Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápa kijelentései csak arra...

A pápa kijelentései csak arra voltak jók hogy a liberális ateista társadalom röhögjön a katolikus Egyházon?

Figyelt kérdés
Nem egy ateista liberális ismerősöm mondta nekem röhögve hogy vicc ami nálatok van, van egy pápa aki próbál elfogadó lenne és nyitni mindenki felé, de a sok katolikus a saját egyházi vezetőjét szídja hogy sátán pápa meg társai..
2020. nov. 7. 01:06
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Aki nem ismeri el a Szentatyát annak, aki, az miért akar katolikus lenni?


Lehet, hogy én nem értek egyet mindenben I. Ferenccel, de attól még ő a pápa, és én nem vitatom, hogy általa is a Szentlélek munkálkodik.


Nem kell egyetlen katolikusnak sem mindenben egyetérteni a pápával, nem elvárt, hogy vakon mindenben egyetértsünk vele, de attól még ő a pápa. Én személy szerint érteni vélem Ferenc pápa motivációit a kijelentései mögött, de ugyanakkor én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy ez eredményre vezetne. De ettől ő még nem lesz kevésbé pápa.

2020. nov. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Na igen: a katolikusok próbálnak mindenkit megszólítani.

Ebből meg ez lesz.

2020. nov. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Hát ebben a Pápában szerintem nem a Szentlélek munkálkodik. Gondolom, ez ugyanolyan felháborító kijelentés egy katolikusnak, mint amikor az adventistáknál kétségbe vonom a Generál Konferencia, vagy a Jehova tanúinál a Vezető Testület isteni hátterét.


Nálam a Pápa ott járatta le magát, mikor a fundamentalista pünkösdistákhoz próbált nyitni. Az egyházatyák biztosan nem nyitottak volna feléjük, hanem elkerülték volna őket, mint eretnekeket, akik kiforgatják a Bibliát, és lejáratják a kereszténységet. Erre a római főpap kezet nyújt nekik... Nem csodálom, hogy az adventisták ebben prófétius kijelentést fedeztek fel (tévesen) hiszen olyan hihetetlen az egész.


Az, ahogyan a melegekhez viszonyul szerintem félig-meddig szintén az eretnekséget súrolja. Szent Pál egész egyszerűen fertelmesnek nevezte az egész jelenséget egy olyan korban, amikor a Római Birodalomban lényegében ez divat volt. Érdekes, ő nem akart megfelelni, jópofizni az akkori divatnak. Mindenesetre, ha a Pápa célja az volt, hogy az LMBTQ-nak elnyerje a szimpátiáját, gondolom megtette.


XVI. Benedek - amennyire ismertem a tevékenységét - inkább tűnt vezetőnek, mint Ferenc. Ezeket a szavakat már úgy írom le, hogy egy ideje nem vagyok keresztény, hanem agnosztikus ateista nézeteket vallok. A kereszténység egy süllyedő hajó.

2020. nov. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
57%

A kérdést azért nem értem, mert ha valaki hívőként szidja a Pápát, hogy Sátán, az nem hívő többé. Ha a többség elfordul az egyháztól, akkor felborul a rend és új rend alakul ki. Kinek érdeke ez? Más akaratközösségeknek? Nem tudom.


Ha valaki felforgat akkor, rendetlenséget okoz, ami újra renddé válik.

Ha egy világ lenne, amiben minden ember egyszerre van jelen, akkor probléma lenne. Mivel szépen el van osztva minden, ezért csak látszólagos helyi rendetlenségek alakulnak ki, úton-útfélen.


Ha bármilyen olyan kérdésben megnyilvánulna a Pápa, amiben a többség nem értene egyet, az reformálná, újraalakítaná, újrarendezné az akarategységet("Lázadás"), ha több kérdésben történne meg, mint amiben egyetértés van az egyházon belül, az az egész egyházat és vallást reformálná meg. Aki ezt az akarategységet (amit Isten végrehajt) valaki meg akarná bontani, az olyan kérdést feszegetne, ami megosztóvá tenné a híveket, hogy gyengítse az egyházat.


