Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények mit gondoltok?

Keresztények mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Én tudom, hogy nem vagyok egy jó ember. Nem vagyok megkeresztelve, pogány vagyok. Bűnben éltem mindig, napjaimat a földi élvezeteknek szentelve. Bűnök milliói nyomják a vállam, rengeteg borzalmat követtem már el életem során. DE!

Időről időre, mindig azt érzem, hogy meg kéne változnom. Ilyenkor szétszakadok belül. Rettenetes érzés együtt élni azzal a szörnnyel, amivé váltam az évek alatt.

Számomra jár a megváltás? Egyáltalán nem érzem úgy, hogy én valaha is erre méltó legyek. Úgy érzem a lelkem teljesen elrothadt és alkalmatlan vagyok a boldogság útjára lépni. Amikor ezekre gondolok borzalmasan szenvedek. Iszonyatos fájdalmat érzek valahol belül...

Valami tanács?



2020. nov. 6. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Számomra jár a megváltás?"

Igen


"Egyáltalán nem érzem úgy, hogy én valaha is erre méltó legyek. "

Senki sem méltó, de Krisztus helyettünk méltóvá tette az emberiséget. Ne feledd, az a szöveg, h nem vagy méltó rá, az egódból jön. Nem tudsz saját erőből üdvösséget szerezni, az egód pedig kényszeríteni fog, hogy ez akard.


"Valami tanács?"

Térj meg Krisztushoz. Pál apostol mindent leírt, ami egy pogánynak, egy kezdő és egy haladó kereszténynek tudnia kell, és elmagyarázza Krisztus szavait az evangéliumokból, valamin az ószövetséget is, hogy mi miért történt.


Amgí nem erősödtél meg Pál írásából, addig nem javaslom, hogy belépj bármelyik egyházba, mert Pált kissé félremagyarázza mindenki. Óvakodj attól, hogy a törvény cselekedeteiből akarj megfelelni Istennek. Kizárólag Jézus miatt vagyunk Istennek tetszőek. Éld az életed hitben, melynek gyümölcsei a szeretet cselekedetek, amelyek mindig másik fél felé irányulnak. Idővel már magadtól is menni fog, megváltozik a gondolkodásod. Addig gyakorold, amit Pál írt!


Keresztény alapok: Első és legfontosabb a Római levél. Utána Galata és Korintus 1

2020. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mondd ki, amiket érzel! Meghallgatja majd Valaki és válaszol is számodra.
2020. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jobb ez, minthogy hazudj magadnak, hogy tökéletes vagy, de azt is tudd, hogyha őszintén bevallod a bűneidet, annak Isten örül. Viszont azzal is vigyázz, hogy ne tulajdoníts magadnak több bűnt, mint amennyi vagy, hogy ne legyél álszerény se.
2020. nov. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5%
Öltél, erőszakoltál? Ha nem, akkor nem nagyon hinném, hogy van említésre méltó bűnöd.
2020. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 uyscuti ***** válasza:

Szia,

Maga Jézus mondta a Máté evangéliumban:,,Az egészségeseknek nincs szükségük orvosra , a betegeknek viszont igen....Mert nem azért jöttem , hogy az igazságosakat hívjam el , hanem hogy a bűnösöket."(Máté 9:12,13).

Azt javasolnám , hogy fordulj a Bibliához. Az olyan , mint egy ,,használati útmutató" egy jobb élethez. Szánj időt rá , hogy megismerd általa Azt , aki valójában jót akar minden embernek.

Ha nincs is elegendő önértékelés benned , jó ha tudod , hogy Isten szeretné , ha békében lennénk Vele.

2020. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Tedd le a mesekonyvet es elvezd az eletedet
2020. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nyugodtam engedd el ezeket a gondolatokat magadtól, Isten szeret téged és azt akarja, hogy a jó útra térj és mellette legyél :) Üdv!
2020. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A megváltás mindenkinek jár. Jézus mondta, hogy nem az egészségeseknek van szüksége orvosra, hanem a betegeknek,tehát ő hozzájuk jött. Ajánlom Spurgeon: Mi a hit és hová vezet? c. könyvének elolvasását.
2020. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Mi a hit és hová vezet?"


A kénköves láva tóba

2020. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

https://www.youtube.com/watch?v=ol4Xvustuow


plusz C S Lewis: A nagy válás

2020. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!