Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a vallásról?...

Mit gondoltok a vallásról? Hisztek vagy sem? Jó vagy rossz vallásosnak lenni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 25. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Van amikor nem könnyű, de szerintem összességében jó.
2020. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Számomra hívőnek lenni jó, mivel nem vagyok rabja a bűnnek és az aberrációknak + örök életem is van + enyémek Isten áldásai, hála Mindenét Jézusnak. Kell ennél több?:)
2020. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazzunk úgy hogy régen hinni akartam és próbáltam is de csak idegroncsá tett. Így már utólag képtelen vagyok hinni akármennyire is akarok. De jobb így jelenleg számomra.
2020. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem "vallásosnak" kell lenni, hanem keresztény életet kell élni Jézus oktatása, valamint a Biblia vezetése alapján egységesen.

Isten nem vallást hozott létre.

Mint egyedüli jogos uralkodónak a törvényei és vezetése alapján kellene élnie minden egyes embernek, egységben, és nem különböző tanitások vallások tanitásai alapján.


Isten az utolsó napokra meg is szervezte, hogy egységessé teszi a neki járó imádatot az egész lakott Földön. Ezt jelölte meg " megmentés" eszközeként, mint ahogy Noé bárkája is csak egy volt, nem több.

2020. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia, a tanulmányok és a vallásosság fordítottan aránylanak egymáshoz. Minél butább tanulatlanabb az ember annál inkább szeretne a világ bonyolult kérdésire egyszerű válaszokat kapni. A keresztények jellemzően gyengeképességűek. Erre szokták felhozni, hogy "nálunk sok a diplomás". Persze, a büfészakos óvodapedagógusokból, magyartanárokból illetve keresztény "egyetemeken" képzett bölcsészekből túlkínálat van. A reálszakosok sokkal kisebb arányban képviseltetik magukat mint ahogy a társadalom szerkezetéből következne és azoknak a nagy része is csak (akármelyik) isten kegyelméből vagy szánalomból kaphatott diplomát.


Példák a mindenttudásra:

1, a takarítónő, vagy bolti eladó aki mindenkinél mindet jobban tud.

2, az indián aki azt hiszi, hogy a világot a nagy sasisten teremtette, illetve ha eljárja az esőtáncot akkor esni fog.

3, a keresztény, aki mindenkinél jobban tudja, hogy a világ hogy keletkezett, mik az uralkodó szabályok és természetesen azt is, hogy csak és kizárólag az ő vallása az igaz, mindenki más téved.


Mi a közös bennük? Hogy mindegyikük hótbiztos az igazában és egyszerű válaszokat ad a bonyolult kérdésekre.

2020. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt már ez a kérdés.

A #5 jól összefoglalta, csak egy kicsit borúsan.

Tehát, kiemelve a pozitív oldalt: ha a világ egy rejtély neked, ha a gondolatok helyett az érzések embere vagy, ha hinni AKARSZ valamiben - akkor neked valószínűleg jó lesz a vallás.

Csak nagyon gondosan, vagy szerencsésen kell választani.

Kis szekta semmiképpen nem javasolt, noha ők az érdekesebbek.

2020. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5.


"mindegyikük hótbiztos az igazában és egyszerű válaszokat ad a bonyolult kérdésekre"


ez a leírás rád is illik

2020. nov. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírt véleményemet kutatások tucatja támasztja alá nem pedig egy mesekönyv.
2020. nov. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne a vallást szolgáld, hanem Istent. Vallásos rituálék nélkül, az Istenbe vetett hitből fakad a jók kapcsolat Istennel.
2020. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!