Ez egy örök játék az egyházak között, hogy egymás ellen vannak, próbálnak éket verni az egységbe, hogy szétzúzzák azt, hogy a saját akaratközösségük legyen erősebb. Az országokat is így tették tönkre a történelem folyamán.



Miután a tudomány átlát ma már az egyházakon, ezért veszélyes is lehetne a vallás számára, viszont mivel a tudomány nem minden ember számára elérhető ugyanolyan mértékben, ezért minden marad a régiben, mindig lesznek hívők.


A mai vallások akkor változnának meg, ha és amikor a legalacsonyabb tudású közösség is átlátna a mai egyházak logikai szerepén és nem lenne szükségük rá. Viszont mivel az egyház ugyanúgy szükségszerűen halad a korral, - kénytelen, ha életben akarja magát tartani,- ezért próbál a nagy tömegek tudása és akarata előtt járni.


Ezért kénytelen olyan kérdésekben megnyilatkoznia a Pápának, amik egyre jobban megosztják a közvéleményt.

Amikor az egyház megtudja, hogy a többség valamiben szembemegy az egyház álláspontjával, akkor kénytelen saját magát hozzáigazítani a többség akaratához.

Gyakorlatilag így alakult ki az egyház.

Amire a többségnek igénye van, azt mondja az egyház is.


Ha nem lenne Isten, már rég nem lenne vallás, rég nem lenne egyház, sem hitközösségek. Amíg egy ember hisz Istenben, addig létezik.

Mivel beszélünk Istenről ezért örök és megsemmisíthetetlen.


Nem tudom, hogy létezik-e Isten vagy nem létezik, de logikailag léteznie kell.

Az, hogy ki mit képzel el Istennek abban vannak egyetnemértések.



Minden létezik amire igény van, ezért amíg Istenre igény van lesz egyház is.

Az egyház a tudomány történelemben elhelyezett előszobája.

Ugyanaz, csak képletek és számolgatások nélkül.

Amikor az ember eljut egy magasabb intelligenciára, akkor a tudomány lesz a vallás.


Az lenne a leglogikusabb, ha az idő és tér több dimenzióban létezne, és akkor amikor ezt olvasod, akkor egy másik téridőben valakik még csak most tartanak a piramisépítésnél, miközben mások meg már a Marson túlnépesedtek.


Ha ez így van, akkor mindig lesz egyház, valahol legalább is mindig.

2020. nov. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

"de a sok katolikus a saját egyházi vezetőjét szídja hogy sátán pápa meg társai"

Sajnos ők nem katolikusok, csak legfeljebb annak nevezik magukat (vagy még annak se, lásd a véresszájú antikatolikus Bayert) és bennük munkálkodik a sátán.


Ha a pápa Krisztus helytartója, akkor ugyanaz a lelkület kell munkálkodjon benne is, mint Krisztusban. Krisztus pedig nem volt elutasító.

2020. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
#5: Akkor is kötelesek lennénk a pápát követni, ha liberális lenne, és szakítanak a katolikus teológiával?
2020. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ellent mond bármelyik katolikus dogmának, akkor onnantól fogva már nem pápa. Viszont ilyen nem történt eddig. Teszem azt, ha olyan elmélettel állna elő, hogy Isten nem Szentháromság, csak "szentkettőség", onnantól nem lenne se katolikus, se pápa, se keresztény.

Attól, hogy valaki éppen nem konzervatív, még lehet keresztény, lehet katolikus és pápa is. Krisztus se volt konzervatív a maga korában.


Egyébként nem kell a pápával mindenben egyetérteni. Sőt lehet kritizálni is egyes nézeteit. Viszont sokszor nem kritikáról van szó, hanem egyszerű gyalázkodásról, pl amikor Bayer "demens vénembernek" nevezte. Az ilyen emberekben pedig egész biztos, hogy Isten Lelke helyett más lélek, a sátáné munkálkodik.

2020. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

"Ha ellent mond bármelyik katolikus dogmának, akkor onnantól fogva már nem pápa"


Egy fenét nem. Akkor max egy rossz Pápa lesz belőle. A római főpapot nem lehet leváltani, vagy haláláig az marad, vagy önként mondd le.

2020. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Önmagától beálló kiközösítés?
2022. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!