Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény hölgyek, ti hogy...

Keresztény hölgyek, ti hogy kezelitek a nőgyógyászati vizsgálatot, ha férfi a nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, hogy ez is csak a sok vizsgálat közül egy.

De azért olyan helyzetben lenni, alul semmi, és matat egy idegen férfi, még ha az orvos is...


Hogyan kezelitek ezt magatokban?

Én szorongok, amikor nőgyógyászhoz kell menni.

Egyébként számomra mindegy az orvos neme, semmit nem változtat a szorongási szintemen, ha a helyzetre gondolok...


25/N


2013. nov. 26. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nem más semmiben. Az orvos ilyen szempontból nem számít, indokolt esetben ő láthat meztelenül és hozzá is nyúlhat. Ha ez megnyugtat, az apácák is járnak nőgyógyászhoz.
2013. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Ezért kellene megérteni, hogy a meztelen testeben semmi erkölcstelen nincs. Ha valaki lát meztelen abban semmi rossz nincs. Az ember meztelennek született.


Mózes első könyve - A teremtésről » 2. fejezet

"25 Valának pedig mindketten mezítelenek, az ember és az ő felesége, és nem szégyenlik vala."


Drága hölgyeim! Az orvos nem azért nyúlkál ott, hogy orgazmusa legyen vagy házasságot törjön.

2013. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretem különösebben, de nem hiszem, hogy ez a kereszténységtől függene. Egyetlen nő sem szereti ezt a fajta vizsgálatot. Viszont komolyabb bajokat lehet vele megelőzni, úgyhogy venni kell egy mély levegőt, és elmenni, az egész kb. fél perc, és hidd el, az orvost egyáltalán nem hozod lázba.
2013. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként a szégyen érzetnek bizonyos esetben lehet egy kis beképzeltség és kisebbségi komplexus az oka.

Hiszen az illető tetszeni akarna meztelen, de valójában a testével nem elégedett és nem akar szembesülni az által képzelt reakciókkal. Vagy az illető nő azt gondolja, hogy mindenki az ő testével van elfoglalva.

2013. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
A te esetben kicsit a valószínűsége, hogy a férfiakkal szemben előítéleteid vannak. Sokkal inkább azt nevelték beled, hogy nem illik meztelennek lenni. Mert a prostik mutogatják magukat. Nem leszel sem prosti, sem kevesebb, ha lát egy másik férfi a barátodon kívül.
2013. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Lényegében egy részében egyet értek Silver Barátommal.

Én magam is Nő vagyok.


A szorongás pedig ilyen esetben természetes, főleg ha úgy nevelték, hogy idegen férfi ne lásson.

Egyébként nem kellemes, de ha nem találsz Női orvost, akkor sajnos meg kell elégedned a Férfi orvossal.

Hidd el Ő nem azzal foglalkozik, hogy hogy nézel ki, hanem hogy mi a betegséged, és megtudjon gyógytani.


Az orvosok erre tették fel az életüket és esküt tettek,

Ha valaki még is ezzel foglalkozna, akkor az esküjét megszegi, és elvesztheti a praxisát, ahogy némely esetben történt is ilyen.

2013. nov. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"De azért olyan helyzetben lenni, alul semmi, és matat egy idegen férfi, még ha az orvos is..."


vö.: De azért olyan helyzetben lenni, alul semmi, és matat egy idegen nő, még ha az orvos is...


Ez mennyivel jobb? :O


Ha semennyivel, akkor az utolsó mondatodat úgy értelmezem, hogy maga a helyzet okoz szorongást neked. Valóban nem kellemes, de meg lehet szokni, mint mindent. És vannak ennél kellemetlenebb helyzetek is, pl. a proctológia mindkét nemnél, vagy a prosztatavizsgálat a férfiaknak...


Ha viszont neked elfogadhatóbb a saját nemedből való nőgyógyász, akkor a probléma megoldva, mert vannak már ilyenek is, csak keresni kell egy jó szakembert. :)

2013. nov. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Maga a helyzet feszélyez, függetlenül az orvos nemétől...
2013. nov. 27. 07:45
 9/14 KZitus ***** válasza:
62%

Szervusz


Nem egészen értem a kérdésed lényegét, de szerintem jól összefoglaltad a többi nő érzéseit is, egy ilyen helyzetben.

Én keresztényként csak nő nőgyógyászhoz járok, éppen a kellemetlen élmény miatt. De ez egyéni döntés.

2013. nov. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Keresztény nő vagyok, szültem már kétszer, de megmondom őszintén meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg bármi bajom lenne, hogy férfi a szülész-nőgyógyász orvosom.
2013. nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!