Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem hívő pokolba kerül?

Aki nem hívő pokolba kerül?

Figyelt kérdés
Keresztény-baptista vagyok, hiszek Isten hogy ő a világ mindenség teremtő Ura és a mi Mennyei ATYÁNK, és hiszek Egyszülött Fiában Megváltó Urunk Jézus Krisztusban hiszek szentlélekben. Vallom hogy Jezus Krisztus az Isten Egyszülött Fia aki megváltott bennünket... torekedni kell jóra szeretetre,, de a bibliaban nagyon sok minden bűnnek van írva és aki nem volt kedves Isten előtt most a pokolban van, szóval nincs ebben igazság. Élni kell az életet egyszer élünk én azt mondom! Mert ha valaki mindig a bűnbánat , Istennek akar meg felelni az lelki roncshoz vezet! Hiszek szeretem az URAT, de elem az életem ettől meg sztem nem kerülök pokolba
2020. nov. 29. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy melyiik vallásba kell hinni xd. Ha azt nézük hogy a zsidó vallásis kialakult valamiből, akkor biztos vagyunk hogy már több ezer éve tellik a pokol mindenkivel.
2020. nov. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen
2020. nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, garantáltan, vagy nem.
2020. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Nincs sem pokol, sem mennyország.

2020. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem. Mindenki azt kapja, amit érdemel.
2020. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legyél katolikus, náluk azoknak is van esélye üdvözülni Krisztus által, akiknek nem adatott meg a hit ajándéka, vagy olyan eldugott helyen élnek, hogy nem jutott el hozzájuk az Evangélium üzenete.
2020. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aki azért nem hívő mert nem jutott el hozzá az evangélium üzenete (itt nem csak arra gondolok, hogy valaki nem hallott róla, hanem arra is, hogy nem értette meg, vagy félre érette azt) azt Isten a cselekedetei alapján fogja megítélni. Isten valóban mindig megbocsátó és irgalmas.


Aki viszont hallotta az evangélium üzenetét, tökéletesen megértette, minden kérdésére kielégítő választ kapott, mégis vissza utasítja azt nem lehet megmenteni.

2020. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Aki viszont hallotta az evangélium üzenetét, tökéletesen megértette"

Mit jelent az, hogy tökéletesen megértette? Szerintem sok keresztény se értette meg tökéletesen, gondolj akár a jehovásokra.

2020. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A jehova tanúi nem keresztények, nem mert tartják Jézus Isten fiának.

A Bibliát pedig nem lehet rögtön megérteni. A megértésben fejlődni kell Isten segítségével, nem lehet tökéletes állapotra eljutni,azt majd csak a Mennyországban lehet.

2020. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!