Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy család otthon vallásos, de nem járnak templomba vagy gyülekezetbe?

Figyelt kérdés
Tehát otthon imádkoznak reggel, este, meg étkezés előtt, Karácsonykor felolvassák a Bibliából Jézus születésének történetét, Húsvétkor a Feltámadást, az apuka megkereszteli a gyereket úgy, hogy egy pohár vizet önt a fejére és azt mondja, hogy "megkeresztellek az Atya, a Fiú, és a Szentlélek nevében", de sose mennek templomba, vagy más vallási közösségbe.

2020. nov. 2. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Akkor ők a maguk módján vallásosak és nem úgy, ahogy Krisztus és apostolai tanítják.
2020. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem rántanak kést és fogják torkodhoz mikor azt mondod hogy ateista vagy, akkor jobbak a vallásosok 90%-ánál.
2020. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Akkor meg kérdezném tőlük, hogy így hogyan tartják be a szeretet parancsot?
2020. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
3as. Nem tudom a 10parancsolat mióta tartja kötelezőnek a templomba járást :D nem kell belemagyarázni:)
2020. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Jó ez is, ha nekik így jó. Egyébként a 1945-85 közt sokan így, a "maguk módján vallásosak voltak " - sajnos két kimenetele volt: vagy elsikkadt a dolog, vagy jó esetben szépen tartották a hitüket. (3-as: be tudják tartani a szeretet parancsot, ha akarják:)
2020. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Mivel senkinek semmi köze hozzá, hogy othon mit csinálnak (normál állapot, egymásnak, másnak "kárt" nem okoznak) így pont le,,arom.

Más se foglalkozzon velem.

És be is van tarva az élnohagyni és élni! (Még a sorrend is)

2020. nov. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem hitelesek, mert saját lelki szükségleteiken belül marad a hitgyakorlás, nem érzik szükségét, hogy ország-világ tudomást szerezzen róluk. Eszméletlen, hogy a templomok milyen képmutatókkal vannak tele az összes kereszt(y)ény vallásban. Mellesleg inkább ezt tanítja "Krisztus", nem azt, hogy járkálj szertartásokra, hanem hogy a mindennapjaidban éld meg a hitedet, a hétköznapi cselekedeteidet hassa át.
2020. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Miért, Te ismersz ilyen családot?

Vagy ezt a kérdést a fantáziad szülte?


Nehezen hiszem el, hogy létezik olyan, hogy imádkoznak reggel-este, étkezés előtt, de templomba nem járnak. Amit meg a gyerek fejére öntött pohár vízről beszélsz ... :-D

2020. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem teljesen rendben van.
2020. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kései Sirató ***** válasza:
79%
Lehet, hogy csalódtak egy közösségben, de Istenben nem. Ezenkívül nem kíváncsiak sok képmutatóra. Én megértem őket.
2020. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!