Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Jézusnak mindegy,...

Szerintetek Jézusnak mindegy, hogy milyen keresztényes pólóban járok a világban? Akár magyarul, vagy angolul?

Figyelt kérdés

Magyar - Isten Nem Halott

Angol - God's Not Dead


aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor majd eljön a maga és az Atya, meg a szent angyalok dicsőségében. 9Aki azonban megtagad az emberek előtt, azt én is megtagadom Isten angyalai előtt.


Tehát, melyik választás lenne a legjobb?



2020. okt. 24. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Jézus csak az arámit meg a hébert érti a többivel felesleges próbálkozni.
2020. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hogy Jézus valaha tudott e magyarul vagy angolul.
2020. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az angol kicsit jobb szerintem...de bármelyik lehet...szerintem jó 🙂
2020. okt. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De akkor nem fogják érteni az emberek a szöveget! Vagy hamár angol a legelterjedtebb, ezért mindegy?
2020. okt. 24. 22:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Magamutogatás helyett inkább önkénteskedj....
2020. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A nyelv egy népnek az egyik módja érzései és gondolatai kifejtésére. Nincs jelentősége milyen nyelven mondasz el valamit, az számít mit mondasz. Ha szépet mondasz, minden nyelven szépet jelent, ha ostobaságot, az minden nyelven rossz fényben tüntet fel.


Ha olyan településen élsz, ahol alig beszélnek angolul, nehéz lesz idegen nyelven átadnod az üzeneted. Különben a felirat nem kifejezetten keresztény felirat, simán elmegy az egyistenhívő vallások nagy részénél.


Különben miért van szükséged ilyen pólóra? A mindennapi viselkedésed alapján nem látszik, hogy milyen ember vagy? Csak szavak szintjén vagy hívő? Többet ér szerintem a magamutogatás helyett tettekben megmutatni ki vagy.

2020. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem szükséges mind az életünkkkel, mind a szavainkkal megmutatni, hogy milyen Isten. Sok emberrel találkoztam, aki azt vallotta, hogy elég jól viselkedni. Róluk az a véleményem, hogy legtöbbször gyávák kinyitni a szájukat, és elviselni, hogy lenézik, kigúnyolják őkat azért, hogy szükségük van egy támaszra, egy Istenre. Úgymond fontosabb neki, hogy mit gondolnak róluk puszta emberek, mint Jézus. De Jézus világossá tette, hogy "aki ugyanis szégyell ENGEM és TANÍTÁSOMAT, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor majd eljön a maga és az Atya, meg a szent angyalok dicsőségében." Ebből szerintem elég világos, hogy azok, akik csak a "jó" viselkedésükkel akarnak Jézusnál átmenni a vizsgán, azok be fogják bukni a vizsgát.

A poló viselése (akár magyar, akár angol) -- bár Magyarországon többen értenek magyarul -- inkább egy ismeretlenek előtti bizonyságtétel, sok járókelő látja, nem ismered őket. A poló viselése melyett szükséges valamiképpen a személyesebb tanúságtétel, ismerősök között is megvallani Jézust, és ez sokszor nehezebb, ha a környezeted (barátok, rokonok, munkatársak, iskolatársak) elutasító a hittel szemben. Persze, ha valakit nem érdekel a hit, és megkér, hogy ne beszélj erről neki többet, azt tiszteletben kell tartani. A szeretet azt diktálja, hogy adjuk meg mindenkinek a lehetőséget, hogy megismerje Jézust. Ha nem akarja, nem akarja, az már nem a te felelősséged, hanem az övé.

üdv Stefán

2020. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Érdekes. Én pont a hit reklámozása miatt akarok ilyen pólót hordani! Nem csak azért, hogy Krisztust védjem, hanem jó reklámozni. :)
2020. okt. 25. 13:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Komolyan azt hiszed, hogy bárki a te pólód láttán a fejéhez kap, villámgyorsan könyvesboltba szalad egy Bibliáért?


Amikor én egy jézusos vagy istenes feliratú pólóban látok valakit, elsőre azt gondolom, hogy juppigyerek, nem hogy vallásos. De lehet velem van a baj.

2020. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Komolyan azt hiszik a hívők, hogyha hordanak keresztnyakláncot, akkor a hitetlenek hívők lesznek? :P
2020. okt. 25. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!