Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hogyan dolgozta fel a...

Jézus hogyan dolgozta fel a feltámadását?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz gondolom nem tudott menni. Magában megvitatta, hogy mi történt, mi történhetett?

Emberként Ő is csak a halálról hallhatott, a túlvilágról gondolom nem volt fogalma. Miután szembesült vele, hogy feltámadt, nem volt zavart?



2020. dec. 2. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudta, hogy fel fog támadni, ő maga jövendölte meg az eseményt.
2020. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"nem volt zavart?"

Többször kenyérként és borként jelent meg, hogy az apostolok böjtöljenek...

2020. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy már máskor is átélte az eseményt és tudta, hogy megint meg fog halni?

Ezért "jövendőlte meg", gyakorlatilag biztos lehetett benne?


Mintha egy két napot élőnek a második nap előtt megjósolná valaki, hogy a nap megint fel fog jönni és az másnap rácsodálkozik, hogy "Mester! Honnan tudtad?"

2020. dec. 2. 21:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Úgy látom, hogy te nagyon tévutakon jársz gondolatban ezzel kapcsolatban.


Jézusban Isten lakott kezdettől fogva. Mindent tudott és mindennel tisztában volt. Jézus által teremtetett a világ, benne az ember is.


Szerinted van Jézus számára " új ... a nap alatt ", ami esetleg zavarba ejthetné??? Egyértelműen nincs!!!


Isten lakott benne! Már 12 évesen tisztában volt mindennel, küldetésével.


Fil.2,6.A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

Kol.2,9.Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

Kol.1,16.Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Ján.1;

1.Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2.Ez kezdetben az Istennél vala.

3.Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

14.És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

18.Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.

Jn.10,30.Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.10,18.Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.


Neki nincs szüksége orvosra és Doktorra, ugyanis Ő maga az emberek Orvosa és doktora, Pszichiátere!


Mt.23,10.Doktoroknak se hivassátok magatokat, mert egy a ti Doktorotok, a Krisztus.

2020. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha mindent tudott, akkor miért nem tudta megelőzni azt, hogy őellene vétkezzenek?


Bűnbeesett Pilátus, a keresztrefeszítő katonák, de még bűnbeestek azok is akik Pilátust rávették a parancsra. Hamis vádak alapján ítéltették el Jézust.


Már ha igaz a történet.

A Biblia szerint Isten csapdájának és a bűnök öröklésének vagyunk a rabjai.

Ez a végtelenségig rabszolgává tenné az embert, kiszolgáltatottá tenné az összes embert olyanoknak, akik a hatalmat gyakorolják. A hatalmat Isten gyakorolja, de az emberek felett emberek gyakorolják a hatalmat. Mindig más.


Ebből az ördögi körből olyan esetben lehet kitörni, ha Jön egy bűntelen ember, ami ellentmond a Biblia általi bűnöröklésnek. Nevezhetjük Jézusnak.

De ki lehet törni belőle akkor is, ha megtagadjuk a bűn öröklésének tényét.


Kérdés az, hogy vajon fenntartható-e a világ akkor, ha egy ember azt mondja, ő bűntelen és nem dolgozik?

Addig, amíg fel nem emészti az energiáit.


Ha valakinek ellehetetlenítik az életét és nem tud munkát kapni, akkor abban az esetben ki van zárva egy olyan ökoszisztémából amibe beleszületett.


Ez az alá-fölé rendeltség, hogy valaki eldönti kaphatsz-e munkát vagy sem, bármilyen rendszert fentarthatatlanná tenne. Mégis így működik a Föld.

Ha a Világ örök, működik, tehát kell lennie egy mindent igazgató és kiegyenlítő rendszernek, müködtető erőnek, egy képletnek, egy mindent összehangoló szabályrendszernek, Istennek.


Ezek szerint, ha a világ legbutább embere elmenne a legmagasabb tudásszintet igánylő munkahelyre és eltanácsolnák, akkor előbb-utóbb Isten megmutatná, hogy amiatt, hogy eltanácsolták az illetőt, felborítja a világ látszólagos addigi rendjét és olyan zűrzavart és káoszt rendel el, amit akár Végítéletnek is nevezhetnénk?

2020. dec. 4. 13:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Jézus csak egy admin volt aki lejött trollkodni! Senki nem jött még rá?
2020. dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tetszett neki az emberek gyarlósága viszont nem akart öngyi lenni, mert az tilos, ezért leölette magát, hogy igy tudjon hazatérni.
2020. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi ostobaságot már rég olvastam, de jót mulattamrajta!!!
2021. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 effre ***** válasza:

Itt most teljesen félreteszem a Bibliát ...

Talán úgy is fogalmazhatnék: számomra elgondolkodtató kérdés.. mi lett volna-, vagy mi lenne a világon élő emberekkel- ha a "JÓ " mint fogalom,érzés ... bármi aminek szeretnéd nevezni - egyszercsak hirtelen meghalna, eltűnne, megsemmisülne?

Nekem furcsa gondolat...nektek nem?

Most nemcsak a vallásosokra gondolok :

Képzeljünk el kisemberként az életet ,mindennapokat - a nagybetűs "REMÉNY" nélkül ? Ha egyszerűen nem létezne többé, vagy nem ismernénk ezt az érzést - ha kiveszne az emberiség jövőjéből?...valahogy nekem annak már nem lenne (minőségi) Élet a neve ...


Hogy Jézus személyesen hogyan dolgozhatta fel,értelmezte a feltámadás üzenetét ? .. választ erre mindenkinek saját magának kell megtalálnia..hiszen ahányan vagyunk annyiféle gondolkodásmód létezik ...nekem ez a tanításának egyik legkomolyabb üzeneti lényege-: nincs Élet Remény nélkül..

2021. ápr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elhagyta az emberek be vetett hittől
2021. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!