Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pokolba vagy mennyországba...

Pokolba vagy mennyországba kerül egy olyan ember, aki nagyon jó, mindig szeret mindenkit, megbocsát mindenkinek, hisz istenbe, meg van keresztelve és katolikus, de nem fogadja el a katolikus egyház parancsait, nem tartja a vallását?

Figyelt kérdés
Tehát nem áldoz, nem jár templomba, nem gyón stb..
2020. nov. 1. 00:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Isten gyermekei számára ez a teendő: követni a Bárányt, bármilyen úton vezeti is övéit. Ennek legjelentósebb része a felismert bűnök megvallása, elhagyása és lehetóség szerinti jóvátétele.

Isten közvetlenül meghallgatja a gyermekeit, nem szükséges papi közvetítés.


Isten a nevére vesz minket, befogad a családjába.


Amikor a szívünkben élő szeretet által akaratunk belesimul Isten akaratába, s jellemünk hasonlóvá lesz a Megváltó jelleméhez, akkor egész életünk Isten törvényéről, az ő szeretetéről tesz bizonyságot.


Isten hit által ad örök életet, ami annyit tesz, hogy szívből elfogadjuk Jézus áldozatát.

Az úgy nevezett jótetteink nem képesek Jézus áldozatát sem póolni sem felülmúlni...


Beszéljen az illető Istennel, hogy maradjon-e katolikus, vagy más közösségben van helye, szolgálata? Ott ahol a tanítással is egyet tud érteni...


[link]

2020. nov. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Csak egyet tudok érteni az első válaszolóval.
2020. nov. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
3%
Pokolba.
2020. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%
Természetesen a pokolba kerülne, a probléma csupán az, hogy nem hiszek a pokolban sem, mert az szintén az egyház kreálmánya...
2020. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#2

Én valahogy nem tudok egyetérteni az 1. válaszolóval, veled és vele ellentétben azt se gondolom, hogy az adventizmus lenne a válasz, hiszen azt linkelte.


@Kérdező

Egyedül Isten tudja, hogy ki hova kerül, itt senki se. Lehet az embernek közel se az a legnagyobb bűne, hogy nem jár templomba, hanem vannak sokkal súlyosabbak is, ami miatt elkárhozhat. Ezt nem lehet megítélni, mert egy kívülről mogorva ember is lehet szívében jó és egy nyájasnak tűnő ember is lehet velejéig romlott, gonosz. Szóval ennek megállapítását is inkább Istenre bíznám helyetted.


Az embernek ahogy szüksége van testi, úgy lelki táplálékra is. Ha valaki nem gyakorolja vallását, legyen az akár katolikus vagy evangélikus, vagy református, akkor pont a lelki tápláléktól fossza meg magát.

2020. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

5# tudom, hogy adventista tanítást linkelt és ismerem őket. Sose voltam és sose leszek adventista. De ha tisztán, az adventista szó és gondolat nélkül olvasod amit írt, akkor igazak a szavai. Attól, mert egy tanítással nem értek egyet, attól még nem kell kollektív utálni a tagját, ha szerintem jót ír, akkor miért ne érthetnék vele egyet?

Tegnap azt mertem írni, hogy nem tapasztaltam mostanában azt, hogy a tanúk erőszakosak lennének az utcán, erre jól le lettem húzva. Na így nem akarok viselkedni.

2020. nov. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

Pokolba biztosan nem kerül. Legfeljebb a tisztító tűzbe (purgatórium).

Bár szerintem amiket írtál nem tesznek bűnössé.

Isten szerető, igazságos és bölcs, ő ismer téged és ő is fog megítélni téged vagy minket....

2020. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Én nem katolikus vagyok, hanem református, így gondolom, nem számít a véleményem... Ellenben szerintem - a jézusi tanítást alapul véve - a Mennybe kerülhetsz, ha alapvetően törekszel arra, hogy jó ember legyél. Legalábbis én nem hiszem el, hogy egy ugyan úrvacsorára járó, vasárnaponként presztízs szempontjából ott ülő adócsalónak több helye lenne a Mennyben, mint bárkinek, aki mondjuk még arra is odafigyel, hogy a kasszás Marika nénivel szépen beszéljen a sarki CBA-ban.
2020. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Templomba én is elvétve járok már csak, illetve olyan településeken, ahol nem ismerem a gyülekezetet, ugyanis a hányinger kerülget az “anyagyülekezetemtől”, hogy őszinte legyek...
2020. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%

#6

Nehezen lehet elfogadni, ha a végén egyértelműen az adventista felekezetet ajánlgatja. Ráadásul azt is sunyi módon.


"Isten hit által ad örök életet, ami annyit tesz, hogy szívből elfogadjuk Jézus áldozatát.

Az úgy nevezett jótetteink nem képesek Jézus áldozatát sem póolni sem felülmúlni..."

Ráadásul az idézett mondatai is maga a hamisság. Mert a katolikusok nem pótolni vagy felülmúlni akarják Jézust, ő pedig ezt állítja. Gonosz dolog az efféle rágalom. Viszont a tettek is fontosak, mert Jézus mondja:

"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: - Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát."


"Egy alkalommal odalépett hozzá valaki, és megkérdezte tőle: „Mester, mi jót kell tennem, hogy eljussak az örök életre?” Így felelt neki: „Miért kérdezel engem a jó felől? Csak egy valaki jó. Ezért, ha el akarsz jutni az örök életre, tartsd meg a parancsokat.” Az megkérdezte: „Melyeket?” Jézus felsorolta: „Ne ölj, ne törj házasságot, ne lopj, hamisan ne tanúskodjál, apádat és anyádat tiszteld, felebarátodat pedig szeresd úgy, mint saját magadat.” Az ifjú erre kijelentette: „Ezeket mind megtartottam. Mit kell még tennem?” „Ha tökéletes akarsz lenni - felelte Jézus -, add el, amid van, az árát oszd szét a szegények között, így kincsed lesz a mennyben. Aztán gyere és kövess engem!”"


Tehát Jézus szerint a jótettekkel kincseket gyűjthetünk a mennybe. Ti ezekről a jótettekről akarjátok lebeszélni a kérdezőt, szembe menve Krisztussal.


"Azok az anyám és a testvéreim, akik hallgatják és tetté is váltják az Isten szavát."


Persze mindenki azt hisz, amit akar, én maradok Isten szavánál.

2020. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!