Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! (Főleg katolikus...

Keresztények! (Főleg katolikusok! ) Csak én érzem úgy, hogy a hitélet tekintetében mindenki a kormánypárt kapcarongyává vált?

Figyelt kérdés
Egy 777-es kommentfalon már lassan nem lehet találni senkit, aki nem Fideszes. Nem tudok senkivel se beszélni, templomba se járok már. Az atyának nem tudom a nézeteit, de a felekezetnek nagyon ki van mosva az agya. Más is érez így?

2018. ápr. 16. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Nem.

Ugy erzem a kormany allt a kereszteny ertekek melle, es nem a keresztenyseg igazodott a filaghoz.

Nagyon el vagy tevedev ha szerinted valaki szavaz egy partra akjor annak szolgaja vagy kapcarongya lesz.

2018. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

En katolikus vagyok, de nem vagyok Fideszes. Nem érzem azt, hogy mindenki a kormánypropagandát tolná, de kétségkívül van ilyen, és az a legrosszabb, hogy a nem hívők a Fidesszel azonosítják a kereszténységet.

De az én környezetemben nem szoktak a papok politikáról prédikálni, szóba sem kerül a közösségünkben, nem annyira tudom a helyi katolikusok nézeteit.


Amúgy ha már 777, nekem úgy jött le, hogy Hodász András atya sem fideszes.


Én nem látom annyira, hogy a katolikusoknak az agyát kimosta volna a Fidesz, viszont a hitgyüliben nagyon megy a politikai agymosás.

2018. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok, nálunk a templomi közösségekben összességében ritkán kerül szóba a politika. Sok valóban fideszes véleményt olvastam már és hallottam is személyesen, de több olyat is, ami kritikával illette a kormányt, hogy szavakban nagy keresztények, de közben farizeus módon keresztényellenes lépéseket tesznek. Így többet rombolnak, mint amennyit építenek. Ezt nem egy egyházi személytől is hallottam.


Én inkább a reformátusokat sajnálom, mert úgy látom, hogy őket jobban fel akarja használni a kormány a propagandájához: Viktorunk is református, Balog ref. lelkész, Lázár ref. presbiter. A reformáció 500. évfordulóján éreztem ezt a politikai nyomást, amiről nem a református testvérek tehettek.

2018. ápr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben sem szokás a templomban politikáról beszélni, és barátokkal sem ez a téma, ha a hitről beszélünk.

777-et nem olvasok. Egyébként meg nem egy hivatalos egyházi oldal, hanem néhány ember blogja, ami nem egyenlő minden keresztény, vagy a keresztények nagy részének véleményével.

2018. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ezt csak te érzed úgy, az említett oldalt nem ismerem. Soha senkiről nem vettem ezt észre. A hit az hit, a tudomány az tudomány, a politika az politika. Nagyon tisztán kell(ene) tartani ezeket, nem turmixolni. Más a cél, a módszer, a feladat.

Isten lélekben való születése - ez lehet egy szellemi út a XXI. század emberének. A művészetek ezen lehetnek segítőek - de a tudomány nem, a politika meg nagyon nem.

2018. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1, [link] Ja... Csak úgy sugárzik belőlük a Szentlélek... Amúgy a választási kampányban éreztem, hogy sokan nagyon felfokozott érzelmi állapotban voltak (és nem azért mert annyira akarták volna a kormányváltást), de tegnap, amikor tegnap minősítették a tüntetőket, és elmondták, hogy mit csinálnának velük... Az egy kicsit durva volt.

Tisztában vagyok azzal, hogy Hodász se Fideszes, Beer se stb... De pl Echo TV: Vágvölgyi Geri és egy pap (nem tudom ki) voltak a stúdióban, erre megkérdezi a riporter: "Szerintetek mi a hasonlóság a hitetlenek és a baloldali emberek között?" Az pofám leszakad komolyan mondom.

Németh Sándor pedig a '90-es évek óta mossa az agyakat. Volt már ő SZDSZ-es is

2018. ápr. 16. 16:00
 7/15 anonim ***** válasza:
12%

Pontosan az általad leírtak miatt nem járok templomba (többek között, a másik ok a bejáratnál "dolgozó" kisebbségi maffia). A hazai egyház eléggé elkorcsosult, gyakorlatilag "nemzeti kereszténységet" gyakorol, amiről tudjuk, hogy a vallás egy politikailag megerőszakolt formája, amivel a hívek agyát mossák át nap mint nap.


Magyar vagyok, szeretem a himnuszunkat, szeretem a székely himnuszt, de semmi, ismétlem, SEMMI keresnivalója a templomban a mise végén. Talán azért vettem észre a tudatos manipuláció apró jeleit, mert kerestem őket, de a mise közben elmondott szövegekben rengeeg ilyet találtam, amit az átlag ember észre se vesz, nekem viszont a felére már hányingerem volt.


Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de kívülről nap mint nap látom, mit művelnek, hogy minden arra megy ki, hogy még több pénzt szerezzenek, és ezért nem válogatnak az eszközökben. Sajnálom, de undorítónak tartom, ami jelenleg folyik az országban és a hazai egyházban is.

2018. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Látom, néhány embernek fáj az igazság. Tagadhatjátok, tiltakozhattok ellene, de el nem törölhetitek, mert amit írtam, az a VALÓSÁG.
2018. ápr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Soha semmi politikát nem hallottam a katolikus/görög/ortodox/lutheránus/ref templomokban.

A szekták nem érdekesek,a neten propagált dolgok sem.

kedves 7-es elpuffantasz 1-2 felszínes frázist és mell-döngetve kijelented, te vagy az igazság letéteményese - ha magadba figyelnél, a lelked mélyére- magad is rájöhetsz, hogy bizony ez nincs összefüggésben sem a valósággal, sem Istennel, sem a szellemi élettel, sem a TE hitéleteddel. Az el van roncsolva - már két generáció nőtt fel az alábbi helyzetben, aminek te a fordítottját írtad le:

"a vallás egy politikailag megerőszakolt formája, amivel a hívek agyát mossák át nap mint nap. "

100 éven át gyakorolta a politika ennek az ellenkezőjét! - Lenin tudatosan irtotta a saját népét (beszolgáltatta a terményeket mind - több millióan haltak éhen!, majd megölette a papokat - majd a templomokból kegyesen az életben maradottaknak ennivalót osztott.

És a szoc. országok lakói ebben nőttek fel: a hős Lenin dicsőítésében. Lenin képes volt leírni!! hogy ez elősegíti az emberek tudatának átformálását. Ezek már feltárt levéltári adatok -melyeket gondosan titkoltak. Lenin csinálta az első koncentrációs táborokat, ahova a papokat is vitték, Szolzsenyicint olvass.


Nehéz ebből visszatalálni az igazi hithez és a szakrális szertartásokhoz.

Ennek ellenére van, ahol sikerül. Aki keres, az talál.

ez egy gyönyörű ima:

https://www.youtube.com/watch?v=39eBIX3PYL0


Hogy megtaláljuk magunkban a Világ Világosságát, ahhoz segítsen minket Isten.

2018. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
A sógornőm anyukája azóta nem jár templomba, mióta az egyik mise előtt egy képviselő mondott beszédet. Gyanítom, hogy nem egyedi eset.
2018. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!