Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyország és pokol létezik?

Mennyország és pokol létezik?

Figyelt kérdés
A nagymamám 64 éves, és azt mondja nekem,:Fiam éld az életed, csak légy jó ember, ha látsz egy Èhezőt vagy Szűkölködőt segíts rajta ha tudsz, tiszteld az embereket mindenkit egyformán, viselkedj kedvesen., ne árts senkinek, hidd az Istent, Krisztust és bizz abban ha van élet a halál után amit egy általan nem tudunk , ha ilyen ember leszel rám hallgatsz akkor hidd el az Isten nem fog rossz helyre kuldeni a halál után.! És én mondtam nagyinak mit hallotam a gyülisektől hogy igen is van túlvilág stb. Ő pedig azt mondta ne hallgassak rájuk mert agymosás amit csinálnak emberek meg bolondítása, és pénz lehuzasa. Járjak templomba és törekedjek a jóra de éljem az életem egyszer elek. Mit gondolsz erről ? 24F
2020. nov. 22. 14:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
67%
Létezik és mindkettő itt van a Földön, az ember hangulatától vagy élethelyzetétől függően.
2020. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Igaza van a nagyinak. 27/F
2020. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Igaza van. A gyüli agymosás. Járjál csak templomba. Katolikus, vagy református.
2020. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A gyüliseknek ne higyj... Tapasztalat
2020. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Alapból így kéne viselkedni. Isten meg vallás nélkül... Én szerintem nincs se isten, se túlvilág, mégis kedves vagyok és segítek mindenkin.
2020. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Közeli tapasztalat alapján én is azt mondom, kerüld el a gyülekezetet. Testvéremmel szakadt meg a kapcsolatom, mert én nem voltam hajlandó belépni.


Amúgy nagyjából egyetértek az #1-el.

Bárki, aki azt állítja, hogy van túlvilág, nem tényeket közöl, hanem a hitét. Az pedig mindenkinek a saját dolga.

2020. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Én meg ateista vagyok, de jó ember, a nagyid szerint a pokolba megyek, (ha van) a cselekedeteim alapján a mennyországba, önmagam szerint meg alszom végre majd egy jót.
2020. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Te vagy esetleg aki kiléptél a gyüliből és azóta mindenféle rosszal fenyegetnek?
2020. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A pásztor mit mondott?
2020. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 pelgrim ***** válasza:

Igen, létezik mennyország és a pokol is, de ezek nem földrajzi helyek, hanem az öntudat vagy lélek szélsőséges állapotai. Egy boldogságtól önfeledt tudati vagy lelkiállapot például a mennyek országát közelíti meg, míg az öngyilkos jelölt már a pokolban van még mielőtt tervét végrehajtja. És ahogy már itt említve lett midkettő itt van a Földön.

Mivel úgy a mennyország és a pokol is, a tudat vagy lélek állapotai, nem kizárt dolog, hogy ezek az állapotok nem szünnek meg a halál alkalmával, az öntudat vagy lélek ugyanis nem anyag, nem halandó.

2020. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!