Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolod, hogy a mennybe...

Miért gondolod, hogy a mennyben annyira jó lesz?

Figyelt kérdés
Feltette már valaki a kérdést magának? Örök élet, finom ételek, család, isten meg minden ami jó az van ott állítólag. De mi lesz istennek azzal a részével ami bennünk van? Ki teszi alkalmassá ezt a testet isten számára egy olyan világban ahol nincs szenvedés, ahol minden jó, ahol mindenki boldog. Hogyan tudna az ember jót tenni mikor mindenkinek megvan mindene és mindenki elégedett. Elég unalmasan hangzik. Csak egy reményvesztett ember vágyakozhat erre. Ha isten az atyánk én speciel nem szeretnék a nyomi fia lenni aki a lábainál ül. Jobban örülne ha meghaladnám őt. Talán büszke lenne mint egy apa a fiára. Persze csak ha létezik és nem csak metafora. Minden esetre semmi értelmét nem látom annak az útnak ami nem befelé vezet, ami nem tudáshoz, megismeréshez vezet. Ahol minden jó ott nem lesz kedve senkinek sem elmélkedni. Csak él mint hal a vízben. Mit gondoltok erről? Lehet belevittem egy kis személyest is, de írjátok le, hogy ti mit vártok el ettől a vallástól - gondolati formától.

2020. nov. 20. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Már többször volt hasonló kérdés.

Igazából azt sem lehet tudni, hogy mi értelmeset lehet az örökkévalóságig csinálni, vagy hogyan tud ehhez alkalmazkodni az ember véges agya és emlékezete.

[link]

2020. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha elfogadod, hogy van Menny, ahogy hited tartalmazza, el kell fogadnod azt is, hogy ott minden happy.
2020. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
A boldog mennyország önellentmondás. Ha vannak szeretteid akik nem juthatnak be, nélkülük képtelen lennél a teljes boldogságra. Maximum valami bódító hatás alatt, de az meg milyen boldogság már? Nd feledkezz meg arról, hogy a mennyországban az örökkévalóságban Istent kell imádnod és dícsérned.
2020. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

"Miért gondolod, hogy a mennyben annyira jó lesz?"

Semmiért, mivel ez csak időleges. Új testben új Földön fogunk élni, ahogy a Biblia írja


"A boldog mennyország önellentmondás. Ha vannak szeretteid akik nem juthatnak be, nélkülük képtelen lennél a teljes boldogságra."

Igaz is, meg nem is. Pár szempontot még figyelembe vehetnél. El kell fogadni, hogy néhány szerettünk az elkárhozást választotta, és nekik kínszenvedés lenne az örök élet.

Másik szempont: Isten is tudja ezt, és hittel bízom benne, hogy talál valami megoldást. Olyat, amit el sem tudunk képzelni.

Így már bőven nem ellenmondás

2020. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

A Biblia nem ír olyat, hogy Új testben új Földön fogunk élni. Ez csak jehovás kitaláció.


Dubitusnak igaza van. Miért úgy képzelik el az emberek a mennyországot, hogy hopp felkelt az ember és azzal a tudattal folytatja, mint halála előtt?

Egy dolog lesz a mennyben, Isten közvetlen jelenléte, ami boldoggá teszi az embert, nem a rokoni kapcsolatok stb.

2020. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kretens ***** válasza:
Én a menyországot úgy tudom elképzelni mint amikor álmodunk.Például amikor álmodunk és az álmon belül vannak történések cselekmények vajon kinek jut eszébe hogy hoppá ez nem is a valóság?Bizony érdekes mivel amikor álmodunk ez lehet egy kellemes jó álom vagy akár rémálom senkinek se tudatosul sokszor hogy ez nem a valóság hogy például én most csak alszom és holnap dolgozni kell menni.Teljesen természetesnek tűnik minden mint a valóságban.Szerintem a menny és a pokol is ilyen tehát egyszerüen már nem ébredünk rá és nem tudatosul hogy más állapotba kerültünk.
2020. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érdekesek a válaszok. Hogyan lehetnék ÉN boldog attól, hogy együtt vagyok istennel? Ismerek olyanokat akik képesek erre de ők rengeteget gyakorolnak. Nem csak a tetteiket, szavukat, beszédüket ellenőrzik, de naponta több órán át figyelnek befelé és hallgatják istent. Az aki csak azt mondja, hogy van isten és próbál jó ember lenni, az ebben a világban ahol van isten és minden oké ott hogyan tud ezzel megelégedni? Aki nem elég bölcs az nem elég bölcs. Az ember nem veti le minden fájdalmát csak azért mert ott van isten. Első kérdése az lenne isten felé, hogy ez az egész “élet” dolog mire volt jó a földön? Legalábbis én biztos megkérdezném. Ott van az a kérdés is, hogy “atyám a sok világ közül amit teremtettél miért ide hoztál engem” például... Mert gondolom mindennek van oka. Mi értelme a körforgásnak? (Pokol-föld-menny) Mi értelme? Oka? Célja van a szenvedésnek?


