Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egy hívő ember szülész-n...

Kései Sirató kérdése:

Lehet egy hívő ember szülész-nőgyógyász? Hogyan egyeztethető össze a Biblia elveivel az abortusz elvégzése? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
A gyakorló nőgyógyászok mind hitetlenek?

2020. nov. 30. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Hívő ember nem végezhet terhességmegszakítást. Egyes orvosok meg is tagadják ezt, és még csak hívőnek sem kell lenniük hozzá.
2020. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Megteheti ezt egy orvos, hogy megtagadja?
2020. nov. 30. 12:30
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem biztos hogy hitetlenek, lehet csak világibban gondolkodnak.


Egyszer egy árvaházban felnőtt fiatalember megkereste a szüleit, és megköszönte nekik, hogy nem vetették el.

2020. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Megteheti ezt egy orvos, hogy megtagadja?"

Meg.

Nagynéném nőgyógyász - igaz Németországban. Ő sem végzett abortuszt. Egyetem alatt sem kellett neki végeznie, igaz az is már kint volt és 30 éve.. Az életmentő műtét persze más, pl. egy méhen kívüli terhesség esetében.

De sajnos a mai magyar szabályozással nem vagyok tisztában: egy praktizáló orvos szerintem mondhatja, hogy nem vállal ilyen műtétet, de hogy pl. a szülészet-nőgyógyászati szakvizsga képzését el lehet-e végezni abortuszvégzés nélkül is, azt nem tudom.

2020. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ezek jó kérdések, utolsó.

Persze, ha a magzat már nem él, akkor nyilván nincs vele etikai probléma. Talán olyan esetet vállal, akinek kell a szakvizsgához a gyakorlati teljesítés, azonban nagyon ritka az ilyen eset. Én csak egyetlen anyukát ismerek, akinek az első magzata elhalt és ultrahangon vették észre, kb 10 hetesen, hogy nem él és akkor abortuszra kellett mennie.


Várom a további hozzászólásokat.

2020. nov. 30. 12:59
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Megteheti. Nagyon sok szülész nem végez abortuszt vallástól függetlenül.
2020. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Dr Vida Gábor sem végez abortuszt. Soha sem tette.
2020. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ miért végezte el az abortuszt. Ha a magzat eleve halva született volna, akkor nem ölte meg az abortusszal. He pedig az anya belehalt volna a szülésbe és emiatt kellett elvégezni a terhességmegszakítást akkor az anya életét mentette meg vele az orvos, megmenteni valaki életét nem megy szembe a keresztény hitével.
2020. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Lehet szülész-nőgyógyász, és nem végez abortuszt. Otthagyja azt az országot vagy kórházat, ahol ilyesmire akarják kényszeríteni. Esetleg háziorvosnak áll.
2020. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Van aki a simán megcsinálja, mert "isten útjai kifürkészhetetlenek", éppen ezért ki ő, hogy beavatkozzon a páciens isten által kijelölt sorsába.
2020. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!