Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor melyik az igaz?...

Most akkor melyik az igaz? Jézus az Isten, vagy az Isten fia?

Figyelt kérdés
Mert vannak akik így mondják, vannak akik amúgy.
2020. dec. 2. 17:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Te ember vagy kérdező? Azért kérdezem, mert a szüleid biztos emberek, a gyerekük vajon ember vagy állat, vagy valami más?

Ha Jézus Istennek egyszülött Fia, akkor maga is Isten.

2020. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
A kereszténység szerint Isten emberi testet öltve jelent meg Jézusként. Így a válasz a kérdésedre: mindkettő igaz.
2020. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Lehet, de még mindig valahol sántít...

Na igen, megint itt tartunk, egyes mondja: Jézus Istennek egyszülött fia. Oké. Nyilván tehát "Isteni eredetű" lény, nem földi halandó.


Kettes írja: Isten emberi testet öltve jelent meg a földön. Csak hogy, akkor miért szólt a kereszten a teremtőhöz??


Szóval számomra van azért pár ellentmondás.


(Nem vagyok ateista, sem szkeptikus )

2020. dec. 2. 17:42
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Olvass utána!
2020. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

"Te ember vagy kérdező? Azért kérdezem, mert a szüleid biztos emberek, a gyerekük vajon ember vagy állat, vagy valami más?"


ööö... akkor ezek szerint az Atya szült egy gyereket? Azt hogy?

2020. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

"ööö... akkor ezek szerint az Atya szült egy gyereket? Azt hogy?"

Miért számít a hogyan? Az ember szaporodását gondolom ismered. A halakét is talán, láthatod, kicsit másként szaporodnak, mint az emberek. Ha tovább kutakodsz és egy amőbát vizsgálsz, akkor rendkívül nagy eltérést tapasztalsz. Ott is csodálkozva kérdezel vissza, hogy miként? Pedig ezek mind szerves, fizikai világban lévő lények. Isten pedig lélek. Nyilván mást jelent Isten esetében a szülés, de az analógia jó. A Biblia is így adja vissza, hogy az Atya egyszülöttje.


#3

"Nyilván tehát "Isteni eredetű" lény, nem földi halandó."

Nem kérdező, ez csúnya félremagyarázás. Értem az emögött húzódó sunyi szándékot, de akkor is nagyfokú butaságra vall. A Biblia szerint minden lény isteni eredetű, mert az egész világ Isten alkotása. Így az ember, az állatok, de még a fák is isteni eredetűek. Ellenben Krisztusra nem azt mondja a Szentírás, hogy isteni eredetű, hanem azt mondja, hogy az Atya egyszülöttje. Sőt azt is mondja Róla, hogy minden általa és érte lett.

2020. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Teológiai értelemben mindkettő igaz.


Mert "Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten" (Rm 9,5). Másrészt "Jézus, az Istennek Fia," (Zsid 4,14).


Jézus a Szentháromság tagja, mint Isten, és Isten (az Atya) fia.

2020. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos valamiért nem akarják értelmezni Isten teremtését.

Első sorban olyan életformát hozott létre, ami az Ő életközegéhez tartozó életforma, és ezért szemtől szembe láthatják az Életadót. Ennek az életformának a legelső alkotását nevezi Fiának, akit minden segítség nélkül hozott létre.

Jézus elmeséli, hogy elsőként jött létre, Az Atya minden más teremtése előtt alkotásaként, ami azt jelenti, hogy Isten egyedül volt, nem több személyiségben létezett.

Károli Fordítás szerint: Példabeszédek 8:22 Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

Itt nem születésként említi, hanem Isten első munkájaként.

Hogy ez teremtés vagy születés, az olya mindegy, valaminek a létrehozására Isten bármelyik szót használhatja, hiszen Ő az Atya mindennek, Tőle és belőle származnak.


Ezután a fiú részt vett a többi alkotásban, akár angyalokról, vagy emberekről beszélünk. De az élethez szükséges feltételeket az Atya biztosította, és nem a Fiú.

Valószínű, hogy Apuka megbeszélte a Fiával, hogy legyenek más élőlények is, nem véletlen írja az elején, hogy "Teremtsünk".

Ettől nem lett sem egyenrangú, sem egyenlő az Istenével.

Isteni származása nem teszi egyenlővé az Atyával, ahogy más létrehozott dolog sem.

2020. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#6


Milyen sunyi szándékot fedeztél fel?

Igazából nekem mindegy, kinek ki a szülöttje, csak próbálom az egészet átlátni, megérteni.

2020. dec. 2. 19:00
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos valamiért nem akarják értelmezni Isten teremtését."

Látod, már az első mondatodban hazugságot írsz. A Biblia egyetlen egy helyen se nevezi Jézust teremtménynek. Ha Szentírás nem nevezi, te hogy teheted?


"Károli Fordítás szerint: Példabeszédek 8:22 Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

Itt nem születésként említi, hanem Isten első munkájaként."


Ott hol beszél a Példabeszédek írója arról, hogy Jézusról szól? Mert én amikor legutóbb olvastam, még a bölcsességről szólt. Azóta változott?

2020. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!