Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az,hogy járvány...

Miért van az,hogy járvány idején az ortodoxok vitatkoznak a törvénnyel és e járvány idején minden héten zarándokolnak,csokolgatva egy faszobrot egy koporsoban.?

Figyelt kérdés

#szobor #Zarandok
2020. nov. 25. 11:16
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

10.Ez neked a szeretet amiről beszélsz és ahogy beszélsz?

Az első századi álkeresztènyek vért akartak,de az igaz keresztények Jézust követték nem gyilkos fegyverrel hanem a szellem fegyverével harcoltak.

2020. nov. 26. 23:13
 12/36 KZitus ***** válasza:
29%

#10

az, hogy kiben van szeretet és felebaráti tisztelet azt a válaszod kitűnően tükrözi. amit feljebb idéztem az a Bibliából van, és minden keresztény emberre vonatkozik. Nincsen külön törvény....A János 13:35 nem a személyes véleményem, vagy megállapításom. Az a te magánügyed, ha ez számodra "hányás"

2020. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

#KZitus


Én értem, mit szeretnél mondani, és alapvetően nem is gondolom, hogy nincs igazad. Csak lehet olyan helyzet, hogy amiatt, hogy Krisztusra hallgatsz, más emberekre (illetve önmagadra) szenvedést hozol.


Mert Krisztus azt is tanította, hogy mit cselekedjünk "az ő emlékezetére", és azt is, hogy szeressük felebarátunk (amibe beletartozik, hogy nem okozunk nekik szükségtelen szenvedést).


Na de mi van, hogy azzal hozok veszélybe valakit, hogy azt cselekszem, amit Krisztus meghagyott? Melyiket hagyjam el a kettő közül, a "szeresd Uradat, Istenedet", vagy a "szeresd felebarátod, mint tenmagad"?


Nem hiszem, amúgy, hogy létezik erre jó válasz, marad az, amit lelkiismeretünk meghagy. A keresztényeket üldöző ókori rómaiak vagy középkori japánok épp ilyen dilemmákkal akarták a keresztényeket sarokba szorítani. A kegyelemhez nem kellett mást tenniük, mint hódolnia császár szobra előtt, vagy megtaposni Krisztus képét. De ha nem tették, jöhetett a kínzás, vagy a családtagok, a keresztény testvérek halála. Pontosan tudták, hogy mekkora jelentősége van annak, hogy egy hívőt mire lehet rávenni. Tudták, hogy ahhoz, hogy Istent megöljék a másik ember szívében, meg kell tagadniuk az elveiket, és ennyi elég.


De mégsem tudom elítélni azt, aki mondjuk meghajolt ezért a császár szobra előtt, vagy megtaposta a szentképet. De azt sem tudom elítélni, aki vállalta a halált, vagy akár mások halála árán tartotta meg a hitet.

2020. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

#12

Pedig jól írta a hozzászóló, ők mindennel jobban szeretik Istent, még maguknál, rokonaiknál is. Te ezen megbotránkozol, mert neked az ember fontosabb Istennél. De miért helyteleníted azokat, akiknek Isten az első?

2020. nov. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

14.Beteges vagy!Amikor az emberek megszegik Isten ès a polgári törvènyt ès mennek csókolgatni a faszobrot a koporsóba,terjeszteni a csokukkal a vírust,mi ez.


"Mièrt helytelenítted azokat,akiknek Isten az első?"

A bálvány csokolás Istennèl elsőbb ès az embertársuknál akiket a hülyesègükkel a sírba tesznek?

Hol a tízparancsolat"necsinály magadnak faragott szobrot!"

2020. nov. 27. 10:53
 16/36 A kérdező kommentje:

14.Ez neked biblikus?


[link]

2020. nov. 27. 11:57
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Te miért ítélkezel felettük? Nem Istené az ítélet joga? Ezt nem írja a Biblia?
2020. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

17."Te miért itélkezel felettük"?

Te miért itélkezel felettem?


Azért mert te a igazságba keresed a híbát,de a bálványimádást nyuktázod.

Szégyen.

Hol irja a Biblia,hogy hason csúszva kell menni a bálványokhoz?

Te mindig miért vagy ellenségem?

2020. nov. 27. 14:58
 19/36 anonim ***** válasza:
80%
Itt egyedül te ítélkezel és a Zitus nevű hozzászóló. Mi közötök nektek ahhoz, hogy ki mit és hogyan hisz? Majd akkor óbégassatok, ha titeket köhögnek össze
2020. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 tgt ***** válasza:
47%

A Biblia sehol nem írja azt, hogy koronavírusban meghalt püspök holttestét kéne csókolgatni a járvány kellős közepén. Elég nagy ostobaság, amit a szerb ortodoxok csináltak.

[link]

2020. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!