Az nekem nem elég, hogy isten szeret én meg elolvadok. Szóval értitek. Nem is logikus. Minden tisztelettel.

2020. dec. 3. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: ide nem gondolkodó emberek jönnek.

Nézd csak meg a pontozást.

Ide gyűlölködő és ítélkező emberek jönnek.

Mondjuk ők nem is fognak a mennyekbe jutni, szóval nekik teljesen mindegy, hogy mi lenne ott.

2020. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A Biblia nem ír olyat"

Ez mondjuk tényleg érdekes dolog.

Ugye Ádámék a Földre lettek teremtve. Ez világosan benne van a Bibliában.

Ráadásul az eredeti terv szerint örökké itt éltek volna. Nem a mennyekben. Szó nem volt arról, hogy valaha is oda kerülnek.

Jó, de attól még mennyek léteznek, a Biblia beszél róluk. Akkor minek, ha nem oda kerülnénk? Eleve nem kerülnénk sehova, a Földön élnénk örökké, ha nincs a kígyó.


Mondjuk nem ez az egyetlen ellentmondás benne.

2020. dec. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Régi a kérdés de azért írok pár sort hátha valaki még olvassa. Igazából ilyen elmélkedés szerintem csak akkor jöhet szóba, ha nem szenvedtél még igazán az életedben. (Félreértés ne essék, énsem szenvedtem igazán még az életben. 21. Század, békeidő, modernizáció stb.) Éltél már háborús övezetben? Éheztél úgy igazán? Voltál olyan szituációban, hogy lehet a következő pillanatban meghalhatsz? Megérintett a halál szele? Az igazi, csontig ható félelem? Hogy elveszíthetsz mindent? Ahol semmi nem maradt az egódból? Az otthonodból? Ismerősökből? Csak a remény, hogy lehet jobb? Aki nem szenvedett igazán, annak a mennyország unalmas lehet. Akinek az egész földi élete csak szenvedés, annak remény az örök boldogság és béke. Ezt nem írja a biblia vagyis nem tudom írja e, nem olvastam az egészet. Ezen én gondolkodom mostanában. Olyan korba születtünk, ahol elhitették velünk, hogy a földi élet, ha eleget dolgozol lehet teljesen boldog és teljes. (Légy pozitív, bármit elérhetsz ha igazán küzdesz érte, a jó győz a rossz felett) Nem is vágyunk a mennybe, hisz itt minden vágyunkat megélhetjük. (Filmekkel, virtuális valósággal, ételekkel, buli fanta haverok, nyaralás, napozás stb) De ez csak illúzió. Jön egy betegség egy tragédia és rájövünk, minden amink van ezen a földön egy pillanat alatt illan el. És mi is ugyanúgy. Minden emlék tapasztalásunk elillan.Nekem a mennyország az ahol az igazi ,,kincsek" nem illannak el.(szeretet, béke, odaadás, igaz munka aminek van gyümölcse, bölcsesség, tudás). Szerintem elképzelni se tudjuk milyen lehet az a túlvilág amit ígért nekünk az Isten. De azt hiszem ez tényleg benne is van a bibliában. A mi valóságunk amit boldogságnak élünk meg, csak egy töredéke az ígéretnek. És amíg itt vagyunk nem is fogjuk tudni elképzelni. Teljesen más dimenzió. Én ebben hiszek.
2022. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!