Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy is van ez a hazugsággal...

Hogy is van ez a hazugsággal az iszlámban?

Figyelt kérdés

Szóval volt egy török férfi akivel egy török ismerősöm kapcsán ismerkedtem meg. Elkezdett nekem írogatni, hogy találkozzunk beszélgessünk. Nekem eleve nem volt valami szimpatikus benne ezért elkezdtem nézegetni a közösségi médiáit. Kiderítettem, hogy van egy magyar felesége és egy gyerekük is.

Meg is kérdeztem tőle később házas e.. Ő mondta, hogy nem egyáltalán nem..

Nem is szokott nőkkel szóba állni csak most kivételesen.

Jó hát én szembesítettem azzal, hogy tudom az igazságot de erre csak mosolygós fejekkel válaszolt.

Beszéltem a másik török fiúval aki viszont elég normális. Ő azt mondta erre, hogy figyelj, te hitetlen vagy, neked hazudnia nem bűn de egy másik muszlimnak már igen, ezért büntetést kapna Allahtól.

Engem eléggé meglepett ez az egész.

Kértem magyarázza ek ,hogy is van ez de nem nagyon értettem.

Valaki tudja, hogy van ez az iszlámban? Tényleg hazudhatnak a nem muszlimoknak vagy ezt csak néhányan értelmezik így?


2020. okt. 30. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, tényleg hazudhatnak.

De ez nem vonatkozik pl. a keresztényekre.

2020. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

kiskapuk mindeg vannak a hazugsagra


igen iszlamban van sok erdekesseg amugyis es szintugy rengeteg ("ertelmezesi") felekezete van

2020. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

az iszlám "takija" az, amikor érdekből hazudnak a nem mohamedánoknak, az iszlám vallásuk ezt megengedi nekik, sőt javasolja is! Így foglalták el Budát a törökök, a terrorista robbantóik az utolsó pillanatig békés járókerőnek hazudják magukat, a végén előkerül a kés vagy a bomba, plusz az "allahu akbar" hitvallásuk.


A múlt hét végén is volt a takijának pár halálos áldozata sajnos. :(

A nőknek azt hazudják általában, hogy nem házasok, általában ki szokott derülni, hogy az új feleség csak a harmadik, vagy a negyedik.


A vallásalapító Mohamed előírta, hogy egy hithű mohamedánnak csak maximum 4 felesége lehet, neki 11 volt. A legfiatalabb 6 éves. Ennyit erről a vallásról.

2020. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A Korán egyértelműen leírja hogy nem szabad hazudni.

Keresztények terjesztik azt a hazugságot hogy muszlimok a más vallást követőknek nem kell igazat mondaniuk ahogy az első 3 válaszoló. Szóval a török ismerőseid nem hazudhatnak neked, ha megteszik, az ellentétes az iszlámmal.

2020. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4, es honnan kellene tudnunk, hogy most nem hazudsz? Elvegre te muszlim vagy, mi meg nem vagyunk azok.
2020. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy cikk a takijáról, avagy mikor hazudhat egy mohamedán?:


[link]

2020. okt. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Onnan hogy kinyitod a Koránt és megnézed mit ír a hazudozásról. Például:


Ti hívők! Óvakodjatok Allahtól, és tartozzatok az igazmondók közé! (9:119)


És ne leplezzétek az igazságot hazugsággal, és ne rejtsétek el az igazságot, miközben tudjátok." (2:42)


És fájdalmas büntetés jár nekik azért, mert hazudtak." (2:10)


Ne tegyétek az eskütöket a megtévesztés eszközévé, csak mert az egyik közösség számosabb, mint a másik(16:92)



"Csupán azok koholnak hazugságot, akik nem hisznek Allah jeleiben. Ők a hazugok!" (16:105)


És tartsátok be az egyezséget. Bizony, az egyezséggel kapcsolatban meg fognak kérdezni benneteket. És adjatok teljes mértéket, amikor mértek, és mérjetek hiteles mérleggel. Ez jobb, és az eredménye is szebb. (17:34)


És kerüljétek a bálványok tisztátalanságát, és kerüljétek a hamis beszédet!" (22:30)



És Allah nem vezeti azt, aki hazug, hitetlen." (39:3)


Bizony, Allah nem vezeti azt, aki mértéktelen, hazug!" (40:28)



Mohamed próféta szavai:


"Vigyázzatok, a hazugság nem jó sem tréfából, sem komolyan mondva. Nem helyénvaló még az sem, ha egy gyermeknek ígértek valamit, amit nem adtok oda. Ne feledjétek, hogy a hazugság a bűnbe vezet, a bűn pedig a tűzbe vezet. Az igazság jósághoz vezet, a jóság pedig a Paradicsomba. Az igazmondóról azt mondják: igazat mondott és jót tett. A hazugról azt mondják: hazudott és bűnt követett el. Bizony, ha az ember igazat mond, és kitart emellett, végül Allah is az igazmondók közé írja őt. Ha hazudik, és kitart benne, végül Allah is a hazugok közé írja fel. A legnagyobb hiba a hazug szó. Legyetek figyelmesek. Elmondjam nektek, hogy mi a hazugság és a rágalmazás? Az, ha másokról rosszat mondotok, és nyilvánosságra hozzátok a titkaikat. Ez az, ami széthúzást teremt az emberek között.”



Azt hiszem ezekből a versekből teljesen nyilvánvaló hogy az iszlám vallás nem csak hogy elítéli és tiltja a hazudozást, de még súlyos bűnnek is tartja.

2020. okt. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Egy cikk a takijáról, avagy mikor hazudhat egy mohamedán?"


A dzsihádfigyelő egy iszlámellenes szennylap. Én a Koránból idéztem, nem ilyen hulladék szennylapból. A takija arra vonatkozik hogy ha a muszlim élete veszélyben van a hite miatt, letagadhatja a hitét. Például ha egy keresztény fegyvert fog rám és azt mondja megöl ha nem hagyom el az iszlám vallást, mondhatom neki hogy persze keresztény leszek, közben eszemben sincs. A rosszindulatú keresztények ezt úgy próbálják beállítani hogy muszlimok általánosságban hazudhatnak a más vallásúaknak.

2020. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ma már nem tudja az ember, hogy kinek lehet hinni. A lényeg, hogy senkire sem szabad hagyni az életünket és mindenkin bosszút kell állni, aki kihasznál.
2020. okt. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
Találkoztál egy faszival, aki letagadta, hogy hazas, mert reménykedett benne, hogy lefektethet. Azért ezt ne húzzuk már rá az iszlamra :'D. Ilyet gondolom magyar, kereszteny férfi meg sose tett :D.
2020. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!