Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jelenések könyve: időrendben...

Enkidu kérdése:

Jelenések könyve: időrendben előbb van a föld learatása és leszüretelése (jók és gonoszok begyűjtése ugye), mint a a hét végső csapás (ahol ugye minden ember jelen van). Hogy lehet ez? Vagy mi ennek a magyarázata?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 20:40
1 2
 1/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

magad irtad le


gyujtes >> vegso csapas


Masra gondolhattal tehat mint amit leirtal

2020. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha valamit begyűjtök, akkor az már nem lesz ott. Erre később mégis ott van mindenki (akit már begyűjtöttek). Nem értem mire gondolsz, hogy én írtam le.
2020. okt. 31. 10:17
 3/16 A kérdező kommentje:
Amit én írtam, az a Jelenések könyvében egy súlyos logikai ellentmondás. Fel tudja valaki oldani?
2020. okt. 31. 10:18
 4/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez:


Mát. 24,14

És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az [rész 28,19.] egész világon, [rész 10,18.] bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.

2020. okt. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Viszont ez egy ideje már megvalósult, már hirdetik minden népnek, talán több száz éve is.
2020. okt. 31. 16:56
 6/16 anonim ***** válasza:
Az evangélium ugyan hirdettetik de annak van egy végső stádiuma amely más bibliai próféciák beteljesedésével van összefüggésben! Úgymint Dániel és Jelenések könyve próféciáival.
2020. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

@Enkidu

A bibliai próféciák álatlában nem egyedülállóak, visszaköszönnek más bibliai könyvek lapjain, bár talán más szemléltetéssel.

Pl a Jelenésekben ez a rész, amiről te irsz (Jel.14:15,16)hogy a trónón ülő kezében va a sarló és "learatja a "földet", Ez ugyanaz, amint amiről Jézus beszélt korábban a Máté 13 24-30-ban amikor egy jelképes szántóföldön (a világban általánosságban) együtt nő a búza és a gyom. A "gazda" nem akarja, hogy kitépjék a szolgái a "gyomokat" a "búza"közül, nehogy kitépjék a búzát is. Inkább hagyja, hadd nőjenek együtt, aztán majd az aratáskor külön kévékbe kötik a búzát és a gyomot, majd végül a gyomot tűzre vetik és megsemmisítik.Tehát maga az aratás egyik helyen sem (Jelenések és Máté) a pusztulást jelentik, csak egy bizonyos egybegyűjtést. Tehát még jelen van mindkét csoport, a jók és a rosszak is, életben vannak.

Logikusan ez után következhet a végső csapás (ahogy fogalmazol) . Ez viszont már csak a "gyom" csoportot érinti, a "búza" csoportra jutalom vár.

Jelenleg folyik az aratás, mint mondtad már kb 100 éve hirdetik Isten királyságát a földön (Máté 24:14). Az emberek erre adott reakciója sorolja őket egyik, vagy másik csoportba.

Amint ez a munka véget ér, és Isten úgy ítéli meg, hogy mindenkinek volt lehetősége állást foglalni, így vagy úgy dönteni, "akkor jön el a vég" , írja a Bibliavers.

2020. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves #7-ik Hozzászóló! Köszönöm, akkor így értem. Csak úgy értelmeztem, hogy az aratás\szüretelés (máshol búza\gyom) során mindenkit begyűjtenek (ide vagy oda) és senki sem marad már a földön. De ha a gyom csoport marad és átéli az ítéletet, akkor úgy már logikus számomra. De azt még így sem értem, hogy a már kipréselt szőlő (avagy gyom), amiből özönlik ki a vér, nem azt jelenti, hogy a gonoszok meghalnak? Hiszen a szuszt is kitapossák belőlük. És csak ez után jönnek a csapások a földön élőkre.
2020. okt. 31. 20:18
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem érted. Láttál már aratást? Ami nem búza és nem jó termés, azt tűzbe vetik. Vagyis semmit nem ér. Erre célzott Jézus. Az is le van írva, hogy csak a jókat gyűjtik be, akik "jó termést hoznak", a többit ott hagyják.
2020. okt. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nehezebben érthető rész, sztm.


Jelenleg a már elhunytak ítélete zajlik.

Amikor ennek vége, a Biblia szerint lesz egy világhatalommal kapcsolatos döntés: válságkezelési megoldásként vallásos kényszerítés követése vagy elutasítása. Valószínűsíthető, hogy a vallások összefognak, hogy Isten áldását visszanyerje az emberiség. (túl sok természeti katasztrófa várható, járványok, földrengések, éhség, harc).


Az isteni út a kényszerű "istentisztelet" elutasítása lesz!

Hiába tűnik jónak, Istent keresőnek, óriási összefogásnak, de a halálos ítélettel kényszerített vasárnapi istentisztelet valójában Isten ellen való. Isten óriási lelki erőt ad népének, hogy ki tudjanak tartani és még sokan mások is tudjanak jól dönteni.

(A csalásban a Gonosz utánozni próbálja Jézus visszajövetelét is, különböző helyeken megjelenve!)


Ez a folyamat, amikor minden élő ember dönt végül a jó vagy rossz oldal mellett.


Egyik döntés se lesz könnyű, mert aki a szabadság mellett dönt, üldözni fogják. Rájuk fogják, hogy engedetlenségük miatt van a világválság (járványok, harcok, földrengések stb.) Akik pedig a behódolást választják egyben a pusztítást és pusztulást választják hosszú távon.


Ekkor zárja le Isten a "tárgyalást", Jézus közbenjáró szolgálata véget ér, nincs látható jele. Megszületik az ítélet. A hűségesek megkapják Isten lelki védőpecsétjét, védve lesznek a csapásoktól, Isten megmenti őket a Gonosztól. Az ő ítéletük az örök, boldog élet lesz majd.


Isten Lelke és védőangyalai fokozatosan visszavonulnak a Földről, ami egyben azt is jelenti, hogy a Gonosz egyre nagyobb teret kap és pusztíthat, mindenkit, akik nem kértek Isten védelméből, és nem kaptak lelki védőpecsétet.


Akik Isten mellett döntöttek, várják a szabadulást, a 7 csapást átélik / túlélik. »Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják lsten parancsolatait és a Jézus hitét«

A szabadulást Jézus látványos II. valódi eljövetele hozza. Isten a benne bízókat elviszi magával az égbe, mind az élőket, mind pedig az ekkor feltámadó igazakat. Ezt minden élő ember láthatja.(nem helyi jelenség)


A Földön maradt gonosz emberek meghalnak, megtérnek a sírba a régen elhunyt gonoszok közé, de életben marad a Gonosz és angyalai. A Földön sokáig, 1000 évig nem történik semmi.


Majd Jézus ismét visszajön (3.), feltámadnak a gonosz emberek és csatlakoznak a Gonoszhoz. (Armaggeddon). Ekkor minden valaha élt ember láthatja Jézus tisztaságát és jóságát.

Elpusztul a Gonosz, és minden angyali és emberi követője tűzben.


A Földet Isten megtisztítja és újjá teremti és visszaadja az Emberi családnak.

Ezek az Új Földről szóló leírások a Bibliában. Új biológiai rend, mivel nem lesz többé halál. Sem sírás, sem bánat.

Csak szeretet.:)


Isten minket úgy segélljen! :)

2020. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!