Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás szerint,...

A keresztény vallás szerint, a kegyes hazugság vagy az elhallgatás is bűn?

Figyelt kérdés

Kegyes hazugság alatt azt értem, ha például odajönne hozzám egy kövér és csúnya lány és rákérdezne, hogy "Kövér vagyok?", "Csúnya vagyok?" stb., és én erre azt válaszolnám, mert nem akarom megbántani, hogy "Nem az.", vagy hasonló szituációkat.


Elhallgatás alatt pedig azt értem, hogy például csináltam valamit, ami nekem rossz lenne, ha megtudná az a bizonyos illető és nem kérdez rá, viszont önként nem mondom el neki, így nem is hazudok.


Ez bűnnek számít?



2020. nov. 4. 15:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert hazudni nagy bűn, ugyanakkor a szeretet a legfontosabb parancs. Én hajlok afelé, hogy a kövér lánynak igazat kell mondani, de lehetőleg úgy, hogy ne bántsuk meg. De lehet olyan eset, ahol egy pici füllentés megengedett.

Az elhallgatásra adott példádat nem igazán értem. Ha valakinek ártottam, azt jóvá kell tennem. Ha mondjuk olyanra gondolsz, hogy elszívtál egy cigit, és ezt be kell-e vallanod a szüleidnek, akkor nem kell. Persze attól függ, hány éves vagy.

2020. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Második alatt azt értem, hogy olyan dolgot ami kellemetlen lenne NEKEM (neki nem ártottam vele, vagy ha igen, nem közvetlenül) és ő ezért dühös lenne rám vagy lenne következménye felém, nem vallok be, úgy, hogy ő nem kérdez rá, ezért nem tudok válasszal hazudni.
2020. nov. 4. 15:54
 3/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2020. nov. 4. 15:56
 4/36 anonim ***** válasza:
Kövér lány az valami új faj?
2020. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Mi??
2020. nov. 4. 16:33
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Uj pokemon?
2020. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

???

Nem értelek...

2020. nov. 4. 16:58
 8/36 anonim ***** válasza:
0%
Istennél nincs kegyes hazugság. Minden hazugság bűn, aki ezt kicicomázza, az téved
2020. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
De nem rossz dolog megsérteni valakit??
2020. nov. 4. 18:25
 10/36 anonim ***** válasza:
17%
#9 mivel isten egy szornyeteg ezert a kegyes hazugsag is bun nala
2020. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!