Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Templomban vagy más gyülekezet...

Templomban vagy más gyülekezeti összejöveteleken, szabad szoptatni a pici babákat?

Figyelt kérdés

2020. nov. 15. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze.

Mi a probléma?

Máriát is sokszor ábrázolták így.

2020. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nem illik.

Amúgy szerintem az a kérdés, hogy közszeméremsértésnek számít-e, ha egy asszony a nyilvánosság előtt kiteszi a mellét. Szerintem igen. Csak mert ennyi erővel én is "megszoptathatnám" az asszonyt a nyílt utcán vagy épp a templomban, hogy témánál maradjunk.

2020. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

A bibliai időkben ez nem volt probléma.

A mai iszonyúan prűd társadalomban meg...

2020. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Néhány templomba van kijelölt hely,ahova bemehetnek a nők a kisgyerekekkel.
2020. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Termeszetesen nem szamit kozszemeremsertesnek.


A torveny szerint nem az anyanak van joga szoptatni, hanem a kisbabanak van joga az anyatejhez - ez emberi joga, es nem foszthatja meg tole senki.


Az mas kerdes, hogy illik ugy csinalni, hogy minel kevesebb latsszon. Nem is latszik sok, a kisbaba feje szinte teljesen eltakarja a mellet, kevesebb latszik, mint a strandon a bikiniben.


Nem tudom, mi a szabaly egyes templomokban, de ha nem engedik meg a szoptatast, akkor az anya nem tud templomba jarni. Ha mondjuk van 3 gyereke, akiket egyenkent masfel evig szoptat, akkor 4 es fel evig nem jarhat templomba - azert ebbe is gondoljunk bele.


Van, ahol megoldjak ugy, hogy van babaszoba, vagy a gyerekeket eleve uvegfal moge ultetik, ahonnan nem hallatszik ki a zaj, de hangszoron halljak a szulok a papot stb.


En szemely szerint szoptattam nyilvanosan, amikor kisbabam volt es soha senki nem szolt erte. Egyreszt lehet feltunes nelkul csinalni, masreszt az emberek gyorsan belatjak, hogy az egyetlen alternativa az ehes baba orditasa lesz.

2020. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hátraülsz, viszel textilpelust, kendőt - bár kérdés, a baba mennyire szeret letakarva enni, mondjuk én őt sose takartam le teljesen.

A körülötted levőket megkérdezheted.

Szeretném azt hinni, hogy egy templomban csak nem fog ezért megszólni senki, a rosszindulatú öregasszonyoktól mentsen meg az ég, azok lassan mindenhol ott vannak.

2020. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, én biztosan nem szoptatnék, pláne bent templomban. Illetlenség.

Kajálni sem kajálok bent, pedig az is természetes.

Annyi megoldás van, hogy erre ne kerüljön sor. Egy szentmise egy óráig tart. Előtte megetetem. Ha nem bír ki ennyit, akkor kimegyek vele. Viszek üvegben lefejt tejet. stb.

Gyülekezeti alkalom meg attól függ, hogy mi. Ha baba-mama klub, akkor valószínűleg ez nem olyan nagy probléma. Bár én nyilvánosan sehol nem szoptatnék, de ha valaki félrevonul és diszkréten csinálja, akkor ott végül is ez nem baj.

2020. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!