Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha biztosan tudnátok, hogy...

Ha biztosan tudnátok, hogy létezik a mennyország vagy csak mese az egész, akkor miben változna meg az életetek?

Figyelt kérdés
És ugyanez a pokol oldaláról tekintve?

2019. máj. 11. 11:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Biztosan tudom, hogy mese az egész. A hívők megfélemlítésére lett kitalálva. Annyiban változik az életem, hogy már nem hiszek a mesékben.
2019. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Semmiben. Előbb úgy is azt kellene tisztázni mi az a mennyország ami van vagy nincs vagy lesz vagy talán.
2019. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Biztosan tudom, hogy létezik.

De mégis ha mindenki számára egyértelmű jelet kapnánk elkezdeném felkészíteni magamat, mert ez azt jelentené, hogy ütött az óra, a vég közeleg. De erre valószínűleg nem kerül még sor az életünkben...

2019. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Semmiben. Nagy ívben teszek rà, hogy van-e vagy nincs.
2019. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 lilla64 ***** válasza:
38%
Semmiben.
2019. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Nem változna. Nem érzem magam megfélemlítve. Ugyan azokat az erkölcsi alapelveket vallottam addig is, amíg nem voltam hívő, mint most.
2019. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Nem bír magával a csávó 😂
2019. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Már biztosan tudom a választ mindkét kérdésre, Luci. Sokat változott azóta a világlátásom. Megértem és elfogadom, mely fajta és célú küzdelemnek van, és mely fajtának nincs értelme.
2019. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Akkor nyilván komolyan venném a Bibliát, mert kiderült volna hogy igaz.

De többek között pont innen tudom hogy nem igaz, mert tökéletes ellentmondás egy jóságos mindenható isten azon elvárása, hogy az általa lefektetett erkölcsi értékek szerint éljünk, de ugyanez az isten semmit nem hajlandó tenni érte hogy a létezése hihető, ezáltal az előbbi elvárások komolyan vehetőek legyenek.

2019. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Ez azért elég sok mindentől függ. Nem elég azt tudni, hogy létezik, az is lényeges szempont, hogy pontosan mire való, kiknek van, hogy lehet oda bejutni stb. Nyilván ha egy fix tény lenne a mennyország létezése, akkor mindenki arra törekedne, hogy bejusson oda.


Én hiszek benne, hogy van valami a halál után, de elég nagy ostobaságnak tartom így kijelenteni, ahogy itt előttem tették páran, hogy biztosan tudják, hogy létezik/nem létezik. Ha nem tudsz felmutatni semmilyen kézzel fogható bizonyítékot, csak hiszel az egyik verzióban, az nem biztos tudás, hanem hit.

2019. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!