása előtt. ÖSSZEFOGÁS nem bomlasztás, alátevés.
2020. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig elolvastam a hozzászólásokat. Inkább hallgattam volna rád.
2020. okt. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

Ezek olyan emberek, akik annak vallják éppen magukat, amivel sok pénzt és hatalmat lehet akasztani. Napraforgó sunyi képmutatók, röviden. Ha a fidesz azt mondja hogy ők most keresztények (bruhaha, viccnek is rossz, lopnak, hazudnak 0-24), akkor a követőik is "keresztények" lesznek, akkor is ha még a Tízparancsolattal sincsenek tisztában.

A másik, hogy az ilyenek tipikusan azt hiszik, minden úgy van a világban ahogy ők gondolják és definiálják. Ők kereszténynek mondják magukat, de ha a Pápa, a keresztény egyház legfőbb embere valami olyat mond/gondol, amivel ők nem értenek egyet, akkor a Pápa rögtön egy senki lesz a szemükben és gyalázni kezdik. Ugyanez más területeken is igaz: aki nem ért egyet a fidesszel, az csak libsi sorosbérenc migránssimogató lehet, mert ők így gondolják. Hiába nyomorog az ország 80%-a, szerintük ez egy jóléti, erős ország, mert Orbi ezt mondta, így ez is az igazság (szerintük).

Ezek ilyen téveszmés holdkórosok, fölösleges velük érdemben foglalkozni.

2020. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!