Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Németh Sándor "vezetőlelkész"...

Németh Sándor "vezetőlelkész" mikor lesz olyan jámbor, istenszerető ember, mint Assisi Szent Ferenc?

Figyelt kérdés

Németh Sándor, aki magát vezetőlelkésznek nevezi, több száz milliós luxus házban él, zsebből megvette az egyik legnézettebb országos tévécsatornát, saját testőrei vannak, pedig nem államfő, szóval van mit a tejbe aprítani. Gondolom kis lelkészi fizetéséből sikerült neki az évek alatt összekuporgatnia.

Assisi Szent Ferenc pont ellentéte. Gazdag családba született, majd Isten elhívására mindenét szétosztotta, sorsot vállalt Krisztussal a szenvedésben és szegénységben.


Sikerül valaha megtérnie Németh Sándor vezetőlelkésznek is, hogy Krisztus útján járjon?



2020. nov. 26. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Azt ugye tudod, hogy sem Jézus nem volt csóró szegény, sem egyik apostol sem? Csak kérdem, hogy biztosan ezt akartad e kérdezni?
2020. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az apostolok többsége szegény halász volt. Se Jézus, se az apostolai nem bérelték hétvégenként Heródes kastélyát. Jézus a gazdag ifjúnak is azt mondta, hogy ossza szét vagyonát, nem pedig azt, hogy halmozza tovább, amíg telik egy országos tévé csatornára.


Nem azt mondom, hogy mindenkinek olyan szegénnyé kell magát tennie, mint Szent Ferenc, erre csak a legnagyobb szentek képesek. De attól még az ember lelkülete lehet hasonló.

2020. nov. 26. 21:27
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Németh Sándor egy fidesz oligarcha.
2020. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Az információkat kivancsi vagyok honann vetted. Meg amúgy is hogy jön ide szent Ferenc😣

Gondolom minden lelkésznek koldulnia kellene. Meg hát honann veszed hogy csekély a fizetése? Mégis honann?

Nem azért én csak nem látom logikusnak a kérdést.

2020. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem minden egyház fizet minimál bért a lelkészeinek...
2020. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Úgy vélem, a neoprotestánsok abban hisznek, hogy Isten áldása az anyagiakra is erősen kiterjed. Nem hiába terjedt el náluk a "bővölködés evangéliuma". Volt itt az oldalon is egy neoprotestáns, aki azzal érvelt, hogy egyes gyülekezeti tagok meggazdagodtak.


A Bibliában ellenben egy helyen azt olvasom, hogy Isten a kenyeret és a vizet biztosítja az igazaknak (Izajás 33,15-16).

2020. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#4

Például innen vettem:

[link]


De számos leleplező cikk íródott róla. Sőt könyv is, amit egyből levetettek sok könyvesbolt polcáról:

[link]


Amúgy nem kell koldulni, de szerettem volna kiemelni az éles kontrasztot, ezért hoztam példának Assisi Szent Ferencet, aki életével mutatta, hogy valóban Isten embere. Németh Sándor csak szavaival mondja.


Amúgy számold már nekem ki, hogy milyen bérrel lehet több száz milliós házat építeni és az ATV-t teljes mértékben kivásárolni. Mert a Parlamentben aztán van korrupció bőven és milliós fizetések, de ott se nagyon látunk ilyet.

2020. nov. 26. 22:22
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Senki nem volt szegény, csak mert halász volt (és még halász sem volt mindegyik), Jézus sem. Nagy a tudatlanság benned és ahelyett, hogy saját magaddal foglalkoznál, inkább ujjal mutogatsz másokra.

Mondom ezt úgy, hogy soha semmi közöm nem volt a hitgyülhez. A Bibliából egy ige vonatkozik perpillanat rád, a szálka és a gerenda esete. Ezen tipródj inkább.

2020. nov. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg sose, ha az lenne, akkor nem bizniszszektát alapít.
2020. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8

Hol írja a Biblia, hogy jómódúak voltak? Koldulni azért biztos nem kellett nekik, viszont nagyon nekikeseredtek, amikor nem volt jó a fogás.

Ki mondta, hogy Jézus halász volt? Egyébként ács volt, anyagi helyzete szintén ismeretlen. Bár működése idején nem dolgozott, nem volt bevétele.

Pál apostol is arról ír, hogy lényegében a hívek tartják el. Bár neki nem lett ebből pénze ATV-re, se több száz milliós házra. Sőt testőrei se voltak.


"szálka és gerenda"

Értem, tehát az én normális életvitelem lenne a gerenda, a magát Isten szócsövének tartó ember pénzimádó harácsolása pedig a kis szálka.

2020. nov. 27. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!